:?>
Biome platobné možnosti

Vrba bílá na zlepšení sexuálních funkcí

Výtažek z vrby bílé se získává z kůry stromu vrba bílá. Vrba bílá se označuje také jako Evropská vrba a roste v Evropě a Asii. Zadní strana listů tohoto stromu má bělavou barvu, od toho je odvozen i název vrba bílá. Kůra tohoto stromu obsahuje aktivní složku salicin, který je podobný aspirinu.

Historie využití kůry z vrby bílé

Nejstarší zaznamenaný prostředek na tišení bolesti v historii je kůra vrby bílé. Zachovala se o ní informace z roku 400 před naším letopočtem, vystopovat se dá ještě starší použití, a to v starověké čínské medicíně dokonce v roce 500 před naším letopočtem. Vrba bílá se k léčbě bolesti, horečky a zánětů používala i v starověkém Egyptě a Asýrii. Pacienti kůru žvýkali a tím těžili z léčebných schopností vrby bílé.

Kůra vrby bílé obsahuje salicin, taniny a flavonoidy. Salicin je prekurzor syntetického aspirinu a funguje s podobnými výsledky a se sníženým rizikem vedlejších nežádoucích účinků. Přírodní taniny a flavonoidy mají mnoho zdravotních přínosů jako antioxidanty. Jsou vhodné i na protizánětlivé využití. Léčebné přínosy vrby bílé údajně vedly k vytvoření aspirinu v 19. století.

Použití výtažku z vrby bílé

Výtažek z vrby bílé lze použít na všechny možné druhy bolesti a zánětu spojené se zraněními či zdravotními problémy. Používal se k léčbě stavů jako je osteoartritida a premenstruační syndrom, také při onemocněních jako nachlazení a chřipka. Vrba bílá je známá i protinádorovými vlastnostmi, hlavně při rakovině, která napadá pohlavní orgány a reprodukční systém. Pokud se zkombinuje s jinými léky, zvyšuje vrba bílá efektivnost léčby.

Výtažek z vrby bílé zvyšuje průtok krve po celém těle, včetně přísunu krve do mozku a pohlavních orgánů. Tato léčivá bylina má také schopnost vyrovnat hormony a snížit stres. Pokud se zkombinuje s jinými léčivými bylinkami na podporu sexuálního zdraví, dokáže zvýšit libido a sexuální pud, zlepšuje citlivost, čímž zvyšuje sexuální rozkoš. Výtažek z vrby bílé by měl být užíván jako zpracovaný výživový doplněk, který je speciálně přizpůsoben zdravotnímu stavu, který má léčit. Je také třeba dodržovat správné dávkování přípravku.

Správné užívání vrby bílé při léčbě

I v tomto případě je důležité konzultovat svůj záměr s lékařem, až potom začít s užíváním výživového doplňku nebo léčivé látky. Lidé s určitými zdravotními problémy, nebo pacienti užívající určité léky vrbu bílou užívat nesmí, a to kvůli riziku nežádoucích účinků.

Nežádoucí vedlejší účinky jsou podobné jako účinky aspirinu a týkají se hlavně trávicího traktu. Jde o nevolnost, zvracení, problémy s ledvinami a riziko alergické reakce. Tak jako aspirin, i výtažek z vrby bílé může ředit krev, takže by se neměl užívat s léky na ředění krve či jinými léky se stejným účinkem. Neužívejte výtažek z vrby bílé, pokud jste těhotná nebo kojíte. Stejně jako u aspirinu, kůru z vrby bílé by neměly užívat děti mladší 16 let pro nebezpečí vedlejších účinků.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
11 recenzí
770 Kč
Viafil XR pro muže 60tbl.
Tabletky Viafil XR 3000mg | Komplexní podpora zdravé erekce | Přírodní složení | Bez vedlejších účinků