Biome platební možnosti

Kořen zmijovca konjakového a hubnutí

Konjakový kořen je jiné pojmenování pro glukomannan, vlákninu derivovanou z kořene rostliny zmijovec konjakový, která roste hlavně v Asii. Kořeny konjaku se využívaly v mnoha formách při léčbě několika zdravotních problémů. Jedno z jeho použití zahrnuje i metodu na stimulaci a udržování snižování hmotnosti. Po jeho konzumaci prokazuje kořen vlastnosti, které se odrážejí v trávicím traktu. Zastánci užívání glukomannanu tvrdí, že dokáže kontrolovat hlad a snížit příjem kalorií, a navíc za málo peněz. Užívání glukomannanu se však pojí s některými potenciálně vážnými vedlejšími účinky a jeho používání bylo v několika zemích zakázáno.

Vlastnosti

Konjakový kořen, známý také jako konjaková vláknina a konjakový mannan, nebo taky glukomannan, je vyroben z kořenů rostliny Amorphophallus konjac a skládá se z polysacharidových řetězců, které trávicí systém nedokáže vstřebat. Konjakový kořen se prodává ve čtyřech hlavních formách. Jako výživový doplněk, jako součást nápojů, které jsou náhradou stravy, jako součást nudlí (často nazývaných konjakové, širitaki nebo hlýzové nudle). A také v sušené vločkové formě, kdy se jimi má posypat jídlo.

Účinky

Jedna odborná analýza určila, že používání glukomannanu by mělo pomoci snížit hladiny glukózy v krvi, čímž dochází k poklesu LDL (tedy "špatného" cholesterolu) v krvi, což přispívá k poklesu hmotnosti. Doplněk stravy má také pomáhat při léčbě zácpy. Studie provedené v Číně doplňují, že prášek s obsahem konjaku podáván myším ukazují, že by mohl kořen pomáhat při prevenci vzniku plicního nádoru.

Význam

Odborníci také věří, že pozitivní vliv kořene konjaku spočívá ve schopnosti vlákniny rozpustit se a následně nabobtnat ve vodě obsažené v trávicím traktu. Vytvoří se tak hustý roztok, který zpomaluje rychlost trávení a vstřebávání jak tuků, tak i uhlohydrátů. Vědci se domnívají, že přítomnost hustého roztoku ve střevech dodává pocit plnosti, snižuje apetit a může zpomalovat vstřebávání cholesterolu.

Výhody

Další studie indikují, že přidání konjakové kořene do stravy pomáhá vyvolat hubnutí, dokonce i u lidí s nadváhou, kteří se nesnaží cíleně konzumovat méně kalorií. Navíc, vysoký obsah rozpustné vlákniny glukomannan dokáže pomoci lidem, kteří mají problém zkonzumovat tolik vlákniny, kolik doporučují odborníci. Pomáhá tedy dosáhnout denní doporučenou dávku vlákniny. Doplňky s konjakovým kořenem se dají získat jednoduše a levně. Tedy pokud porovnáme náklady spojené s jinými přípravky a pomůckami určenými na pomoc při hubnutí.

Nevýhody

Je třeba učinit více vědeckých studií, než bude možné označit vliv používání konjakového kořene na hubnutí jako jednoznačný a úspěšný z pohledu dlouhodobého hubnutí. Mnohé z výzkumů jsou stále nejisté. Není jednoznačně prokázáno, že jsou přínosy spojovány s glukomanánovými výživovými doplňky skutečně vyvolané kořenem. Nebo je pozitivní přínos vyvolán jednoduše zvýšením množství rozpustné vlákniny ve stravě. Používání konjakového kořenu je spojován s mírnými vedlejšími účinky. Řadí se sem průjem, plynatost a bolesti břicha. Vyskytly se však i případy, kdy došlo k dušení a zablokování trávicího systému, pokud nebyly tablety s konjakovým kořenem užívány s dostatečným množstvím vody. Právě kvůli těmto rizikům jsou výživové doplňky s obsahem glukomannanu v některých zemích zakázány. Užívání těchto výživových doplňků se důrazně nedoporučuje lidem trpícím na diabetes, protože bez přímého lékařského dohledu může u nich dojít k hypoglykémii.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
59 hodnocení
1300 Kč 1150 Kč dávka na 1 měsíc
AKCE -30% Konečná cena: 805 Kč
Prohlédnout

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.