:?>
Biome platobné možnosti

Rychlý růst vlasů - 15 nejefektivnějších přírodních prostředků

Hněv. Frustrace. Rozhořčení. Jde o tři běžné emoce, které zažívají ženy snažící se urychlit růst vlasů. A zažívají je oprávněně. Vždy se snažíme najít osvědčené tipy, ty ale mnohdy nepůsobí tak, jak by se očekávalo.

Máme ale i dobré zprávy! Rychlejší růst vlasů je skutečně možný. A můžete ho dosáhnout přirozeně, bez investování ohromného množství času a peněz a bez riskování poškození vlasů.

Mnozí odborníci sledovali v rámci výzkumů zaměřených na růst vlasů vliv zdravého stravování a přísun vhodných proteinů k vlasům[1]. Prioritou číslo jedna, pokud se snažíte o podporu růstu vlasů, je správné stravování. Ujistěte se také, že užíváte vhodné výživové doplňky, hlavně vitamin A, který je pro růst vlasů a nehtů nezbytný.

Prioritou číslo jedna, pokud se snažíte o podporu růstu vlasů, je správné stravování. Ujistěte se také, že užíváte vhodné podpůrné výživové doplňky

Níže uvádíme seznam 15 nejpopulárnějších a nejefektivnějších způsobů na rychlejší růst vlasů. Vaše šance, že dosáhnete žádaný výsledek stoupnou, když budete využívat co nejvíce z nich.

Jak rychle rostou vlasy?

Jak rychle rostou vlasy?

Rychlost růstu vlasů je průměrně přibližně 1,25 cm za měsíc a tedy kolem 15 cm za rok. Může se zpomalit s rostoucím věkem - v některých případech až na 0,25cm za měsíc [2].

Na zdravé hlavě vyrůstá průměrně 100 000 vlasů. Životnost (1 vlasový cyklus) každého z těchto vlasů za běžných podmínek trvá od 1 do 6 let. Vlas pak vypadne a je nahrazen novým vlasem. Lidem vypadává denně okolo 30 - 50 vlasů. Pokud se toto číslo šplhá k 100, je třeba zvýšit pozornost a věnovat se blíže tomuto problému. Stav, kdy vypadlé vlasy nejsou nahrazeny novými, voláme plešatění.

Kalkulačka

Zjisti, za jak dlouho ti narostou vlasy. Zadej délku v cm

Přírodní prostředky na rychlý růst vlasů vycházející ze stravování

Jídelníček s vysokým obsahem proteinů. Vaše vlasy se skládají z keratinu, aminokyseliny plné proteinů, které prokazatelně podporují růst vlasů. To znamená, že čím méně proteinů budete konzumovat, tím méně keratinu vaše tělo vytvoří. Navyšte svůj denní příjem proteinů a urychlíte růst vlasů[1].

Prenatální vitamíny. Prenatální vitaminy obsahují biotin, železo a kyselinu listovou v mnohem vyšším zastoupení než tradiční vitamíny. Tyto prvky se spojují s rychlejším růstem vlasů a pevnějšími vlasy[3].

Cystein. Cystein je další aminokyselina, o níž si někteří vědci myslí, že umí pomoci zrychlit růst vlasů. Jde o antioxidant, který se nachází v potravinách bohatých na proteiny. Pokud budete dodržovat dietu s vysokým zastoupením proteinů, automaticky a přirozeně zvýšíte i příjem cysteinu. Nachází se také v některých pšeničných produktech, včetně müsli, ovesných otrub a kuskusu.

Doporučené produkty pro lepší růst vlasů
Název Popis
Pilulky na rychlejší růst vlasů Longhair Mix vitamínů pro růst vlasů
Vitaminy na vlasy pro ženy Folivital Pro Mama Mix vitamínů na vlasy pro ženy
Šampon Folivital Pro Bio šetrný šampon pro kvalitnější vlasy

Přírodní prostředky pro rychlý růst vlasů jako součást prevence poškození vlasů

Omezte mytí vlasů. Denní mytí vlasů nadělá více škody než užitku. Přísady v šamponech zbavují vlasy přirozených olejů, čímž se může růst vlasů zpomalit. Dobrým začátkem může být, pokud si začnete mýt vlasy obden. Viz: Jaké přísady v šamponech poškozují vlasy?

Dávejte si pravidelně podstřihávat vlasy. Přestože samotné zastřihávání vlasů jejich růst neurychlí, zabrání třepení konečků a lámání vlasů. Obě totiž mohou sabotovat růst vlasů a zhoršují vzhled vlasů. Nechte si proto každých šest až osm týdnů podstřihnout konečky a výsledky se brzy dostaví.

Přehoďte si vlasy přes hlavu. Ano, čtete správně. Pokud si během dne přehodíte vlasy a necháte je chvíli volně viset, můžete zrychlit růst vlasů. Stačí 3 až 5 minut denně. Zvýšíte si přísun krve ke vlasům, takže se k nim dostane i více kyslíku a živin, které podporují růst vlasů.

Snižte hladiny stresu. O stresu je známo, že narušuje přirozený růstový cyklus vlasů. A čím více stresu zažíváte, tím pomaleji vám rostou vlasy. Efektivní způsob na zmírnění či odbourání stresu je meditace, více spánku a hluboké dýchání[4].

Nečešte vlasy, když jsou mokré. Kartáče na vlasy jsou našimi nejlepšími přáteli. Zatímco jsou ale vlasy mokré, je třeba spíše sáhnout po hřebeni se širokými zuby. Husté kartáče mohou mokré vlasy poškodit a zlomit, hřebeny se širokými zuby jsou mnohem jemnější.

Zacházejte s vlasy opatrně. Ochraně vlasů věnujte pozornost za každých okolností. Vyhýbejte se co nejvíce horku a úpravě vlasů s použitím tepla. Rukama přejíždějte ve vlasech pouze jemně. Nehrajte si s nimi. Čím lepší bude stav vašich vlasů, tím rychleji porostou.

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
1 recenze
Akce -5%
570 Kč 542 Kč
Gumové vitamíny na vlasy Hair Koala
Gumové vitamíny na vlasy Hair Koala | Krásné vlasy a pokožka | Skvělá chuť

Přírodní prostředky pro rychlý růst vlasů jako součást ošetřování vlasů a péče o vlasy

Ošetřování vlasů teplým olejem. Teplé olejové kúry jsou velmi efektivní, pokud jde o podporu růstu vlasů. Ricinový olej a kokosový olej jsou uznávány jako nejlepší možnosti.

Zábaly z vajíčkových bílku. Vitamíny a minerály nacházející se v bílku z vajíček se už dávno spojovali s rychlejším růstem vlasů. Jen nezapomeňte nejdříve odstranit žloutek.

Bylinné kúry na vlasy. Bylinky lze použít na smývání vlasů, stimuluje se tak růst vlasů. Favoritem mezi všemi je rozmarýn, a to kvůli schopnosti stimulovat vlasové folikuly, což je dobré i proti vypadávání vlasů.

Šťáva z aloe vera a cibule. Aloe vera pomáhá odstraňovat nadbytečný maz (sebum), což je látka vylučována z vlasové pokožky spojována se zpomalováním růstu vlasů. Také pomáhá zvýšit proudění krve. Cibulová šťáva je bohatá na síru a stimuluje vlasové folikuly, čímž podporuje rychlejší růst vlasů.

Jablečný ocet. Jablečný ocet dělá množství důležitých věcí, kterými dokáže podpořit rychlejší růst vlasů. Za prvé, přirozeně stimuluje vlasové folikuly. Za druhé, udržuje vyrovnanou hladinu pH ve vlasech, což je důležité na odbourávání nánosů z laků a gelů. Také slouží jako prevence dalšího poškození vlasů.

Cvičení. Není to sice přímo ošetřování vlasů, ale cvičení přispívá k rychlejšímu růstu vlasů. Výrazně zvyšuje proudění krve po těle, čímž zajišťuje vyšší přísun kyslíku a živin. Jedno i druhé dodávají ke kořínkům "dobré věci" na podporu růstu vlasů.

Vitamíny na růst vlasů

Rybí olej. Užijte 1-2 tobolky nebo 1 polévkovou lžíci rybího oleje denně, pomůžete zmírnit záněty, které jsou zodpovědné za problémy s vlasy[5].

Potravinové zdroje: makrela, losos, tuňák, bílé ryby, sleď, vlašské ořechy, lněná semínka, chia semínka, natto (fermentovaná sója) a vaječné žloutky

Vitamíny B komplexu. Užijte jednu tabletu denně.

Potravinové zdroje: vejce, hovězí maso, kuřecí maso, avokádo, luštěniny, ořechy a brambory. Pomohou vyhnout se nedostatku B-vitamínů a podpoří růst vlasů.

Železo. Užijte jeden multivitamin denně.

Potravinové zdroje: špenát, mangold, žloutky, hovězí steak, bílé fazole, tmavá fazole

Vitamin C. Užívejte 500 až 1000 mg vitaminu C dvakrát denně jako antioxidant.

Potravinové zdroje: pomeranče, červená paprika, kapusta, růžičková kapusta, brokolice, jahody, grapefruit a kiwi

Vitamin D. Užijte 5000 jednotek vitamínu D za den nebo buďte na přímém slunci 10 až 15 minut.

Potravinové zdroje: halibut, makrela, úhoř, losos, bílé ryby, mečoun, houby maitake a žampiony

1. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/28243487/
2. https://www.healthline.com/health/beauty-skin-care/grow-hair-faster
3. https://www.karger.com/Article/FullText/462981
4. https://doi.org/10.1111/j.0022-202X.2004.23237.x
5. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/25573272/

Související produkty

Přidat otázku / komentář

Pro urychlení růstu vlasů se mi nejvíce osvědčilo sérum Folivital Pro proti vypadávání vlasů z tohoto obchodu. Vlasy mi z toho rostly mnohem rychleji než normálně.