:?>
Biome platobné možnosti

Zdravotní přínosy Wild Yam Extract

Wild Yam, v odborných kruzích známý jako Dioscorea villosa (smldinec chlupatý), je popínavá hlíznatá rostlina, která roste primárně v Severní Americe a v Asii. Je známá i pod těmito označeními: kolikový kořen, ďáblovy kosti, revmatický kořen, Yuma, čínský jam, čínský kořen a mexický divoký jam. Během 18. a 19. století byly kořeny divokého jámu (wild yam) běžně používané jako lék při menstruačních křečích a při problémech spojovaných s porodem. Používal se i k utišení žaludeční nevolnosti a kašle. I dnes se používá při léčbě řady problémů.

Běžné použití Wild Yam extraktu

Jedno z nejběžnějších použití výtěžku z divokého jamu je zmírnění symptomů spojovaných s menstruací a menopauzou. U menstruujících žen může pomoci zmírnit křeče, zlepšit krvácení a upravit měsíční cyklus. V případě žen v menopauze dokáže pomoci při nočním pocení, zvlhčení pochvy a při posílení libida. Mnozí lidé věří, že extrakt z divokého jamu funguje jako prevence osteoporózy a rakoviny prsu. Vliv na vyrovnání hladin hormonů byl pozorován i u mužů. Divoký jam dokáže urovnat mužské hormony a vylepšit náladu a energetické hladiny i v pozdějším věku.

Tento extrakt je dlouhodobě používán ke zlepšení sexuálních funkcí, včetně léčby impotence a neplodnosti. Obsahuje i množství antioxidantů a tak ochraňuje tělo před volnými radikály, které ho poškozují.

Kromě těchto přínosů, které se dotýkají lidského sexuálního zdraví, se využívá na řadu jiných problémů. Mnoho lidí ho užívá ke zmírnění gastrointestinálních problémů a na usnadnění trávení. Jeví se jako velmi nápomocný při mírnění problémů se žlučníkem a žlučovody, pomáhá při lepším rozkládání mastných jídel. Může také pomáhat při vyrovnání krevního cukru a je přínosný zvláště pro lidi trpící cukrovkou druhého typu. Wild yam dokáže také zmírnit podráždění kůže, uklidnit svaly a nervy. Umí také pomoci se symptomy astmatu a jiných respiračních onemocnění a může pomoci snížit hladiny cholesterolu.

Vedlejší účinky divokého jamu jsou relativně vzácné. Nejběžnějšími jsou stížnosti na gastrointestinální poruchy. Někdy jsou hlášeny i bolesti hlavy. Ženy trpící rakovinou dělohy, vaječníků nebo prsu, na cysty na děloze, endometriózu nebo kdokoli s nedostatkem proteinu S, by divoký jam užívat neměl. Těhotné a kojící ženy by se měly výtěžku také vyhýbat.

Wild yam je dostupný v mnoha formách a informace o dávkování se liší podle užívané formy. Doporučuje se, aby krémy obsahovaly 12% výtěžku divokého jamu. Doporučená dávka pro ústy podávané tinktury je 40 až 120 kapek až třikrát denně. Extrakt z divokého jamu v tekuté formě je doporučený v dávce 10 až 40 kapek třikrát denně. Čaj dělán ze sušených kořenů divokého jamu by se měl vařit z jedné až dvou čajových lžiček kořenů na šálek vroucí vody. Doporučuje se vypít tři šálky denně. Wild jam se dá koupit i v práškové formě, nejčastěji jako tobolky nebo lisované tablety. Je třeba řídit se údaji na obalu nebo doporučeními odborníka. Každý, kdo se rozhodne zařadit divoký jam do svého každodenního jídelníčku, by to měl nejdříve konzultovat s lékařem.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
1 recenze
770 Kč
Viafil XR pro muže 60tbl.
Tabletky Viafil XR 3000mg | Komplexní podpora zdravé erekce | Přírodní složení | Bez vedlejších účinků