Biome platobné možnosti

Citrus Aurantium a hubnutí

Citrus aurantium je významné ovoce pro ty, kteří chtějí zhubnout. Je známé také jako "divoký pomeranč" a jde o kombinaci citrus maxima (pomelo) a citrus reticulata (mandarinka). Toto ovoce nabízí několik možností použití, lze je použít jako potravinu, vůni do parfémů, domácí přípravek "na všechno" a samozřejmě doplněk pro potřeby hubnutí.

Citrus aurantium - rostlinný stimulant a ingredience na hubnutí

Plod z ovoce Citrus aurantium se jako léčivá bylina využívá v Číně už po staletí. I proto se odborníci na výživu rozhodli vyzkoušet jeho léčivé vlastnosti a využít divoký pomeranč při správném hubnutí.

Vliv Citrus aurantium na hubnutí byl objeven v roce 1999. U testované skupiny, která užívala doplněk s obsahem divokého pomeranče, se projevil markantní pokles tělesného tuku. Na základě tohoto úspěchu se rozhodli další odborníci prostudovat účinek Citrus aurantium do hloubky. Při druhé studii vycházeli vědci z faktu, že na trhu sice existují léky na hubnutí, ale mnohé z nich mají i vážné vedlejší účinky. Zároveň tvrdí, že Citrus aurantium může být vhodnou náhradou za Efedru.

Použití Citrus aurantium

V jižní Indii se nezralé plody divokého pomeranče používají jako potravina. Nezralé ovoce nazývané "nartangai", má v tomto stavu výraznou chuť i vůni. Ovoce je lze také naložit do soli. Takto předpřipravené lze divoké pomeranče uvařit v "mléčné rýži", což je vlastně recept sestávající z tvarohu a rýže.

Zralé ovoce se používá při vaření. Šťáva z pomeranče, nazývaná "pachadis", má mnoho využití. Ze šťávy se dá udělat obzvlášť chutná marináda na maso. Kůra nebo plátky pomeranče jsou populární přísadou likérů a alkoholických nápojů, vyrábí se z nich například belgické bílé pivo. Severské svařené víno nazývané "glögg" také obsahuje kůru z divokých pomerančů. Kůra divokých pomerančů se přidává i do perníků.

Proč je Citrus aurantium lepší než Efedra?

Pro kulturisty byla Efedra zázračným lékem, který měl úžasné vlastnosti, pokud jde o snižování hmotnosti. Avšak několik měsíců po uvedení na trh došlo k několika úmrtím. Odborníci zjistili, že příčinou smrti bylo právě užívání Efedry. Efedra byla zavržena a kulturisté museli začít hledat bezpečnější a lepší výživový doplněk na hubnutí.

Jako doplněk stravy se Citrus aurantium svými účinky téměř shoduje s Efedrou. Vědci v nezralém plodu Citrus aurantium identifikovali a izolovali složku, kterou nazvali "synefrin". Synefrin je schopen zvýšit bazální metabolismus, což vede k hubnutí. Jako lék na hubnutí má Synefrin téměř stejný účinek jako Efedra nebo Efedrin. Efedra se dala používat na výrobu ilegálních drog, amfetaminů. Synefrin však není kvůli fenolové skupině na takovou konverzi vhodný.

Citrus aurantium - Synefrin a jeho výhody

Potentní Synefrin se vyrábí extrahovaného z nezralých plodů Citrus aurantium. Výhody extraktu jsou následující:

  • zvýšený metabolismus,
  • lipolýza, nebo rozklad tuků,
  • termogeneze,
  • snížený apetit.

Jedna výhoda Synefrinu oproti Efedře je, že je méně toxický a méně náchylný k vyvolání problémů se srdcem, což jsou problémy spojovány se zneužíváním, resp. nesprávným užíváním Efedrinu.

Je pro vás Citrus aurantium vhodný?

Tak, jako v případě většiny výživových doplňků, vše třeba užívat s mírou. Citrus aurantium obsahuje další silné složky, ne jen Synefrin. Doporučuje se neužívat výživové doplňky s obsahem divokého pomeranče s jinými stimulanty obsahujícími Citrus aurantium. Případné vedlejší účinky nebo následky při užití nadměrné dávky se mohou projevit následovně:

  • zvýšený tep srdce,
  • vysoký krevní tlak,
  • bolest hlavy,
  • bolest břicha.

Jako u každého léku nebo výživovém doplňku, před zahájením dietního nebo výživového programu se poraďte se svým lékařem. Nekombinujte doplňky a v případě Sinefrinu začněte s malými dávkami a postupně je zvyšujte.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
94 recenzí
Akce -30%
1 150 Kč 805 Kč
Pilulky na hubnutí Oxotrin 60tbl.
Pilulky Oxotrin | Podpora hubnutí | Podpora spalování tuků | Metabolismus