Biome platební možnosti

Africké mango a hubnutí

Procento lidí s nadváhou neustále narůstá, hlavně v rozvinutých zemích. Nadměrná tělesná hmotnost je jedním z hlavních rizikových faktorů při vzniku takových chronických onemocnění, jako je cukrovka, nemoci srdce, rakovina a osteoartritida. Ovoce, které se běžně konzumuje v západní Africe, by mohlo pomoci při shazování nadbytečných kilogramů a snižování hladin cholesterolu. A to díky výtažku z Irving Gabonensis, známého také jako Africké mango. Výtažek z jader rostliny tlumí tvorbu tělesného tuku a má vliv na enzymy, které regulují metabolismus.

Co je to Africké mango?

Africké mango roste na stromě původem z tropického deštného pralesa v Guineji. Žluté ovoce je významné kvůli svému jádru, které se využívá při přípravě jídla. Po staletí se africké mango používaly pro medicínské účely. Na úlevu od bolesti se využívá kůra, na průjem, pruh, cukrovku a žlutou horečku výtažek z jadérek. Teplotu lze snížit výtažkem z listů. Africké mango má synergický vliv na snížení celkového cholesterolu a lipoproteinu s nízkou hustotou. Ukázalo se, že má vlastnosti, které pomáhají i při hubnutí.

Složky

Jadérko, či spíše jádro afrického manga sestává z 8,5% z proteinů, 15% sacharidů a 67% tuku. Jádro afrického manga obsahuje vysoký poměr vápníku a železa, stejně jako B vitamínů thiamin, riboflavin a niacin. Zdravé mastné kyseliny v mangu zahrnují kyselinu myristovou, laurovou, palmitovou, stearovou a kyselinu olejovou. Olej v jádrech je dobrým zdrojem betakarotenu.

Vliv na cholesterol a hubnutí

Vysoký obsah konzumní vlákniny v africkém mangu může snížit cholesterol, což by mělo být totožné s hubnutím. Podle jedné studie, kde bylo hodnoceno 40 subjektů, dostávalo 28 z nich výtažek z afrického manga třikrát denně. Po jednom měsíci se ve skupině, které podávali mango, snížil celkový cholesterol, včetně LDL, tedy "špatného" cholesterolu. Snížily se i hodnoty triglyceridů, stouply hladiny lipoproteinů s vysokou hustotou. U kontrolní skupiny nedošlo k žádné změně v hladinách krevních lipidů.

Dlouhodobá studie zaměřená na hubnutí

Výtažek z afrického manga zvyšuje adiponektín, hormon, který ovlivňuje glukózu a metabolismus tuků a zvyšuje hladiny inzulínu, nutí tělo využívat pro potřeby energie tuk, což následně vyvolává snižování hmotnosti. Proběhl výzkum, kde testovací skupinu tvořilo 72 lidí s nadváhou, některým z nich podávali výtažek ze západoafrického manga, a to dvakrát denně po dobu deseti týdnů. Výsledek prokázal výrazný úbytek na váze, v průměru šlo o 12 kg. V placebo skupině nedošlo k žádné změně. Navíc, rozdíly se zvyšovaly po celou dobu testovacího období.

Vedlejší účinky

Podle jedné studie byly zaznamenány a hlášeny při užívání výtažku z Irving gabonensis následující nežádoucí účinky: bolest hlavy, problémy se spánkem, plynatost. Podobné hodnoty se však ukázaly také v kontrolní skupině, která extrakt z manga neužívala.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
59 hodnocení
1300 Kč 1150 Kč dávka na 1 měsíc
AKCE -30% Konečná cena: 805 Kč
Prohlédnout

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.