Biome platobné možnosti

Aminexil

Aminexil byl vyvinut kosmetickou firmou L'Oreal a měl by mít podobné účinky jako Minoxidil. Podle výrobce je vypadávání vlasů spojeno se zrychlením růstových fází vlasu doprovázené tzv. fibrózou. Fibróza způsobuje tvrdnutí kořínků a tím stlačování cév, které zásobují vlasy. Aminexil zabraňuje tvrdnutí kolagenu a udržuje pružnost tkání, které obalují vlasový kořínek. Také by měl pomáhat vybudovat hrubší vlas a prodlužovat růstovou fázi vlasu.

Aminexil vs Finasterid

k dispozici existuje studie, která sledovala účinky roční aplikace aminexilu na 18 mužích s dědičným vypadáváním vlasů ( norwoodova škála IIV-IV) a průměrným věkem 30,3 let. (20-43 let). Tito muži, navzdory úspěšné léčbě, dobrovolně přestali užívat finasterid z osobních důvodů nebo kvůli vedlejším účinkům. Porovnávání se uskutečnilo na základě počtu vlasů na oblasti 2,2 cm2 a dále na základě porovnání standardizovaných fotografií.

Po jednom roce užívání aminexilu se počet vlasů na v sledovaných oblastech průměrně snížil o 30 až 44, nárůst počtu vlasů byl pozorován u 3 pacientů. Porovnání fotografíí ukázalo mírný úbytek vlasů u 3 pacientů, velmi malý úbytek vlasů u 6 pacientů a žádné změny u 9 pacientů.

Závěr:

Odborníci se shodují v názoru, že přípravky obsahující Aminexil jsou vhodné jako doplněk léčby dedničného vypadávání vlasů.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
18 recenzí
Akce -20%Náš tip
1 040 Kč 832 Kč
Vlasový aktivátor Spectral RS 60ml.
Spectral RS s Aminexilem SP94 | Aktivátor růstu vlasů | Proti vypadávání vlasů | Zahuštění vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
21 recenzí
Akce -20%
1 099 Kč 879 Kč
Vlasový aktivátor Spectral DNC-N 60ml.
Spectral DNC-N (5% Nanoxidil) | Aktivátor růstu vlasů | Proti vypadávání vlasů