Biome platobné možnosti

Přínosy kořene maca pro zdraví muže

Existuje mnoho zdravotních problémů, které podle mnohých trápí pouze jedno pohlaví. Mylná je však představa, že pokud se nějaký problém objeví u ženy, nemůže se objevit u muže. No kromě několika specifických a zjevných záležitostí, které mohou postihnout pouze jedno pohlaví (například pouze muži mohou mít zvětšenou prostatu), většina z problémů se týká i druhého pohlaví. Neplodnost žen je velmi "populární" a diskutovaný problém, byli byste však překvapeni, kolik mužů má také problémy s plodností. Jde vlastně o stejné číslo jako u žen, akorát se o nich na veřejnosti mnohem méně říká.

Podívejme se blíže na úžasný přínos macy pro zdraví muže, který mimochodem znali už peruánští domorodci. Ale které z tisíce let známých benefitů jsou také vědecky podložené?

Maca zvyšuje mužské libido

Není možné udat pouze jeden důvod, který ovlivňuje sexuální žádostivost (libido). Libido může být ovlivněno vysokým krevním tlakem, velkým stresem, hormonálními dysfunkcemi a špatnou náladou. Proběhly studie, které sledovaly mužů ve věku 20 až 55 let. Testované osoby užívali během čtyř měsíců denně dávku o velikosti 3000 mg macy. Tito muži udávali zlepšení libida už pod dvou měsících užívání macy. A k těmto změnám došlo bez změny v hladinách mužských pohlavních hormonů (to znamená, že hladiny estrogenu a testosteronu zůstaly nezměněny)! Tyto výsledky jsou o to udivujícejší, že tento nárůst libida není vůbec závislý od psychického stavu člověka (ať už jde o znepokojení nebo deprese). Maca má však vliv i na ženské libido.

Přínosy macy pro mužskou plodnost

Je dobře známo, že lidská plodnost konstantně klesá, přitom na důvodu vůbec nezáleží. Většinou se mluví o problémech s plodností žen. Problémy s plodností má však stejné množství mužů než žen. Klinické studie, které se týkaly mužů ve věku 24 až 44 let, zjistili, že maca významně zvyšuje množství spermií, objem semenné tekutiny i pohyblivost spermií. Maca je při léčbě neplodnosti velmi populární, zvláště pak, jak se ukázalo v rámci výzkumů, že maca přispívá k tvorbě zdravých spermií i zlepšení jejich kvality.

Přínosy macy pro zdravou mužskou prostatu

Tak, jak muži stárnou, jsou stále častěji vystavováni problémům souvisejícím s prostatou. Když muži překročí padesátku, stává se zvětšená prostata velmi častým problémem. Zvětšená prostata se nazývá i BPH, benigní hyperplazie prostaty. Muži, kteří mají 50 let a více, jsou vystaveni riziku vzniku rakoviny prostaty, ale to je méně časté než riziko zvětšení prostaty. Zjistilo se, že maca mužské prostatě prospívá, ale je důležité zvolit tu správnou barvu macy. Podle výzkumů prováděných na potkanech, byly výsledky závislé na barvě macy. Subjekty dostávali tři druhy macy, černou, červenou a žlutou. Podle výsledků právě červená maca výrazně zmenšila zvětšenou prostatu, zatímco žlutá maca měla pouze malý vliv a černá maca vůbec žádný vliv na redukci zvětšené prostaty. Maca se hojně užívá při prevenci rakoviny prostaty. Maca je dobře známá schopností vyrovnat hladiny hormonů v těle. A jelikož rakovina prostaty je jedním z typů rakoviny související s hormony, je maca velkým pomocníkem při vytváření prostředí, které rakovině nesvědčí, udržuje zdravé hladiny hormonů.

Maca zvyšuje sexuální funkce a výdrž

Stále častěji lze slyšet, že maca je takzvanou přírodní Viagrou, a to kvůli její schopnosti zlepšit problémy související s erekcí. Ve studii, které se zúčastnilo 50 mužů se sexuální dysfunkcí, podávali všem mužům denně 2400 mg kořenu z macy. Po dvanáctitýdenní léčbě u nich došlo ke zlepšení erekce a sexuální výdrže. Vliv macy na sexuální výkon je jemný a postupný, na rozdíl od Viagry, kde je účinek okamžitý a může mít zdravotní rizika. Výsledky s Macou dříve ukazují skutečné zlepšení sexuálních funkcí v čase bez zdravotních rizik spojených s léky podobnými Viagře.

Závěr

Faktem je, že každá léčba za pomoci macy, pro kterou se rozhodnete, bude mít mnohem lepší výsledky, pokud ji zkombinujete se zdravým životním stylem a nějakým druhem mírné, zdraví prospěšné činnosti. Podle původních obyvatel Peru, kteří používali macu po dlouhá staletí, má řadu zdravotních přínosů a užívat macu může vlastně každý. Je pravdou, že testy na lidech ohledně macy jsou zatím omezené. Přesto západní klasická i alternativní medicína a jejich zájem o macu rapidně stoupá. Několik studií prokázalo dobré výsledky pro tělo po užívání 3000 mg macy denně. Doporučuje se však začínat s malými dávkami a postupně je pomalu zvyšovat, až dokud nedosáhnete optimální denní dávku.

Související produkty