Biome platobné možnosti

Sérum nebo krém na omlazení pleti, co si vybrat?

Zúžit výběr vhodného ošetření pokožky proti příznakům stárnutí, které bude vhodné pro vaše osobní potřeby a pro váš typ pokožky, může být složité a matoucí. Obzvláště, pokud se snažíte rozhodnout mezi krémem na pleť nebo sérem na pleť. Návod k použití na nádobkách a lahvičkách může být podobný a častokrát slibuje dosažení stejných výsledků. Jaký je pak rozdíl mezi krémem a sérem na omlazení pleti?

Hlavní rozdíl mezi těmito dvěma přípravky na ošetření pleti proti příznakům stárnutí je to, jak účinkují a působí. Krémy na pleť se používají na hydrataci, vyživování nebo zjemnění pleti. Mohou poskytnout i benefity navíc, například ošetřování vyrážek, vrásek nebo jiných běžných příznaků stárnutí. Při sérech jde o podobný typ ošetření pleti proti příznakům stárnutí. Poskytují stejné přínosy, pronikají však až za epidermu.

Molekuly krému na obličej jsou relativně velké a nemohou proniknout hluboko do pokožky tak jak to dokáže sérum. Proto studené krémy a emoliencia obvykle účinkují pouze na povrchu pokožky. Séra, na druhou stranu, jsou vysoce koncentrovanými prostředky na ošetření pleti, které mají menší molekuly. Z toho důvodu jsou schopny lehce proniknout hlouběji do pokožky a působí okamžitě. Konzistence každého z těchto typů přípravků na péči o pleť je velmi odlišná. Sérum je podobnější gelu nebo vodě. Krém nebo tělové mléko má hustší, pevnější texturu. Je to proto, že séra obvykle neobsahují žádné zahušťovací činidla či tekutiny. I z toho důvodu je směs mnohem koncentrovanější a obsahuje více aktivních složek.

Přínosy séra na omlazení pleti

Séra jsou výborným řešením pro péči o pleť, pokud potřebujete zvládnout specifický problém na pokožce, například jemné linie, hyperpigmentaci nebo suchou pleť. Stejně jako krémy, i séra se často zaměřují na konkrétní problém na pokožce. Séra na omlazení pleti patří mezi nejpopulárnější způsoby ošetření pleti kvůli jejich koncentrovaným množstvím přísad jako je retinol, alfahydroxykyseliny a Q10. Tyto působí na zvrácení viditelných znaků stárnutí pokožky.

Při každém ošetření pleti se před prvním použitím přípravku vždy doporučuje otestovat si ho například na předloktí. Počkejte 24 hodin, abyste ověřili kompatibilitu s vaší pokožkou. Obzvláště důležité je to při ošetření pleti sérem, protože obsažené přísady jsou mnohem koncentrovanější. Pokud nezpozorujete negativní reakci, začněte používat sérum dva až třikrát týdně a postupně přidávejte, až ho budete používat denně. Důležité je vybudovat si toleranci na sérum co nejbezpečnějším způsobem, protože svou pokožku vystavujete vysokému množství obsažených aktivních složek.

Při smíšeném až mastném typu pleti se můžete cítit dobře i bez následného použití hydratačního přípravku. Sérum často poskytuje dostatek hydratace. Doporučuje se však použít po ošetření sérem krém na opalování. Předejdete tak dalšímu poškození pokožky. SPF ochrana je samozřejmostí při každé rutinní péči o pleť proti příznakům stárnutí. Bez ohledu na to, jaké další výrobky používáte.

Pokud máte suchou nebo citlivou pleť, vyhýbejte se jakýmkoli přípravkům na ošetření pokožky proti příznakům stárnutí, které obsahují alkohol, včetně séra. Alkohol vytahuje z pokožky její přirozenou vlhkost a může způsobit další vysoušení, což ještě více zhoršuje stav pokožky. Pravděpodobně budete potřebovat i hydrataci po nanesení séra. Kvůli jejich konzistenci nejsou séra dobré pro podkladovou bázi na make-up. Je proto vhodnější používat sérum na noc.

Typ ošetření pleti, který byste potřebovali, závisí na tom, co chcete dosáhnout. Také od toho, kolik času a peněz chcete investovat. Séra jsou již tradičně dražším typem ošetření pleti, a to kvůli jejich obsahu, klinickým testům a hodnocením. Nemusíte jej však aplikovat takové množství jako v případě krému. Stačí několik kapek na pokožku. Proto vám jedna lahvička vydrží skutečně dlouho.

Krémy na obličej jsou výborným ošetřením pleti proti příznakům stárnutí a jsou důležité, pokud chcete i s přibývajícím věkem působit mladistvě. Pokud ale hledáte něco, co udělá vaši péči o pleť ještě účinnější, obzvláště rychle a v krátkém čase, je řešením právě sérum.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
36 recenzí
Náš tip
620 Kč
Intenzivní regenerační sérum 12x3ml.
Intenzivní regenerační sérum | Obličej a krk | Regenerace | Hydratace | Pružnější pokožka | Omlazující účinek
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
11 recenzí
Novinka
459 Kč
Pleťové sérum MedSkin (kyselina hyaluronová)
Pleťové sérum MedSkin (kyselina hyaluronová) | Zjemnění vrásek | Hydratace | Omlazující účinek
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
7 recenzí
459 Kč
Pleťové sérum MedSkin (Lifting)
Pleťové sérum MedSkin (Lifting pokožky) | Pozvedá, zpevňuje a vyhlazuje pokožku | Hydratace | Ochranný antioxidační účinek
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
3 recenze
459 Kč
Pleťové sérum MedSkin (Vitamín C)
Pleťové sérum MedSkin (Vitamin C) | Proti předčasnému stárnutí pleti | Zesvětlení pleti | Omlazující účinek
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
3 recenze
459 Kč
Pleťové sérum MedSkin (regenerace pokožky)
Pleťové sérum MedSkin (regenerace) | Stimuluje regeneraci pokožky | Zjemnění vrásek | Hydratace | Omlazující účinek
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
64 recenzí
Akce -5%Náš tip
538 Kč 511 Kč
Kyselina hyaluronová - krém 50ml.
Krém na pleť s kyselinou hyaluronovou | Regenerace pleti | Hydratace pleti | Proti vráskám | Omlazující účinek