Biome platební možnosti

Může goji pomoci při hubnutí?

Snížit svoji hmotnost je cosi, o co se v určitém období svého života snažil už asi každý. Většinou se snažíme zhubnout proto, abychom vypadali dobře. Stoupá nám tak sebevědomí a sami se sebou se cítíme lépe. Hubnutí je důležité i ze zdravotních důvodů. Obézní lidé a lidé s vysokou nadváhou mají větší sklony k nemocem srdce, cukrovce a dalším zdravotním problémům.

Mnozí lidé doufají, že existuje zaklínadlo či zázračný elixír, který nás zbaví nechtěných kil a nežádoucího tuku. Jediná věc, která skutečně funguje, je ale úplná změna životního stylu. To znamená konzumace zdravých jídel ve správném množství a fyzická aktivita. Jen takto můžete zhubnout a hmotnost si i udržet. Pokud jde o stravování, je třeba volit zdravé, nutričně bohaté potraviny. Díky nim se nám podaří zhubnout a nestrádal z hlediska příjmu potřebných živin.

Bobule goji

Goji lze nalézt převážně v himálajské oblasti Tibetu a Nepálu, a také severní a jižní Číny. Tyto bobulové plody nazývané také Lycium barbarum nebo vlčí bobule, jsou sytě červené a po usušení připomínají rozinky. Mají jemně sladkokyselou chuť, která se často přirovnává k mixu rozinek, třešní a brusinek.

Goji byly v zemích svého původu po staletí využívány jednak jako potravina a také jako součást přírodní medicíny. Pomáhají při řešení řady zdravotních problémů. Říká se, že lidé z těchto oblastí žijí déle díky konzumaci bobulí goji. Západní svět teprve nedávno objevil terapeutické a nutriční benefity goji.

Goji obsahují ohromné ​​množství betakarotenu, vitamínu C, železa, bílkovin, 18 aminokyselin, 21 stopových prvků jako železo, vápník, fosfor, selen, zinek a měď, vitamín B1, B6 a B2 a vysoké hladiny polysacharidů.

Goji a hubnutí

Hlavní důvod, proč lidé tloustnou, je fakt, že nedokáží kontrolovat svůj apetit. Dopřávají si škrobová, sladká jídla. Dalším důvodem je nedostatek pohybu a cvičení. Na obě tyto oblasti se můžeme snadno zaměřit díky tomu, že do svého jídelníčku přidáme extrakt z bobulí goji.

Goji mají nízký glykemický index. V potravinové tabulce jsou potraviny s hodnotou 70 a více považovány za potraviny s vysokým glykemickým indexem. Nízký glykemický index znamená hodnotu 55 a méně. O potravinách s nízkým glykemickým indexem se tvrdí, že rychle utlumí hlad a snižují touhu po jídle. Pokud goji přirovnáme k jinému ovoci, jako například jablka, pomeranče, banány, červený meloun, rozinky nebo ananasový meloun, mají právě goji nejnižší glykemický index 29. Konzumace goji nebo extraktu z goji navíc redukuje naše choutky na škrobové a sladké jídlo, ze kterého se tloustne.

Goji se skládá z 21% z vlákniny. Všechny potraviny s vysokým obsahem vlákniny kontrolují hodnoty cukru v krvi a náš apetit. Díky nim se delší dobu cítíme sytý, čímž se snižuje příjem potravy. Goji obsahují také chróm, který napomáhá při kontrole množství cukru v krvi, udržuje při hubnutí svalovou hmotu a pomáhá tělu při rychlejším spalování tuků. Zabraňuje tloustnutí, protože díky němu svaly dokážou mnohem efektivněji spalovat kalorie. Konzumace goji pomáhá i při správném fungování metabolismu.

Jídlo, které zkonzumujeme, by se mělo přeměnit na energii. V opačném případě se mění na tuk a způsobuje tloustnutí. Bobule goji jsou bohaté na živiny, které se na energii přeměnit dokážou. Jde například o:

  • Vápník, který snižuje množství tuku a posiluje kosti.
  • Thiamin (vitamin B1), kterého je v goji velmi mnoho, dokáže efektivně měnit uhlohydráty na energii. Thiamin pomáhá i při fungování štítné žlázy. Problémy se štítnou žlázou mohou být také jednou z příčin tloustnutí.
  • Goji nabízí vyrovnanou kombinaci minerálů, která podporuje správný metabolismus bílkovin.

Draslík a aminokyseliny objeveny v goji pomáhají tělu produkovat více růstových hormonů. Tento fakt je zvláště přínosný pro starší lidi, jejich produkce růstových hormonů totiž klesá. Dostatek růstových hormonů pomáhá svalové hmotě spalovat potraviny na energii a "palivo" pro tělo. Brání nadměrnému ukládání kalorií ve formě tuku.

Goji extrakt a další zdravotní výhody

Goji dokáže zmírnit hladiny stresu. Ve stresu spíše sáhneme po vysokokalorických potravinách s velkým množstvím tuku. Stres tělu také brání ve spalování tuků a ve vylučování růstových hormonů. Goji je současně adaptogenem, který snižuje hladinu stresu a kortizolu, tedy právě těch faktorů, které způsobují přibírání.

Adaptogen také pomáhá tělu s výdrží při cvičení. Snižuje hladiny únavy, zvyšuje vytrvalost, zlepšuje využití kyslíku. Tedy zvyšuje výdrž, zlepšuje cirkulaci krve a v konečném důsledku udržuje zdravé srdce. Goji posiluje štítnou žlázu, hypofýzu, brzlík a nadledvinky. Díky množství obsažených živin dokáží bobule goji regenerovat svaly, např. polysacharidy snižují svalovou únavu a bolest svalů. Goji chrání i ledviny a eliminují toxiny.

Extrakt z bobulí goji, tak bohaté na živiny, mají na to, aby se staly nedílnou součástí programů na hubnutí.

Goji - shrnutí

Kvalitní extrakt z goji bobulí obsahuje identické látky a fytochemikálie jako čerstvé ovoce, ke kterému se bohužel dostaneme velice ťežko. Extrakty jsou tedy oblíbené v zemích, kde goji neroste.

Je pravdou, že produkty z goji obsahují vynikající kombinaci vitamínů a minerálů vhodných právě pro potřeby hubnutí. Nízký glykemický index nás chrání před zbytečným přejídáním. Obsah vlákniny nám zaručuje dlouhodobější pocit sytosti. Právě proto můžeme využít extrakt z goji jako součást efektivních programů na hubnutí a později jako potravinu pro zdravý životní styl.

Extrakt z Goji napomáhá zlepšení celkového zdravotního stavu a snížení hmotnosti mnoha lidem po celém světě. Vyzkoušejte jeho účinky i vy

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
6 hodnocení
499 Kč 369 Kč až 6 týdnů léčby
Prohlédnout

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.

Zde zadejte hledané slovo nebo výraz. Poté klikněte na lupu nebo stlačte ENTER.