Úvod > > > Pygeum africanum a prostata

Pygeum africanum a prostata

Aktualizováno: 11/04/2019

Co je Pygeum africanum

Pygeum africanum je bylinný lék, který je vyroben z kůry stromu "Prunus africana, také známého jako Pygeum africanum, Pygeum, Iron Wood, (Red) Stinkwood, Africká švestka, Africká višeň a hořké mandle. Je to stálezelený strom původem z vyšších nadmořských výšek střední a jižní Afriky.

Historické informace o Pygeum africanum

Zájem o tuto rostlinu začal v osmnáctém století. Prášek z kůry byl používán africkými domorodci jako přírodní prostředek k léčbě problémů s močovým ústrojím. Evropští cestovatelé se od jihoafrických kmenů naučili jak zmírnit nepohodlí močového měchýře a léčit to, co bylo nazýváno starcovo nemoc kůrou. V severozápadní Africe se kůra spolu s listy a kořeny ponoří do vody a používá se k léčbě horečky. V oblasti Mount Cameroon se marinovaná   kůra používá jako tonikum a pro léčbu infekcí hrudníku.

Název léku, Pygeum, pochází z názvu rostliny, která byla objevena Gustavem Mannem během jeho prvního evropského výzkumu kamerunský vrchů v západní Africe v roce 1861.

Aktuální informace a výzkum Pygeum africanum

Dnes víme, že Pygeum obsahuje mnoho účinných složek včetně čtyř fytosterolů nejen dobře známého beta-sitosterolu, ale i beta-sitosteron a kampesterol. Všechny z nich mají protizánětlivé účinky a zabraňují zánětu v prostatě. Pygeum také obsahuje kyselinu ursolovú a oleanovú, které brání otokům, a n-docosanol a tetrakozanol, které blokují hromadění cholesterolu v prostatě.

Extrakty z Pygeum africanum se v současné době používají k léčbě prostatitidy, benigní hyperplazie prostaty (BHP) a rakoviny prostaty. Rakovina prostaty je vlastně nejčastěji diagnostikovanou formou rakoviny u mužů a druhou nejčastější příčinou úmrtí na rakovinu.

Klinické studie realizované od roku 1970 oznámili, že Pygeum významně snižuje problémy se zahájením močení, časté močení, bolest při močení, a to, kolikrát musí pacienti vstávat v noci na močení u mužů, kteří mají mírné až středně silné příznaky. Tento výzkum podporuje běžné využívání této látky jako léčbu BHP v Evropě. Bylina je méně běžně používaná ve Spojených státech, kde se častěji používají léky na předpis nebo bylina Saw Palmetto, ale nabízí různorodý doplněk na podporu prostaty.

Související produkty
Pomohli Vám tyto informace?
Pygeum africanum a prostata Průměrné hodnocení: 3.5 (55 hodnocení)