Biome platební možnosti

Vitamin C a vypadávání vlasů

Vitamin C je ve vodě rozpustný vitamin, což znamená, že vaše tělo ho neukládá. Vitamin C poskytuje mnoho výhod pro vaše tělo. Pomáhá léčit a chrání před vypadávání vlasů. Nejlepší způsob jak používat vitamin C v boji proti vypadávání vlasů je změnit svůj jídelníček a zařadit do něj potraviny, které jsou bohaté na vitamin C.

Vitamin C je potřebné pro vaše tělo, aby se obnovila výroba tkáně. Podle výzkumu jisté univerzity, vitamín C je důležitý pro hojení ran, zároveň pomáhá při tvorbě zobů a kostí. Vitamín C je důležitý při pomoci produkcí zásadních bílkovin zvané kolagen, který se používá při spojování kůže, kostí, vazů, cév a tkání.

Antioxidační vlastnosti

Vitamin C má antioxidační vlastnosti, podobné vitamínu E a zinku. Antioxidanty jsou odpovědné za snížení poškození, které mohou radikály způsobit. Volné radikály se tvoří, když tělo přeměňuje potravu na energii. Mohou poškodit vaše vlasy, začnou být křehké a slabé. Vitamin C je prospěšný pro ochranu vlasů před volnými radikály.

Nedostatek vitaminu C a vypadávání vlasů

Nízký příjem vitamínu C ve stravě může mít za následek suché nebo štěpící vlasy. Přestože vypadávání vlasů není přímo spojeno s nedostatkem vitamínu C. Při nedostatku vitaminu C jsou náchylné poškozování a vypadávání vlasů.

Zdroje potravin a denní příjem

Vitamin C se vyskytuje v různých potravinách jako květák, mango, jahody, špenát, borůvky, rajčata, rajčata, pomeranče, kiwi, ananas, dýně. Doporučuje se 5-9 porcí ovoce a zeleniny denně, abyste si zajistili dostatečné množství vitaminu C a dalších vitamínů a minerálů.

Doplnění vitaminu C

Pokud nemůžete dostat dostatečné množství vitaminu C do svého jídelníčku z důvodu nemoci, nebo jiných důvodů, budete potřebovat doplněk. Doporučení denní příjem vitaminu C na 90 mg denně pro muže a 756 mg denně pro ženy. Pokud kouříte, jste těhotná nebo kojíte průměrná dávka je zvýšena o 35 mg.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
29 hodnocení
550 Kč 463 Kč 60tbl. (2 měsíce lečby)
AKCE -5% Konečná cena: 439,85 Kč
Prohlédnout

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.