Biome platobné možnosti

Ketokonazol (ketoconazole)

Ketokonazol je syntetická látka, která se používá k léčbě kožních a plísňových infekcí. Ve formě šamponu, krému nebo tablet proti tvorbě lupů se prodává pod značkou Nizoral.

Během testování této látky se zjistilo, že jedním z vedlejších účinků je, že působí jako antiandrogen - snižuje hladinu testosteronu v těle. Tyto výsledky však byly dosaženy po vysokých orálních dávkách 400mg 3x denně.

Jak Ketokonazol účinkuje proti vypadávání vlasů?

Efektivní odstraňuje plísňové infekce způsobené houbou Malassezia, o níž se předpokládá, že vyvolává inflamace (zánětlivé) reakce na pokožce hlavy - co je příznačné pro androgenní alopecii. Potlačuje účinky 5-alfa reduktázy . Podle některých odborníků je v ketokonazolu skrytý velký potenciál, protože se váže i přímo na androgenní receptory, čímž získává výhodu nad finasteridem v zmírňování účinků 5-alfa reduktázy.

Nebyly provedeny však žádné klinické studie, které zkoumají vliv ketokonazolu konkrétně na vypadávání vlasů. Prakticky všechny informace pocházejí z velmi malých studií do 10 pacientů.

Dávkování :

Nedoporučuje se užívat ketokonazol orálně k léčbě vypadávání vlasů, protože potřebné množství látky jsou velmi vysoké a tedy pro tělo velmi nebezpečné. V případě vypadávání vlasů je podstatné působit na vlasové folikuly v pokožce hlavy a nejvhodnějším prostředkem se zdá být použití šampónů s obsahem ketokonazolu .

Není však známé v jaké koncentraci musí být ketokonazol aby byl co nejlépe vstřebatelný do pokožky. Nemusí to tedy znamenat, že větší koncentrace bude účinnější.

Na důkladné přezkoumání mechanismu a účinků na léčbu vypadávání vlasů jsou jistě potřebné klinické testy.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
28 recenzí
Akce -10%
540 Kč 486 Kč
Šampon Revita 205ml.
Šampon Revita | Proti vypadávání vlasů | posilující | Podpora růstu vlasů | Proti řídnutí vlasů