Biome platební možnosti

Proteiny a vypadávání vlasů

Kolik proteinů potřebuji na prevenci vypadávání vlasů?

Přibližně 90% vlasů je v daném čase ve fázi růstu, zatímco 10% je v klidové fázi, to znamená, že v daném čase spí. Po fázi klidu jednotlivé vlasy vypadnou a začínají růst nové. Běžná je ztráta 50 až 100 vlasů denně. Miliony lidí však trpí nadměrnou ztrátou vlasů. Může to být způsobeno nemocí, genetikou nebo nevhodnou výživou. I konzumace nedostatečného množství proteinů může být příčinou nadměrné ztráty vlasů.

Růst vlasů a proteiny

Vlasy jsou tvořeny proteiny. Pokud ale tělo nezíská dostatek proteinů, přerozdělí zásoby tak, že přestane produkovat méně potřebné proteiny, a to včetně těch, kterou jsou potřebné pro růst vlasů. Ztráta vlasů je viditelná asi dva až tři měsíce po poklesu příjmu proteinů pod požadovanou hranici. Růst vlasů znovu začne, jakmile příjem proteinů znovu splňuje potřeby.

Požadavky na proteiny

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí běžně doporučují přijmout přibližně 10 až 35 procent celkových denních kalorií z proteinů. To je přibližně 46 až 56 gramů proteinů u dospělých, v závislosti na kalorických potřebách. Zdraví jedinci, kteří konzumují typickou západní stravu, nemusí mít obavy z příjmu bílkovin, protože jich většinou získají víc než dost.

Zdroje proteinů

Proteiny se nacházejí ve většině potravin: mléčné produkty, maso, drůbež, ryby, vejce, ořechy, semínka, luštěniny, zrna, sojové produkty, malé množství zeleniny a ovoce. Jedna porce potravin ze skupiny proteinů poskytne přibližně 7 až 8 gramů proteinů. Tedy jedna porce masa, ryb nebo drůbeže, 1 vejce, 1 polévková lžíce arašídového másla, ½ porce ořechů nebo semínek. Případně ¼ šálku sušených fazolí a hrachu.

Další příčiny vypadávání vlasů

Vysoké hladiny vitaminu A, nízké hladiny železa, podvýživa kvůli poruchám příjmu potravy, onemocněním štítné žlázy, vysoká horečka, infekce, stres nebo prostě ztráta hmotnosti, to vše může způsobit vypadávání vlasů. Vypadávání vlasů lze častokrát zastavit a zvrátit, pokud se zahájí správná léčba.

V našem obchodě nabízíme širokou škálu ověřených produktů proti vypadávání vlasů. Pokud si nevíte vybrat, zkuste vyplnit dotazník a získejte rady k léčbě nebo se informujte v našem zákaznickém centru.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
29 hodnocení
550 Kč 463 Kč 60tbl. (2 měsíce lečby)
AKCE -5% Konečná cena: 439,85 Kč
Prohlédnout

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.


Zde zadejte hledané slovo nebo výraz. Poté klikněte na lupu nebo stlačte ENTER.