Biome platobné možnosti

Šampon proti vypadávání vlasů - vybíráme nejlepší

Vybíráme nejvhodnější šampon proti padání vlasů

Věděli jste, že šampon dnes dokáže mnohem více než jen udržovat Vaši hlavu čistou? Správně zvolený šampon pomáhá udržet vlasy a pokožku vitální, vlasy pevnější a pomáhá udržet plnější účes po delší dobu.

Tento článek byl připraven ve spolupráci s odborníky z oblasti dermatologie. Naším cílem je poskytnout nezaujatý pohled na složení šamponů proti padání vlasů a posouzení jejich vhodnosti při léčbě padání vlasů. Uvedené informace jsou faktické a doplněny o odkazy na relevantní výzkumy.

Prostředků proti vypadávání vlasů je na trhu mnoho a často se velmi liší. Pokud trpíte vypadáváním vlasů, jednou z doporučených možností je výměna běžného šamponu za šampon určený proti vypadávání vlasů. Je však velmi těžké vybrat si vhodný šampon proti vypadávání vlasů bez základních znalostí o vypadávání vlasů, příčinách vypadávání a o možnostech, které na trhu existují.

NÁŠ TIP:
Šampon Folivital Pro 200ml
 • obsahuje všechny důležité složky
 • bezpečný pro všechny typy vlasů
 • pro muže i ženy
Šampon Revita 205ml
 • ověřená kvalita
 • technológie Nanosomů
Bio šampon Revivogen 360ml
 • ověřená kvalita
 • zaměřený na dědičné vypadávání
 • super čistící

Proč vlasy vypadávají?

Vlasy rostou a vypadávají každému člověku
Růstový cyklus - vlasy u každého člověka neustále rostou a vypadávají

Vlasy vypadávají každému člověku. Je to proto, že rostou v tzv. růstových cyklech, trvajících průměrně 4 až 7 let. Zdravý vlas po skončení cyklu vypadne a nahradí jej nový. Podle odborníků je v normě pokud denně vypadne i do 100 vlasů.  [1], [2]

Pokud vlasy vypadávají častěji než by měli, toto jsou nejčastější příčiny:

 • dědičnost
 • vliv hormonů
 • stres
 • těhotenství
 • nevyvážená strava

Nadměrné vypadávání vlasů postihuje i muže i ženy. Příčiny vypadávání vlasů se však liší od člověka k člověku. Z tohoto důvodu se doporučuje před výběrem vhodného produktu, určit co nejpřesnější příčinu vypadávání vlasů.

Pokud je vypadávání vlasů způsobeno nedostatečnou výživou, zlozvyky jako kouření nebo namáhání vlasů, zlepšení se může dostavit doplněním vitamínů na vlasy a změnou životního stylu. Používání vhodného šamponu proti vypadávání vlasů také určitě neuškodí.

Pokud je příčinou vypadávání vlasů dědičnost (vypadávání vlasů u členů rodiny z matčiny nebo otcovy strany), správný šampon proti vypadávání vlasů se doporučuje jako součást širší terapie.

Test na padání vlasů

Zdarma

 • Proč mi vlasy padají?
 • Co mi nejlépe zabere?
Začít zde

V každém případě, vhodný šampon proti padání vlasů by měl určitě obsahovat některé klíčové složky a na druhé straně by v žádném případě jisté složky obsahovat neměl. Podívejme se na ně blíže:

Důležité složky šamponu proti padání vlasů

Dobrý šampon má dobré složení
Správné složení šamponu je klíčové

Nejlepší šampon proti vypadávání vlasů a růst vlasů není ten, který je nejvíce známý a ani ten, který vidíte nejčastěji v reklamě. Kvalita se hodnotí podle látek, které šampon obsahuje. Takový šampon proti vypadávání vlasů bude určitě obsahovat některé hlavní účinné látky a rozhodně by měl být obohacen složkami, které přispívají i ke zdraví vlasové pokožky.

V ideálním případě by měl kvalitní šampon proti vypadávání vlasů obsahovat složky, jejichž účinek je podpořen výzkumem. Přesto, jaký představuje vypadávání vlasů problém pro muže i ženy (a to zejména psychický), výzkumů bohužel není mnoho. Je to proto, že současná věda nepovažuje vypadávání vlasů za naléhavou zdravotní otázku. Také je třeba dodat, že většina výzkumů týkajících se zastavení vypadávání vlasů se uskutečnila v laboratorních podmínkách. I když se některé výsledky jeví velmi slibně, na jednoznačné potvrzení účinků proti vypadávání vlasů, budou zapotřebí ještě dodatečné mnohopočetné randomizované studie na pacientech.

Kofein

kávová zrná

Studie z roku 2007 potvrdila výrazné účinky na vlasové kořínky po aplikaci kofeinového roztoku v laboratorních podmínkách. Výzkumníci zjistili, že po aplikování kofeinu, došlo k výraznému růstu vlasového folikulu, rozšíření kořínků a prodloužení růstové fáze vlasů [3]. Další studie také potvrzuje vliv kofeinu na stimulaci dělení vlasových buněk u mužů a žen a také prodloužení růstové fáze vlasu [4]. Pro jednoznačné potvrzení účinků kofeinu proti vypadávání vlasů jsou však zapotřebí další studie.

Zinek

zinek kapsle

Zinek patří mezi esenciální stopové prvky. Účinky zinku (ve formě doplňku stravy nebo topikální) proti vypadávání vlasů zkoumá několik studií. Například 6 měsíční studie z roku 2003 na 200 pacientech, zkoumala účinek šamponu s obsahem zinku. Výsledky prokázaly zvýšený nárůst počtu viditelných vlasů ve srovnání s placebo skupinou. [5]. Další studie se věnují jeho účinkem ve formě výživového doplňku. Více: Zinek na vlasy - účinky a dávkování

Saw palmetto

saw palmetto palma

Saw palmetto je rostlina z níž se využívají hlavně plody a extrakty z nich. Obsahuje látky jako fytosteroly, mastné kyseliny, beta-karoten a polysacharidy. Saw palmetto je zajímavé hlavně v souvislosti účinky na dědičné vypadávání vlasů, které je podle odborníků způsobeno látkou DHT [6]. Výzkum v této oblasti prokázal slibné výsledky [7].

Studie z roku 2016 zkoumala účinky saw palmetta v topikálnej formě (nanesené na vlasovou pokožku). Po 24 týdnech bylo zjištěno zvýšení průměrného počtu vlasů u mužů. Výzkumníci konstatovali, že saw palmetto může být zajímavou alternativou v léčbě vypadávání vlasů [8]. Na jednoznačné potvrzení účinku proti vypadávání vlasů topikálnou aplikací, jsou však zapotřebí ještě doplňující výzkumy. Bylo zjištěno, že extrakt také přispívá ke snížení tvorby mazu na pokožce hlavy. Další výzkumy se zaměřují na účinky saw palmetta na vlasy po konzumaci extraktu.

Kopřiva

kopriva listy

Využití účinků kopřivy na vlasy (problémy s vlasy, nadměrné vypadávání vlasů, nadměrné maštění apod.), Se praktikuje od nepaměti. Výzkumem byly zjištěny její protizánětlivé a antibakteriální účinky [9]. Kopřiva je zdrojem mnohých vitamínů, minerálů a omega kyselin. Je možné, že díky tomu její použití na vlasy má podpůrné účinky na kvalitu vlasů, lepší vzhled vlasů, lesk a pod. Tímto účinkem se ale zatím žádný výzkum nevěnoval. Můžeme jen konstatovat, že výzkum kopřivy a jejího vlivu na vypadávání vlasů není dostatečný a budou nutné další studie.

Procyanidín

procyanidín molekula

Patří mezi flavonoidy, které se nacházejí hlavně v rostlinách jako jablka, hrozny a pod. Výsledky studií naznačují, že má protizánětlivé, antioxidační a protiplísňové účinky. Testy na pacientech trpících vypadáváním vlasů prokázaly výrazný nárůst počtu vlasů po 6 a 12 měsících aplikace [A. Kamimura, T. Takahashi, Y. Watanabe, Investigation of topical application of procyanidin B-2 from apple to identify its potential use as a hair growing agent, Phytomedicine, Volume 7, Issue 6, 2000, Pages 529-536, ISSN 0944-7113, doi:10.1016/S0944-7113(00)80040-9], [10]. Tato látka se jeví velmi slibně, potvrzení účinků proti vypadávání vlasů bude vyžadovat další dodatečné studie.

Piroctone Olamine

Výzkumy prokázaly velmi příznivé účinky proti vypadávání vlasů. U testovaných se zjistilo snížení vypadávání vlasů o 16.5%, rozšíření tloušťky vlasu o 7.9% a snížení maštění pokožky na hlavě. [11]

Pirocton Olamine se úspěšně se používá k léčbě seboroické dermatitidy a lupů [12] (podobně jako Ketokonazol nebo Pyrithion zinečnatý - Zinc Pyrithione), které jsou způsobeny kvasinkami Malassezia na pokožce hlavy. Vypadávání a řídnutí vlasů je často spojováno s výskytem lupů a pokud trpíte tímto onemocněním, určitě bude tato látka nápomocná.

Bez ohledu na to, zda máte lupy nebo ne, látka Pirocton Olamine by neměla chybět v léčbě vypadávání vlasů, protože kromě zmíněného snížení vypadávání vlasů, udržuje pokožku hlavy čistou bez nežádoucích kvasinek, snižuje maštění pokožky a odstraňuje příznaky jako svědění pokožky, zarudnutí nebo podráždění pokožky.

Další prospěšné složky i s popisy najdete u všech našich produktech v popisech. Neustále sledujeme vědecký výzkum v oblasti padání vlasů a o dalších perspektivních složkách budeme určitě informovat.

Nebezpečné složky v šamponech

Nebezpečné šampóny
Některé látky v šamponech mohou způsobit problémy

Šampony a kondicionéry často obsahují nebezpečné až toxické složky, které mají nepříznivý vliv na pokožku i vlasy. Určitě se vyhněte těmto:

Sulfáty (SLS, SLES)

produkt obsahuje sls a sles dleetikety

Sulfáty jsou chemické látky s výraznými čistícími účinky. Dodávají šamponu pěnivost a efektivně odstraňují mastnotu. Nevýhodou je, že dráždí a vysušují pokožku a z vlasů odstraňují přirozenou vlhkost. Ve složení se objevují pod názvy SLS - sodium lauryl sulfát, SLES - sodium lauret sulfát apod. Rozšířené tvrzení, že používání sulfátů vede k výskytu rakoviny nejsou potvrzeny.

Parabeny

produkt obsahuje parabény dle etikety

Používají se jako konzervační látky. I v nízkých dávkách jsou pro tělo toxické. Výzkumy prokázaly souvislost mezi parabeny a rakovinou prsu. [13] Vyhněte se složkám s koncovkou paraben (methylparaben, butylparaben atd.)

Polyethylen glykol (PEG)

produkt obsahuje polyetylén glykol dle etikety

Působí jako zahušťovač - vytváří "krémovou" texturu šamponu. Výzkum prokázal, že může obsahovat i karcinogenní složky [14]. Pro jistotu se této látce vyhněte.

Hledejte:

 • Ověřené látky (nejlépe pokud jsou podpořeny výzkumem s účinky proti vypadávání vlasů)
 • Látky, které dokonale očistí pokožku a prospějí i zdraví vlasové pokožky

Vyhýbejte se

 • Silným nebo toxickým chemikáliím. I v dnešní době existuje velké množství přípravků, které vlasy vysloveně poškozují. Týká se to jednoznačně odbarvovače vlasů nebo přípravků s obsahem SLS nebo SLES.
 • Vůním do vlasů a deodorantem.

Vybrali jsme

Do naší nabídky jsme se po důkladném zvážení (pozitivních recenzí zákazníků a množství účinných látek) rozhodli zařadit následující šampony proti vypadávání vlasů:

Šampon proti padání vlasů Revita

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
28 recenzí
Akce -10%
540 Kč 486 Kč
Šampon Revita 205ml.
Šampon Revita | Proti vypadávání vlasů | posilující | Podpora růstu vlasů | Proti řídnutí vlasů

Šampon proti vypadávání vlasů od společnosti DS Laboratories, která se soustředí hlavně na vývoj produktů proti vypadávání vlasů. Výrobce popisuje šampon Revita jako jediný šampon na trhu, který v sobě kombinuje látky s účinkem proti dědičnému vypadávání vlasů. Obsahuje protizánětlivé látky a účinné antioxidanty. Šampon obsahuje velké množství důležitých látek pro vlasy a udržuje přirozenou vlhkost ve vlasech. Revita je první pomoc pro každého, kdo vypadávání vlasů nebere na lehkou váhu.

Více o šamponu Revita

Bio šampon proti padání vlasů Revivogen

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
13 recenzí
622 Kč
Šampon Revivogen 360ml.
Šampon Revivogen | Bio čistící | Proti vypadávání vlasů | posilující | Podpora růstu vlasů | Proti řídnutí vlasů

Revivogen - tento šampon proti vypadávání vlasů obsahuje pouze bio přírodní ingredience díky čemuž je oblíbený. Výrobce popisuje šampon jako ideální pro ty, kteří mají jemné vlasy a chtějí udržet zdraví a vitalitu svých vlasů. Dále uvádějí, že tento šampon je určen ke snížení vypadávání vlasů, že důkladně čistí pokožku a měl by snižovat účinky látky, která podle vědců přispívá k dědičnému vypadávání vlasů. Šampon obsahuje i dobrý poměr minerálů a výživných látek a je vhodný pro denní používání.

Více o šamponu Revivogen

Šampon proti padání vlasů FOLIVITAL PRO

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
47 recenzí
Akce -5%Náš tip
595 Kč 565 Kč
Šampon Folivital Pro 200ml.
Šampon Folivital PRO | Proti vypadávání vlasů | Na růst vlasů | Proti maštění

Náš tip: FOLIVITAL PRO je oblíbený a šetrný šampon proti vypadávání vlasů určený pro muže i pro ženy. Obsahuje to nejlepší z předchozích dvou šamponů - kofein, saw palmetto, biotin, zinek, aminokyseliny, Piroctone Olamine a mnohé další. Tento šampon je naším favoritem pro použití na všechny typy vlasů a probémov s vlasy. Výrobce uvádí, že více-úrovňový způsob jeho působení zajišťuje hloubkové čištění vlasové pokožky a zajišťuje maximální účinek. Obsahuje velké množství účinných látek, vitamínů a antioxidantů. Optimalizuje stav vlasové pokožky a zlepšuje vitalitu vlasů.

Více o šamponu FOLIVITAL PRO

Výběr šamponu usnadní tabulka: srovnání šamponů proti padání vlasů

Někdy pouze jednoduchá výměna šamponu nestačí. Snažte se vyvarovat se stresu, protože poškozuje vlasy. Dalším krokem k ještě účinnější léčbě je přidat k šamponu vlasový aktivátor, který šampon vhodně doplňuje.

Tipy jak používat šampon proti padání vlasů co nejefektivněji

Jak správně používat šampon proti vypadávání vlasů

Tak jako při každém problému, doporučuje se konat co nejdříve, jak zaznamenáte zvýšené vypadávání. Není důvod čekat, protože stav vlasů se časem může ještě zhoršit.

Neutrácejte zbytečně příliš mnoho šamponu na samotné vlasy (na ty můžete použít i levnější šampon). Důležitá je aplikace přímo na vlhkou pokožku. Právě tam mohou jednotlivé složky působit nejlépe na vlasové kořínky.

Jemně masírujte pokožku se šamponem po dobu 1 až 3 minut. Masáž pomůže zlepšit prokrvení, což je pro zdravou pokožku velmi důležité. Vlasy poté důkladně opláchněte nepříliš horkou vodou.

Většinu šamponů proti vypadávání vlasů můžete a měli byste používat alespoň 4 až 5 krát týdně. V případě pokud šampon příliš dráždí nebo vysušuje pokožku, doporučuje se střídání s jiným šamponem.

Šampon proti vypadávání vlasů - časté otázky

Jak často musím šampon používat?

Je třeba se vždy řídit návodem od výrobce šamponu. Obecně se doporučuje používat šampon proti vypadávání vlasů více krát týdně, případně denně.

Kdy uvidím první výsledky?

Výsledky jsou u každého člověka individuální - každý člověk reaguje jinak. U někoho se projeví dříve u jiného později. Je velmi důležité s používáním přípravků proti vypadávání vlasů a růst vlasů vydržet delší dobu, aby se mohli účinné látky projevit.

Urychlí šampon i růst vlasů?

To závisí na složení šamponu. Účinky některých složek jsou spojovány is rychlejším růstem vlasů.

Je šampon dobrý i na barvené vlasy?

Většina šamponů proti vypadávání vlasů je určena i pro barvené vlasy. Pro jistotu je třeba se informovat u prodejce.

Mohu šampon používat s jinými šampony?

Moderní šampony proti vypadávání vlasů jsou určeny pro denní použití. Může se však stát, že časté používání bude pokožku dráždit a tehdy se doporučuje šampon kombinovat s jiným například dětským šamponem. Čili ano - je možné kombinovat.

Na závěr

Díky množství příčin vypadávání vlasů, neexistuje jeden univerzální produkt na vypadávání vlasů.

V dnešní době je trh zaplněn šampony proti vypadávání vlasů s lákavou reklamou, které slibují výsledky během několika dní. Často jsou to přitom pouze lepší "oblečené" jednoduché kopřivové šampony. Navzdory kvalitám kopřivy, použití pouze této rostliny ve většině případů vypadávání vlasů nebude pravděpodobně stačit.

Složení šamponu je tedy základ. Nespokojte se se šamponem, který uvádí, že obsahuje komplex výživných látek nebo komplex růstových faktorů a věty podobného stylu. Vždy se ptejte prodejce: jaké konkrétní látky šampon obsahuje, které pomohou proti vypadávání vlasů.

Při vážnějším vypadávání vlasů pouze jednoduchá výměna šamponu častokrát nestačí. Snažte se i vyvarovat se stresu, protože poškozuje vlasy. Také zkuste zvážit doplnění dalších produktů, které by společně se šamponem mohly přinést lepší výsledky. Výrobci často doporučují různé vlasové vodičky / vlasové aktivátory, které také obsahují různé účinné látky a mají se vmasírovat do vlasové pokožky a nechat působit.

 • Vhodně vybrané šampon proti vypadávání vlasů může výrazně zmírnit vypadávání vlasů.
 • Váš šampon proti vypadávání vlasů používejte přinejmenším 4-6 týdnů aby vlasy měly čas vyrůst a abyste mohli posoudit účinky.
 • Ujistěte se, že používáte šampon přesně podle návodu výrobce.

1. https://en.wikipedia.org/wiki/Hair_loss
2. https://www.aad.org/public/diseases/hair-and-scalp-problems/hair-loss
3. Fischer, T.W., Hipler, U.C. and Elsner, P. (2007), Effect of caffeine and testosterone on the proliferation of human hair follicles in vitro. International Journal of Dermatology, 46: 27-35. doi:10.1111/j.1365-4632.2007.03119.x
4. Fischer, T., Herczeg‐Lisztes, E., Funk, W., Zillikens, D., Bíró, T. and Paus, R. (2014), Differential effects of caffeine on hair shaft elongation, matrix and outer root sheath keratinocyte proliferation, and transforming growth factor‐β2/insulin‐like growth factor‐1‐mediated regulation of the hair cycle in male and female human hair follicles in vitro. Br J Dermatol, 171: 1031-1043. doi:10.1111/bjd.13114
5. Berger, R., Fu, J., Smiles, K., Turner, C., Schnell, B., Werchowski, K. and Lammers, K. (2003), The effects of minoxidil, 1% pyrithione zinc and a combination of both on hair density: a randomized controlled trial. British Journal of Dermatology, 149: 354-362. doi:10.1046/j.1365-2133.2003.05435.x
6. Kaufman KD. Androgens and alopecia. Molecular and Cellular Endocrinology. 2002 Dec;198(1-2):89-95. DOI: 10.1016/s0303-7207(02)00372-6
7. Rossi, A., Mari, E., Scarnò, M., Garelli, V., Maxia, C., Scali, E., … Carlesimo, M. (2012). Comparitive Effectiveness and Finasteride Vs Serenoa Repens in Male Androgenetic Alopecia: A Two-Year Study. International Journal of Immunopathology and Pharmacology, 1167–1173. doi: 10.1177/039463201202500435
8. Wessagowit, V., Tangjaturonrusamee, C., Kootiratrakarn, T., Bunnag, T., Pimonrat, T., Muangdang, N. and Pichai, P. (2016), AGA treatment with Serenoa repens. Australasian Journal of Dermatology, 57: e76-e82. doi:10.1111/ajd.12352
9. Motamedi H, Seyyednejad SM, Bakhtiari A, Vafaei M. Introducing Urtica dioica, A Native Plant of Khuzestan, As an Antibacterial Medicinal Plant. Jundishapur J Nat Pharm Prod. 2014;9(4):e15904. Published 2014 Oct 11. doi:10.17795/jjnpp-15904
10. Takahashi, T., Kamimura, A., Kagoura, M., Toyoda, M. and Morohashi, M. (2005), Investigation of the topical application of procyanidin oligomers from apples to identify their potential use as a hair‐growing agent. Journal of Cosmetic Dermatology, 4: 245-249. doi:10.1111/j.1473-2165.2005.00199.x
11. Piérard-Franchimont C, Goffin V, Henry F, Uhoda I, Braham C, Piérard GE. Nudging hair shedding by antidandruff shampoos. A comparison of 1% ketoconazole, 1% piroctone olamine and 1% zinc pyrithione formulations. Int J Cosmet Sci. 2002 Oct;24(5):249-56. doi: 10.1046/j.1467-2494.2002.00145.x. PMID: 18498517.
12. Borda LJ, Wikramanayake TC. Seborrheic Dermatitis and Dandruff: A Comprehensive Review. J Clin Investig Dermatol. 2015;3(2):10.13188/2373-1044.1000019. doi:10.13188/2373-1044.1000019
13. Darbre, P. D. and Harvey, P. W. ( 2014), Parabens can enable hallmarks and characteristics of cancer in human breast epithelial cells: a review of the literature with reference to new exposure data and regulatory status, J. Appl. Toxicol., 34, pages 925– 938. DOI: 10.1002/jat.3027
14. Jang HJ, Shin CY, Kim KB. Safety Evaluation of Polyethylene Glycol (PEG) Compounds for Cosmetic Use. Toxicol Res. 2015;31(2):105‐136. doi:10.5487/TR.2015.31.2.105

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
47 recenzí
Akce -5%Náš tip
595 Kč 565 Kč
Šampon Folivital Pro 200ml.
Šampon Folivital PRO | Proti vypadávání vlasů | Na růst vlasů | Proti maštění
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
28 recenzí
Akce -10%
540 Kč 486 Kč
Šampon Revita 205ml.
Šampon Revita | Proti vypadávání vlasů | posilující | Podpora růstu vlasů | Proti řídnutí vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
13 recenzí
622 Kč
Šampon Revivogen 360ml.
Šampon Revivogen | Bio čistící | Proti vypadávání vlasů | posilující | Podpora růstu vlasů | Proti řídnutí vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
5 recenzí
622 Kč
Kondicionér Revivogen 360ml.
Kondicionér Revivogen | Zahuštění vlasů | Zvětšení objemu vlasů | Proti vypadávání vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
3 recenze
Akce -10%
629 Kč 566 Kč
Kondicionér Revita 205ml.
Kondicionér Revita | Proti vypadávání vlasů | posilující | Podpora růstu vlasů | Proti řídnutí vlasů

Doporučená četba z knihovny

Přidat otázku / komentář

Kdy bych měl začít používat přípravky na vypadávání vlasů? Může být k léčbě padání vlasů pozdě?

Vypadávání vlasů je vhodné řešit, jakmile si všimnete, že vám nadměrně padají vlasy. Ideální kandidát na léčbu vypadávání vlasů v podstatě neexistuje. To znamená, že nikdy není pozdě zvážit léčbu. Tento problém je však třeba řešit co nejdříve, aby byly vaše šance co nejlepší. Úspěšnost léčby závisí na příčině padání vlasů. Zároveň je důležité, aby folikuly ještě tvořily vlasy a nebyly odumřelé. Podle příčiny a závažnosti padání vlasů se následně volí další postup a přípravky na vypadávání vlasů, které dokážou pomoci – šampony a kondicionéry, séra a vlasové aktivátory, vitamíny.

local_libraryOdborný poradce biome.cz

Kolik šamponu použít?

To závisí především na délce a struktuře vašich vlasů. Pokud máte krátké vlasy, měla by stačit jedna dávka pumpičkou nebo „za lískový ořech“ šamponu. Ale pro delší vlasy budete potřebovat dvě až tři pumpičky, popřípadě i více.

local_libraryOdborný poradce biome.cz

Stačí mi k vypadávání vlasů pouze šampon?

Vypadávání vlasů je velmi široký pojem a má mnoho různých příčin. Šampon je často první prostředek, který lidé k boji s vypadáváním vlasů kupují. Jedni jsou na výsost spokojeni a jiní zklamaní. Důvod je jednoduchý. Samotný šampon některé padání vlasů zvrátit dokáže, ale někdy sám opravdu nestačí.

Šampon proti vypadávání vlasů je účinný tehdy, pokud máte problém s pokožkou na hlavě. Například seboroická dermatitida (známá také jako lupy) nebo psoriáza může způsobit vypadávání vlasů. Takto můžete přicházet o vlasy kvůli zánětu a s tím si šampon dokáže poradit.

Není to však 100% účinná léčba vypadávání vlasů při závažném stupni mužské plešatosti. Velmi jednoduše řečeno, šampon je v kontaktu s pokožkou hlavy a vlasovými folikuly jen omezenou dobu. Proto prostě nemá dostatek času na dokonalou stimulaci růstu vlasů nebo zabránění vypadávání vlasů. Proto je při dědičném padání vlasů vhodné přidat vlasové aktivátory a vlasová séra, která působí na vlasovou pokožku intenzivně a z pokožky se nevymývají. Vitaminové doplňky a ústně podávané DHT blokátory zase působí zevnitř.

local_libraryOdborný poradce biome.cz

Můj nejoblíbenější je Revita a je i na seznamu!

Kolik vlasů je normální, aby vypadlo při šamponování? I tak mi jich už dost padá a při mytí ještě víc.

Průměrně člověk ztratí 50 až 100 vlasů denně, závisí to také na délce a tloušťce vlasů. Minimálně pocitově lidem s kratšími nebo tenčími vlasy padá vlasů méně. Při mytí hlavy a následném vyčesávání může vypadnout 150 až 200 vlasů, ale druhý den pak obvykle vypadne o něco méně vlasů. Pokud je zvýšené vypadávání vlasů dlouhodobé, je už namístě toto nadměrné padání vlasů řešit.

local_libraryOdborný poradce biome.cz

Jak dlouho potrvá, než šampon zabere proti vypadávání vlasů ?. Děkuji

Bude to záviset na příčiny vypadávání vlasů. Pokud se jedná o dočasnou příčinu - například hormonální změny nebo nesprávná životospráva, většinou je efekt viditelný v průběhu měsíce nebo dvou. Pokud je příčina vážnější - dědičné vypadávání vlasů, doporučuje se komplexní dlouhodobější léčba a to nejen šamponem ale také vlasovým aktivátorem a vitamíny. Všechny tyto produkty u nás najdete.

local_libraryOdborný poradce biome.cz

Je pravda, že se šampony proti vypadávání vlasů mohou používat pouze krátký čas a pak si třeba dát delší pauzu? děkuji.

Závisí to na druhu šamponu. Některé mohou například pokožku více vysušovat. Proto se doporučuje střídat je s dětským šamponem, který nepůsobí na pokožku tak agresivní. Šampony, které máme v nabídce, jsou vytvořeny na dlouhodobé používání a není nutné je střídat. Mohou být používány dlouhodobě.

local_libraryOdborný poradce biome.cz

Je dobry i domaci sampon z vyluhování bylinek? Kopřiva, lopuch?

Takový šampon - vidička má určitě své výhody. Rostliny obsahují řadu složek prospěšných pro vlasy i pokožku. Neobsahují ale další látky, které mohou účinek ještě zlepšit a šampony je obsahují. Moderní šampony proti vypadávání vlasů jsou často kombinací nejrůznějších moderních ale i tradičních složek a výtažků, což je určitě výhoda.

local_libraryOdborný poradce biome.cz