Biome platobné možnosti

Rakovina prostaty a extrakt z brokolice

Mezi zdravotní přínosy extraktu z brokolicových klíčků patří jejich protirakovinné a antibakteriální vlastnosti. Tyto výhody podle všeho vycházejí ze sulforafanu, silné fytoživiny nacházející se ve vysoké koncentraci ve výhoncích brokolice. Koncentrace sulforafanu v brokolicových klíčcích je přibližně 20 až 50 krát větší, než v zralé brokolici.

Sulforafan je silný spouštěč enzymů, které chrání před chemickými látkami vyvolávajícími rakovinu. Právě kvůli tomu zkoumali odborníci extrakt z brokolicových klíčků a jeho zdravotní přínosy spojovány s fytoživinami.

Vědci například hodnotili vliv extraktu z brokolicových klíčků a selenu na buněčné linie rakoviny prostaty. Selen je prvek a antioxidant, který má potenciál jako protirakovinový agent. Vědci objevili, že extrakt z brokolicových klíčků obohacený o selen předčil čistý extrakt z brokolicových klíčků hned více směry. Patří sem utlumení proliferace buněk, snížení vylučování prostatického specifického antigenu (PSA) a vyvolání buněčné smrti u prostatických nádorových buněk.

Další výzkumníci sledovali vliv sulforafanu na růst rakovinných buněk v prostatě a jejich životní cyklus. Jejich analýza demonstrovala, že sulforafan zpomalil růst rakovinných buněk v prostatě a vyvolal pozastavení životního cyklu. Také došli k závěru, že se sulforafan jeví jako hlavní aktivní složka v brokolicových klíčcích a proto by mohly být vhodným zdrojem sulforafanu v probíhajících studiích.

V jiné studii vědci zjistili, že se začínají uvolňovat vysoké hladiny sirovodíku, pokud se do rakovinových prostatických buněk přidá sulforafan. Je to důležité z toho důvodu, že to ukazuje, jak může sirovodík pomoci sulforafanu ztlumit růst a šíření rakovinných buněk v prostatě.

Nebyla stanovena žádná doporučená dávka extraktu z brokolicových klíčků. Nebyly zaznamenány ani žádné výrazné nežádoucí účinky. Pokud chcete vyzkoušet zdravotní přínosy extraktu z brokolicových klíčků, obraťte se nejdříve se svým záměrem na svého lékaře.

Související produkty