Biome platobné možnosti

Vlasový aktivátor je důležitá součást léčby vypadávání vlasů

Co je to vlasový aktivátor ? S výrazem " vlasový aktivátor " se můžete často setkat v literatuře nebo i na web stránkách, které se věnují problematice vypadávání vlasů. Mluví se o nich jako o podstatné součásti každé úspěšné léčby vypadávání vlasů ( šampon, vlasový aktivátor, vitamíny na vlasy ).

Jak vlasový aktivátor funguje a jaká je jeho role proti vypadávání vlasů? Abychom mohli dostatečně zodpovědět tyto otázky, podívejme se nejprve jako nejčastěji probíhá proces vypadávání vlasů. Vlasy rostou v tzv. růstových cyklech anagen, katagén a telogen. Po uplynutí jednoho takového cyklu, vlas přirozeně vypadává a je nahrazen novým vlasem. Takové vypadávání vlasů se děje u každého člověka.

Avšak při nadměrném vypadávání vlasů se v určitém okamžiku života člověka spustí genetický kód, který nastartuje proces miniaturizace vlasových folikulů. Znamená to, že vlasový cyklus se zrychlí a současně se vlasový kořínek zmenšuje s každým vlasovým cyklem. Menší kořínek už nedokáže vytvářet vlasy původní tloušťky. Vlasy jsou stále tenčí a jemnější. Až nakonec po určitém čase z kořínku vyrůstá pouze tenký bezbarvý chloupek.

Vlasový aktivátor se snaží zastavit zmenšování vlasových kořínků, vrátit je na původní tloušťku a prodloužit růstový cyklus vlasů na původní čas.

Díky vědeckým objevům se podařilo vyvinout několik druhů úspěšných vlasových aktivátorů.

Existuje několik druhů tekutých vlasových aktivátorů v podobě roztoků s účinnými látkami různé síly. V posledních letech se do popředí dostávají i laserové vlasové aktivátory, založené na tzv.. foto - biostimulace.

Tekutý vlasový aktivátor

Vlasový aktivátor ve formě roztoku ( tekutiny, vodičky ). Nejčastěji je jeho účinek postaven na jedné účinné látce nebo kombinaci účinných látek. Látky se dostanou vmasírováním přes pokožku až ke kořínkům vlasů, kde podporují jejich aktivitu. Nejčastěji působí tak, že rozšiřují cévy v okolí vlasových folikulů ( rozšíření cév v okolí vlasových kořínků umožní opětovný přísun důležitých výživných látek pro kořínek ) nebo i sami zásobují vlasové kořínky živinami.

Laserový vlasový aktivátor

Je relativně nová metoda aktivace vlasových kořínků, donedávna používána pouze ve specializovaných vlasových centrech, protože aktivátor byl velkých rozměrů. V současnosti se vyrábějí už i domácí laserové aktivátory. Takový aktivátor využívá laserové světlo specifické vlnové délky, které proniká do buněk vlasových folikulů. Energie z laserového světla stimuluje folikuly k novému růstu a prodlužuje růstový cyklus vlasů. Prospívá i lepší cirkulaci krve v okolí folikulů, čímž dosáhne lepší zásobování výživnými látkami.

Jak vybrat vlasový aktivátor ?

Výběr závisí na stavu Vašich vlasů, doby vypadávání a na stupni vypadávání vlasů. Vlasové aktivátory jsou vhodné pro ženy i muže a jsou vhodné pro všechny typy vypadávání vlasů.

Pokud se jedná o slabší vypadávání vlasů nebo Vám vlasy začaly vypadávat teprve nedávno, bude postačovat vhodný šampon proti vypadávání vlasů v kombinaci se slabším vlasovým aktivátorem. Doporučujeme vlasový aktivátor Spectral RS s účinnou látkou aminexil SP94. Kromě této látky obsahuje další látky, které jsou potřebné pro léčbu vypadávání a růst zdravých vlasů.

Speciálně pro ženy byl vyvinut vlasový aktivátor pro ženy Spectral CSF. Výrobce přihlížel na specifickou biologii ženského vypadávání vlasů. Přípravek tak obsahuje méně látek, které natolik nezatěžují ženské vlasy. Unikátní faktory, na které se přihlíželo u žen: velikost vlasového kořínku, hormonální změny, citlivost pokožky a úprava účesu.

Pokud vlasy vypadávají výraznější nebo jste začali s léčbou později a vlasová linie ustupuje výrazně, doporučujeme silnější vlasový aktivátor. Pro tento účel byl vyvinut vlasový aktirátor Spectral DNC - N s účinnou látkou nanoxidil. Podobně jako předchozí aktivátor, Spectral DNC - N obsahuje kromě hlavní účinné látky i množství podpůrných látek pro léčbu vypadávání a růst zdravých vlasů.

Dědičný typ vypadávání vlasů se snaží adresovat vlasový aktivátor Revivogen s obsahem saw palmetta. Je to několikaměsíční bio vlasová kúra na ozdravení a oživení vlasů postižených dědičným vypadáváním. Obsahuje extrakt ze saw palmetta, o kterém je známo, že blokuje tvorbu DHT ( dihydrotestosteron - nejčastější příčina vypadávání vlasů ). Látka procyanidín zase aktivuje vlasy k novému růstu.

Speciálním typem je vlasový aktivátor Spectral F7 s účinnou látkou Astressin - B. Byl vyvinut pro léčbu vypadávání vlasů způsobeného stresem. Astressin blokuje receptory, které reagují na látky tvořené tělem během stresového období. Výzkumy prokázaly velmi pozitivní výsledky pro léčbu tohoto typu vypadávání vlasů.

Aktivace kořínků laserovou terapií, je možné pomocí vlasového aktivátoru X5 Laser. Energie z laserového světla probouzí kořínky k produkci vlasů. Je možné jej použít pro všechny typy vypadávání vlasů, u mužů i žen a také v začátcích nebo i pokročilých stadiích vypadávání vlasů. Je to přístroj pro domácí léčbu vypadávání vlasů.

Jak zvýšit účinek vlasového aktivátoru?

Účinek vlasových aktivátorů lze zvýšit pomocí tzv. dermarolleru. Je to nástroj, který rolováním po pokožce, vytvoří jemné póry, přes které se účinné látky z aktivátoru dostanou efektivnější ke vlasovým kořínkům. Zároveň se aktivuje tzv. PRP léčba, kdy se poškozené tkáně lidského těla nanovo obnovují. Takto se dokáže pokožka hlavy obnovit is funkcemi postupně ztracenými během postupu vypadávání vlasů a aktivovat funkce na obnovu nefunkčních vlasových folikulů.

Otázky a odpovědi:

Mohu používat vlasový aktivátor i samostatně bez šamponu proti vypadávání vlasů?

Je to možné. Pro dosažení nejlepších účinků odborníci doporučují používat i vhodný šampon proti vypadávání vlasů. ( Nejlepší výsledky byly zaznamenány kombinací všech 3 složek léčby - šampon proti vypadávání vlasů, vlasový aktivátor a vitamínů na vlasy ).

Jak dlouho potřebuji vlasový aktivátor používat ?

Délka léčby vlasovým aktivátorem je individuální, závisí nejčastěji na typu vypadávání vlasů. Mnohým pacientům se vypadávání vlasů ustálilo v kratším čase, u některých začala léčba účinkovat po několika měsících. Některé typy vypadávání vlasů vyžadují dokonce dlouhodobou léčbu.

Proč tolik druhů vlasových aktivátorů? Nestačí pouze jeden?

Vypadávání vlasů nastává u lidí z různých příčin. Ať už je to gentika, stres, hormonální výkyvy, nedostatek vitamínů nebo další důvody. Každý člověk reaguje na stejnou léčbu jinak, proto vznikla potřeba více druhů aktivátorů na vlasy aby si mohl každý vyzkoušet a najít svůj lék, který mu nejlépe zabírá. Jednotlivé aktivátory proto obsahují různé účinné látky v různých poměrech a kombinacích.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
18 recenzí
Akce -20%Náš tip
1 040 Kč 832 Kč
Vlasový aktivátor Spectral RS 60ml.
Spectral RS s Aminexilem SP94 | Aktivátor růstu vlasů | Proti vypadávání vlasů | Zahuštění vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
7 recenzí
Akce -20%
1 040 Kč 832 Kč
Vlasový aktivátor pro ženy Spectral CSF 60ml.
Spectral CSF | Aktivátor růstu vlasů pro ženy | Proti vypadávání vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
21 recenzí
Akce -20%
1 099 Kč 879 Kč
Vlasový aktivátor Spectral DNC-N 60ml.
Spectral DNC-N (5% Nanoxidil) | Aktivátor růstu vlasů | Proti vypadávání vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
10 recenzí
Akce -3%
8 379 Kč 8 128 Kč
Laserový hřeben Ultima 9 HairMax
Laserový hřeben Ultima 9 | Laserový vlasový aktivátor | Proti vypadávání vlasů | Růst vlasů | Zahuštění vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
1 recenze
Akce -20%
1 040 Kč 832 Kč
Vlasový aktivátor Spectral F7 60ml.
Vlasové sérum Spectral F7 (astressin-B) | Aktivátor růstu vlasů | Proti vypadávání vlasů ze stresu
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
5 recenzí
Akce -10%
2 481 Kč 2 233 Kč
Vlasové sérum Revivogen 3x60ml.
Vlasové sérum Revivogen Therapy | Bio složení | Aktivátor růstu vlasů | Proti vypadávání vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
2 recenze
530 Kč
Dermaroller Scalproller Titan 0,5