Biome platobné možnosti

Pygeum africanum a prostata

Co je Pygeum africanum

Pygeum africanum je bylinný lék, který je vyroben z kůry stromu "Prunus africana, také známého jako Pygeum africanum, Pygeum, Iron Wood, (Red) Stinkwood, Africká švestka, Africká višeň a hořké mandle. Je to stálezelený strom původem z vyšších nadmořských výšek střední a jižní Afriky.

Historické informace o Pygeum africanum

Zájem o tuto rostlinu začal v osmnáctém století. Prášek z kůry byl používán africkými domorodci jako přírodní prostředek k léčbě problémů s močovým ústrojím. Evropští cestovatelé se od jihoafrických kmenů naučili jak zmírnit nepohodlí močového měchýře a léčit to, co bylo nazýváno starcovo nemoc kůrou. V severozápadní Africe se kůra spolu s listy a kořeny ponoří do vody a používá se k léčbě horečky. V oblasti Mount Cameroon se marinovaná   kůra používá jako tonikum a pro léčbu infekcí hrudníku.

Název léku, Pygeum, pochází z názvu rostliny, která byla objevena Gustavem Mannem během jeho prvního evropského výzkumu kamerunský vrchů v západní Africe v roce 1861.

Aktuální informace a výzkum Pygeum africanum

Dnes víme, že Pygeum obsahuje mnoho účinných složek včetně čtyř fytosterolů nejen dobře známého beta-sitosterolu, ale i beta-sitosteron a kampesterol. Všechny z nich mají protizánětlivé účinky a zabraňují zánětu v prostatě. Pygeum také obsahuje kyselinu ursolovú a oleanovú, které brání otokům, a n-docosanol a tetrakozanol, které blokují hromadění cholesterolu v prostatě.

Extrakty z Pygeum africanum se v současné době používají k léčbě prostatitidy, benigní hyperplazie prostaty (BHP) a rakoviny prostaty. Rakovina prostaty je vlastně nejčastěji diagnostikovanou formou rakoviny u mužů a druhou nejčastější příčinou úmrtí na rakovinu.

Klinické studie realizované od roku 1970 oznámili, že Pygeum významně snižuje problémy se zahájením močení, časté močení, bolest při močení, a to, kolikrát musí pacienti vstávat v noci na močení u mužů, kteří mají mírné až středně silné příznaky. Tento výzkum podporuje běžné využívání této látky jako léčbu BHP v Evropě. Bylina je méně běžně používaná ve Spojených státech, kde se častěji používají léky na předpis nebo bylina Saw Palmetto, ale nabízí různorodý doplněk na podporu prostaty.

Související produkty