Biome platební možnosti

Může dehydratace způsobit vypadávání vlasů?

To, co dáváte do těla, je pro zdraví vlasů velmi důležité. Vlasy jsou součástí krycí soustavy, spolu s kůží a nehty. Tato soustava potřebuje správnou výživu na to, aby mohla správně fungovat. Voda je pro tělo i pro vlasy velmi potřebná. K dehydrataci dochází, pokud tělo začne ztrácet více tekutin, než přijímá. Normální tělesné funkce začínají trpět, protože se tělu nedostává dostatek vody na to, aby je dokázalo provádět. Kvůli dehydrataci tělo trpí různými způsoby, jedním z nich je i vypadávání vlasů.

O padání vlasů

Abychom mohli pochopit, jak může dehydratace způsobit vypadávání vlasů, musíme vědět, jak ke ztrátě vlasů dochází. Krycí soustava těla neustále roste, vlasy mají šestiletou životnost. Vlasy rostou a padají současně. Vypadávání vlasů se u lidí děje ze dvou důvodů. Vlasy padají kvůli běžnému padání v rámci růstového cyklu a kvůli jejich lámání. Pokud vlas vypadne, stane se tak od kořínku. Pokud se vlas zlomí, může se tak stát kdekoli po délce vlasu. Dehydratace může způsobit jednak vypadávání, jednak lámání vlasů. Má to následně vliv na délku i hustotu vlasů.

Vlasy a voda

Voda je pro zdraví vlasů důležitá, a to z několika důvodů. Vlasy jsou tvořeny z jedné čtvrtiny z vody. Už jen tato skutečnost by měla jasně ukazovat, jak důležitá je voda pro vlasy. Voda přenáší životně důležité vitamíny ke kořenům vlasů a hydratuje celý vlas zevnitř. Voda je hlavním zdrojem energie pro buňky vlasů, včetně buněk, které jsou zodpovědné za nový růst vlasů. Voda také očišťuje tělo od znečišťujících látek, které také způsobují vypadávání vlasů. Bez vhodné hydratace bude patrná suchost ve vlasech a pokožce, kterou lze zvrátit pitím 8 až 10 sklenic vody denně.

Varovné příznaky dehydratace

Lidské tělo může v běžný den ztratit dva až tři litry vody. Pokud tuto vodu nenahradíte, začne se tělo dehydratovat. Některé časné varovné příznaky dehydratace jsou závratě, světloplachost, sucho v ústech, svalová slabost, bolesti hlavy a únava. Pokud tento nepříznivý stav pokračuje, začíná se vysoušet pokožka i vlasy a objevují se další, mnohem vážnější zdravotní problémy.

Problémy s vlasy kvůli dehydrataci

Vypadávání vlasů je pouze jedna záležitost, ke které může dojít kvůli dehydrataci. Odborníci věří, že pitím doporučeného množství vody můžete pomoci ostatním vlasům a problémům s vlasovou pokožkou, například při řídnutí vlasů a lupech. Pokud osoba trpí dehydratací, těžko se dostane ze zásob vody něco ke vlasům. Pokud je přísun vody nízký, musí tělo rozdělit vodu pro důležité části těla, jako je mozek a srdce. Toto vede k nadměrnému padání vlasů, protože vlasy vlastně umírají žízní. Růst vlasů se zpomaluje, protože kořínky nejsou dostatečně hydratované, aby stimulovaly nový růst vlasů.

Dehydratace vlasů

Jednou z forem dehydratace je i dehydratace vlasů. K dehydrataci vlasů může dojít před kompletní dehydratací těla, a to právě kvůli přerozdělení zásob zkonzumované vody tělem. Cirkulace v pokožce hlavy je snížena a téměř žádná voda není schopna proniknout do vlasových kořínků. Dokonce i tehdy, když tělo začíná zadržovat vodu kvůli zachování zásob vody, pokud se vystavujete slunci, chemickým látkám a větru, okrádáte vlasy o vodu. Pokud se vlasy vysuší zevnitř, vypadávání vlasů je náhle a drastické. Může to vést ke vzniku holých míst na hlavě.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
14 hodnocení
640 Kč 595 Kč až 8 týdnů léčby
Prohlédnout
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
29 hodnocení
550 Kč 463 Kč 60tbl. (2 měsíce lečby)
AKCE -5% Konečná cena: 439,85 Kč
Prohlédnout

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.