Biome platební možnosti

Hubnutí a chróm pikolinát

Pikolinát chromu je výživový doplněk, který zvyšuje účinnost inzulínu na optimální úroveň. Tento populární výživový doplněk je kombinací prvku chrom a kyseliny pikolinové.

Chrom je přirozeně se vyskytující prvek, jehož stopové prvky se nacházejí v běžných potravinách jako je maso, drůbež, ryby a celozrnný chléb. Doporučená denní dávka chrómu je přibližně 130 mikrogramů. Je totiž třeba nepatrné množství chromu na to, aby pomohlo transportu glukózy v krvi přes buněčné membrány. Zkombinováním chromu s kyselinou pikolinovou jednoduše pomáhá při efektivním vstřebávání chromu. Právě tato kombinovaná forma je na současném trhu s dietními produkty populární.

K některým z výhod pikolinátu chromu patří i jeho schopnost udržet zdravý tělesný metabolismus. Nejběžnější použití pikolinátu chrómu je právě při pomoci s hubnutím. Výrobci udávají, že tento doplněk dokáže rozpouštět tuky, dramaticky snížit apetit a zvýšit metabolismus. Hubnutí s pomocí pikolinátu chromu je dosaženo schopností pikolinátu snížit chutě na sladké a celkové návaly hladu. Zlepšený metabolismus uhlohydrátů a tuků je hlavní funkcí pikolinátu chromu, která dokáže pomoci při správném managementu hmotnosti a hubnutí. Dalším přínosem je fakt, že pikolinát chromu dokáže snížit vysoký krevní tlak a cholesterol, protože pomáhá při podpoře zdravých funkcí růstového hormonu. Každý, kdo chce zlepšit své celkové zdraví a podpořit schopnost cvičit a udržet si zdravou tělesnou váhu, by měl do své stravy zařadit pikolinát chromu.

Jak pikolinát chromu funguje?

Přesný mechanismus, jak chrom zlepšuje inzulinovou nedostatečnost, je v současnosti nejasný. Předpokládá se, že chrom nějakým způsobem dokáže zvýšit senzitivitu inzulínových receptorů. Nicméně, protože výzkum dosud nemá konečnou odpověď, pokud jde o přesné fungování pikolinátu chromu, existují různé protichůdné teorie o jeho přesném účinku. Někteří tvrdí, že vylepšená účinnost inzulínu způsobuje nárůst v tvorbě serotoninu. Což následně snižuje apetit. Jiní prohlašují, že chrom může regulovat procesy tvorby tuku v těle, brání nadměrné tvorbě tuku. Jedna hypotéza tvrdí, že pikolinát chromu zvyšuje syntézu proteinů, což v zápětí stimuluje růst svalů.

Většina vědeckých důkazů tvrdí, že pikolinát chromu při hubnutí nepomáhá, že při hubnutí není žádným přínosem. Pokud bude chybět pohyb a cvičení, může dokonce přispět k tloustnutí. Důležitou poznámkou je fakt, že všechny skupiny zahrnuty do studií ohledně pikolinátu chromu, hlavně skupiny s obézními lidmi, dokázali snížit tělesnou váhu a množství tuku, když byli jednotlivci zařazeni do programů s cvičením a tréninky. Přestože pikolinát chromu neměl tak velký vliv na hubnutí, jak se očekávalo, účastníci testů přesto zhubli a díky cvičení také nabraly svalovou hmotu.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
59 hodnocení
1300 Kč 1150 Kč dávka na 1 měsíc
AKCE -30% Konečná cena: 805 Kč
Prohlédnout

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.

Zde zadejte hledané slovo nebo výraz. Poté klikněte na lupu nebo stlačte ENTER.