Úvod > > Zinek a léčba vypadávání vlasů

Zinek a léčba vypadávání vlasů

Pokud jste jedním z těch, kteří zažili řídnutí vlasů, nebo utrpěly náhle difúzní vypadávání vlasů, určitě jste už museli číst o vztahu mezi zinkem a vypadáváním vlasů. Podívejme se na vztah zinku a   vypadávání vlasů blíž.

Fakta o   zinku

Zinek je stopový prvek, který se vyskytuje v lidském těle. Hraje důležitou roli při mnoha tělesných procesech a funkcích, například při buněčné reprodukci, udržování hormonální rovnováhy, správném vstřebávání vitamínů a při syntéze bílkovin. Všechny tyto procesy jsou nezbytné pro správný růst vlasů, a proto je potřeba dostatečné množství tohoto minerálu, aby se zabránilo řídnutí a vypadávání vlasů.

Příčiny vypadávání vlasů

Určité množství vypadnutých vlasů denně je normální. Obvykle nám vypadne 20 až 40 vlasů denně, což by nemělo být příčinou poplachu, protože to nemusí nutně vést k trvalé ztrátě vlasů. Toto vypadávání je ekvivalentní s množstvím vlasů, které nám dorůstají. Ale pokud se stane, že Vám vypadne více vlasů než je průměr, možná budete chtít zjistit, co toto vypadávání způsobuje. Vypadávání vlasů může být způsobeno různými příčinami, jako jsou hormony, genetika, špatná výživa, věk, ozáření nebo chemoterapie, stres, infekce, chemické látky, rychlé hubnutí, či jiné onemocnění. Velmi   častou příčinou vypadávání vlasů je špatná výživa.

Zinek a vypadávání vlasů

Nedostatek zinku může přispět k vypadávání vlasů, protože bez zinku a dalších minerálů se vlasy stanou oslabené, což způsobuje poškození vlasů a velmi pomalý opětovný růst vlasů. Přínosy zinku pro vlasy zahrnují podporu množení buněk, růst tkání a opravu poškozených tkání. Zinek také udržuje maz-vylučující žlázy, které jsou připojeny na Vaše vlasové folikuly v dobrém stavu, čímž se snižuje jejich šance na vypadnutí.

Léčba vlasů zinkem

K dispozici jsou různé doplňky s obsahem zinku. Obvykle se používají k doplnění nedostatku zinku, ale jedním z jejich sekundárních použití je boj proti řídnutí a vypadávání vlasů. Obvyklé se doporučuje užívat denně zinek v dávce do 15 mg denně.  

Nadbytek zinku a vypadávání vlasů

Studie, které tvrdí, že zinek může také vyvolat vypadávání vlasů mají do určité míry pravdu. ALE! Vypadávání vlasů může být spuštěno jen příliš velkým množstvím zinku v těle. Pokud užijete příliš mnoho doplňků s obsahem zinku, děláte pro své vlasy více škody než užitku. To je velmi pravděpodobné, protože příliš mnoho zinku v těle může bránit absorpci dalších minerálů, jako je měď, železo, hořčík a mangan, které také mohou hrát roli při udržování zdravých vlasů.

Například měď pomáhá při tvorbě krevních cév, takže její nedostatek může mít negativní dopad na pokožku hlavy a může omezit růst vlasů. Stručně řečeno zinek je úzce spojen s vypadáváním vlasů.

Pointa je, že příliš mnoho zinku v těle i jeho nedostatek může způsobit vypadávání vlasů. Kvůli bezpečnosti a lepším výsledkům užívejte zinek tak, jak je předepsáno.

Zinek a léčba vypadávání vlasů Průměrné hodnocení: 4.8 8 hodnocení
Doporučené čtení
Související čtení z knihovny