Biome platobné možnosti

Kajenská paprika - účinky na zdraví

Kajenská paprika, nebo chilli lze nalézt po celém světě. Jde o bylinu, která má mnoho zdravotních přínosů. Výtažek z kajenské papriky pomáhá při léčbě bolesti, zlepšuje trávení i krevní oběh. Z historického hlediska kajenskou papriku využívali už starověcí Indiáni k léčbě nadýmání a špatného trávení. Využívala se i v starověké Číně, jako pomůcka při zlepšení krevního oběhu.

Popularita výtažku z kajenské papriky

Výtažek z kajenské papriky je velmi populární v průmyslu s hubnutím. Kajenská paprika obsahuje kapsaicin, který zvyšuje hladiny norepinefrinu v těle, což znamená navýšení energie. Při vysokých hladinách norepinefrinu v systému lze prokazatelně zhubnout, protože se v konečném důsledku zvyšuje metabolismus. Někteří experti doporučují užít výživový doplněk s kajenskou paprikou půl hodinu před jídlem. Vyvolá se tak zvýšené spalování tuků a potlačí se apetit. Druhou možností je užít doplněk stravy s výtažkem z kajenské papriky před cvičením, čímž se zvýší spalování tuků během samotného tréninku.

Kapsaicin, který je obsažen v kajenské paprice, je známý také tím, že pomáhá při prevenci srdečního infarktu. Kapsaicin zvyšuje krevní oběh a srdeční aktivitu. Kromě pomoci se srdečním výkonem je znám i tím, že dokáže snížit krevní tlak. Kajenský extrakt dokáže pomoci i se zvýšením energie a výdrží. Je známý svým povzbuzujícím účinkem na tělo a dokáže zvýšit hladiny energie.

Další využití výtažku z kajenské papriky

Někteří experti tvrdí, že užívání výživových doplňků s výtažkem z kajenské papriky může pomoci při ošetření krvácení během mimořádné situace či nehody. Doporučuje se podávat postiženému jednu čajovou lžičku kajenského výtěžku každých 15 minut, dokud nepřijde lékařská pomoc. Kajenský extrakt stabilizuje krevní tlak oběti a umožňuje zrychlení srážení krve, aby se předešlo vykrvácení.

Mnoho lidí, kteří trpí na vředy, by se mohlo potěšit, když zjistí, že výživové doplňky s výtažkem z kajenské papriky může pomoci při jejich léčbě. Pomáhá totiž při opětovné tvorbě žaludeční tkáně a také stimuluje alkalickou sekreci a snižuje sekreci kyseliny. Kajenský extrakt se úspěšně využívá při léčbě cefalalgie. Kapsaicin nacházející se v kajenské paprice se považuje za mocný lék proti bolesti. Jako lék proti bolesti podporuje tvorbu endorfinů v těle, které následně blokují bolest.

Některé důležité výzkumy rakoviny se také týkaly výživových doplňků s kajenskou paprikou. Kapsaicin v paprice brání růstu lidských rakovinných buněk prostaty, důkazem jsou testy v petriho miskách a na myších. Výzkumníci začnou brzy s testy na lidech, aby zjistili, zda se tento postup osvědčí i u pacientů.

Další použití

Kromě ostatních známých přínosů pomáhá kajenská paprika i při zlepšení a zvýšení fungování imunitního systému. Považuje se i za rostlinu, která podporuje efektivitu jiných bylin a léčivých rostlin. Kajenská paprika je bohatá i na betakaroten a lutein, které podporují zdraví očí. Lutein je známý jako pomoc při makulární degeneraci, což je stav, který může vést k rozmazanému vidění či dokonce slepotě.

Ačkoli mají výživové doplňky s výtažkem z kajenské papriky mnohé přínosy a dokáží léčit vážné onemocnění, je vždy důležité konzultovat jejich užívání s lékařem.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
11 recenzí
770 Kč
Viafil XR pro muže 60tbl.
Tabletky Viafil XR 3000mg | Komplexní podpora zdravé erekce | Přírodní složení | Bez vedlejších účinků
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
94 recenzí
Akce -30%
1 150 Kč 805 Kč
Pilulky na hubnutí Oxotrin 60tbl.
Pilulky Oxotrin | Podpora hubnutí | Podpora spalování tuků | Metabolismus