Biome platební možnosti

Je bladderwrack (chaluha bublinatá) při hubnutí efektivní?

Klíčem ke snížení hmotnosti je potřeba spálit více kalorií, než přijmete. Musíte zredukovat celkové množství přijatých kalorií na 3 500, abyste zhubli 0,5 kg. Bezpečné množství, kolik zhubnout za týden, je půl až jeden kilogram. Nejlépe se to dosáhne kombinací diety a cvičení. Lidé častokrát užívají i výživové doplňky na podporu hubnutí. Chaluha bublinatá (bladderwrack) je také takovým bylinným doplňkem.

Chaluha bublinatá - bladderwrack

Chaluha bublinatá, druh mořské řasy, se v medicíně užívá při problémech se štítnou žlázou, při artritidě a bolesti kloubů, při obezitě, nedostatku jódu, zácpě a množství jiných problémů. Užívá se také lokálně na ošetření pokožky při kousnutí hmyzem, při zmírňování projevů stárnutí, na ošetření popálenin a při kožních onemocněních. Stále však neexistuje dostatečné množství důkazů k tomu, aby bylo možné potvrdit pozitivní dopad chaluhy bublinaté v medicíně.

Historie

Chaluha bublinatá se používá při obezitě, protože se věří, že stimuluje štítnou žlázu při regulaci hmotnosti. Její vliv na hubnutí objevili náhodou již v roce 1862, kdy se lékař snažil vyléčit chronickou lupénku pomocí chaluhy bublinaté. Hubnutí však bylo výsledkem stimulace štítné žlázy.

Štítná žláza a hmotnost

Štítná žláza pomáhá kontrolovat váš metabolismus, aby udržoval zdravou hmotnost. Pokud štítná žláza nedokáže vytvořit dostatečné množství hormonů, může to vyústit do hypotyreózy, vaše tělo zpomaluje a může se změnit váš apetit, což vede k nárůstu hmotnosti. Jód, který se nachází v řase bublinaté, může při tomto stavu pomáhat, ale záleží na příčině vaší hypotyreózy.

Varování

Vyhýbejte se řase bublinaté v případě, že jste neplodná, těhotná nebo kojíte. Také, pokud máte naplánovaný chirurgický zákrok, nebo pokud jste alergičtí na jód. Chaluha bublinatá může také interferovat s léky na štítnou žlázu či na zpomalení srážlivosti krve.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
59 hodnocení
1300 Kč 1150 Kč dávka na 1 měsíc
AKCE -30% Konečná cena: 805 Kč
Prohlédnout

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.