Biome platobné možnosti

Co je to rybí kolagen?

Rybí kolagen je protein vyextrahován z ryb, nejčastěji se využívá jako kosmetická pomůcka ke snížení výskytu vrásek. Kolagen tvoří 30 procent proteinů v lidském těle a lze jej nalézt v pokožce, kloubech, zubech, kostech, šlachách a cévách. Tvoří 70% proteinů v kůži a napomáhá udržet pokožku elastickou. Kolagen také pomáhá uchovat kloubní tekutinu, pevné zuby a kosti.

U člověka v mladém věku se tělo ustavičně zbavuje starého kolagenu a vytváří nový kolagen. Kolem 25. roku začíná tělo ztrácet svou schopnost vytvářet nový kolagen. Nedostatek nového kolagenu vede k nástupu symptomů stárnutí, jako jsou jemné i hlubší vrásky, artritida a problémy s klouby. Medicínské kolagenové doplňky, které jsou dostupné ve formě kolagenových krémů, kolagenových injekcí a kolagenových tobolek, doplňují hladiny kolagenu v těle a redukují známky stárnutí.

Kolagen ze zvířecích zdrojů se mnoho let používal pro výrobu kolagenových doplňků přesto, že měl mnoho nedostatků. Pro lidskou kůži je složité zvířecí kolagen vstřebat, takže ošetření kolagenem se muselo aplikovat hypodermickou (podkožní) injekční stříkačkou, což bylo drahé a neslo s sebou riziko infekce. Kolagen zvířecího původu má také potenciál pro šíření bovinní spongiformní encefalopatie (BSE), známé jako nemoc šílených krav. A to je pro lidi další riziko.

Jelikož se ve zvířecím kolagenu může nacházet BSE a jiné záležitosti, začali vědci hledat bezpečnější typ kolagenu. Objevili rybí kolagen, který se extrahuje z rybí kůže a šupin a je netoxickou alternativou. Ba co víc, do lidské kůže se vstřebává lépe než zvířecí kolagen.

Kvůli rozmanitosti teploty a tlaku vody, ve které ryby žijí, je rybí kolagen odolný vůči fyzickému a chemickému poškození. Navíc, proces extrakce chrání v kolagenu jeho triple helixovou strukturu, takže uchovává polypeptidy a aminokyseliny nedotčené. Tyto proteiny přirozeně doplňují kolagen a dělají výslednou léčbu účinnější.

Použití rybího kolagenu je nejrozšířenější v kosmetice. Hydratuje pokožku, která díky tomu působí pevnější, hladší a pružnější. Rybí kolagen může být efektivní i při léčbě bolesti způsobené artritidou a při zánětech.

Kromě kosmetiky a léčby artritidy, je mořský kolagen efektivní i jako doplněk stravy při dietách. Je lehce stravitelný a snadno se rozpouští ve vodě. Díky jeho povzbuzujícím zdravotním přínosům se rybí kolagen často využívá v zdravých jídlech, zdravých nápojích, zdravých doplňcích a v lécích používaných při střevních onemocněních.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
35 recenzí
Akce -5%
412 Kč 391 Kč
Kolagen Collageniq 60tbl.
Beauty CollageniQ 100% kolagen | Čistý přírodní kolagen | Elasticita pokožky | Proti vráskám