Biome platobné možnosti

Léčba zvětšené prostaty - zdravotní přínosy macy červené

Žlutá maca, známá i jako hnědá maca, je nejpopulárnější a nejběžnější typ, který se dá v obchodech koupit. Prášek z kořene červené macy je výživový doplněk, který by ale také nikdo neměl přehlédnout. Červená maca má totiž specifické zdravotní přínosy a stojí za to blíže se na ně podívat.

Čistý surový prášek z kořene červené macy je údajně schopen významně zredukovat ventrální velikost prostaty u potkanů, což je zdravotní přínos, který pomocí žluté macy nedosáhnete. Tak, jako u této záležitosti pomáhají rajčata, hlavně vařené rajčata, je na červeném pigmentu něco, co je za takový zdravotní bonus zodpovědné.

Kromě výhody zmenšení prostaty má červená (a také černá) maca i ochranný vliv na architekturu kostí. To je něco, co by měli ocenit hlavně lidé, kteří ve své stravě nemají dostatečné množství minerálů, což vede ke kostním abnormalitám nebo lámavosti kostí. Podle jednoho výzkumu nemá žlutá (hnědá) maca stejné schopnosti.

Znamená to tedy, že lidé užívající prášek z červené macy se lépe chrání proti rakovině prostaty a mají lepší hustotu a strukturu kostí. Přestože studie na zvířatech nejsou vždy přenositelné na lidské objekty, mohou být často dobrým indikátorem typů zdravotních přínosů, které poskytuje určitá potravina nebo potravinový doplněk.

Některé výživové doplňky obsahují všechny tři hlavní barvy prášku z kořenů macy, tedy červenou, černou a žlutou. Jsou smíšené do jednoho výživového doplňku, čímž se dosáhne splnění širokého záběru pozitivních vlivů macy. Maca je kořenová zelenina (bylina), která roste vysoko v oblastech And, v místech s vysokým obsahem kyslíku. Najít se dá hlavně v Peru, kde ho domácí používali již po staletí kvůli jeho regeneračním vlastnostem.

Prášek z kořene červené macy se dobře hodí do smoothie. Případně ho můžete užít jednoduše po lžičkách každé ráno a večer. Je vhodné, abyste macu cyklicky po měsících prostřídali. To znamená, jeden měsíc prášek užívat, jeden měsíc vynechat, aby si na něj tělo příliš nenavyklo.

Související produkty