Biome platobné možnosti

Beta-sitosterol na prostatu

Beta-sitosterol je látka nalezena v rostlinách. Nachází se v ovoci, zelenině, ořeších a semenech a používá se k výrobě léků. Beta-sitosterol se používá i během léčby zvětšené prostaty (Benigní hyperplazie prostaty nebo BPH).

Jak to funguje?

Beta-sitosterol rostlinná látka podobná cholesterolu. Může pomoci snížit hladinu cholesterolu v krvi tím, že omezí množství cholesterolu, které je schopen vstoupit do těla. Může se také navázat na prostatu s cílem snížit otok.

Použití

Pravděpodobně účinný při:

  • Vysoké hladině cholesterolu. Užívání beta-sitosterolu výrazně snižuje celkovou hladinu a hladinu špatného cholesterolu (LDL) cholesterolu, ale nezvýší hladinu dobrého (HDL) cholesterolu.
  • Problémech s močením z důvodu zvětšené prostaty, nebo "benigní hyperplazie prostaty" (BHP). Užívání beta-sitosterolu pomáhá zmírnit příznaky BHP. Nepůsobí na zmenšení zvětšené prostaty.

Nežádoucí účinky

Beta-sitosterol je při orálním užívání pravděpodobně bezpečný pro většinu lidí. Může způsobit některé nežádoucí účinky, jako je nevolnost, poruchy trávení, plynatost, průjem nebo zácpa.

Sitosterolémie, což je vzácné dědičné onemocnění, ukládání tuků: Lidé trpící tímto onemocněním mají ve svém těle příliš mnoho beta-sitosterolu a souvisejících tuků. Jsou náchylní na brzké onemocnění srdce. Užívání beta-sitosterolu tento stav zhorší. Neužívejte beta-sitosterol, pokud máte sitosterolémií.

Dávkování

Následující dávky byly vědecky zkoumány:

Orální použití

  • Při benigní hyperplazii prostaty (BPH): 60 - 130 mg beta-sitosterolu rozděleny do 2-3 dávek denně.
  • Při vysokém cholesterolu: 800 mg - 6 g denně rozdělených a užívaných před jídlem.

Beta-sitosterol se obvykle užívá spolu s dietou s nízkým obsahem tuků.

Beta-sitosterol se používá také k léčbě srdečních chorob a vysokého cholesterolu. Také se používá k posílení imunitního systému a prevenci rakoviny tlustého střeva, stejně jako při žlučových kamenech, nachlazení a chřipce, HIV / AIDS, revmatoidní artritidě, tuberkulóze, lupénce, alergiích, rakovině děložního čípku, fibromyalgii, systémovém lupus erythematodes (SLE), astmatu, vypadávání vlasů, zánětu průdušek, migréně, a chronickém únavovém syndromu. Používá se také na zvýšení sexuální aktivity. Maratonci někdy používají beta-sitosterol aby snížili bolest a otok po běhu. Někteří lidé nanášejí beta-sitosterol na kůži k léčbě ran a popálenin. Některé ženy ho používají při příznacích menopauzy.

Související produkty