Biome platobné možnosti

Zastavení vypadávání vlasů v přední části hlavy u žen

person_outline01.10.2022
Vypadávání vlasů

Prosím o radu, mám už 66 let, v přední části hlavy mám vlasy dost prořídlé, prosvítá pokožka. Užívám Alpicort od kožní doktorky, šampon Plantur 39, vyzkoušela jsem už různé i dost drahé doplňky stravy proti padání vlasů, ale moc změnu nepozoruji. Můžete m, prosím něco doporučit ? Moc děkuji za radu.

Odpovídá: PharmDr. Adriana Botošová
Odborný poradce biome.cz

S přibývajícím věkem je vidět i u žen změny na vlasech nejen pokud jde o šedivění, ale také jejich řídnutí a ztenčování samotného vlasového vlákna. Pokud je navíc příčinou padání vlasů dědičné padání vlasů (netýká se pouze mužů ale i žen, akorát probíhá podle jiného vzorce), je ztráta vlasů ještě výraznější. V případě, že už jsou vlasy výrazně proředěny, je vhodné kromě šamponu přidat vlasové sérum, které má koncentrovanější účinné látky a často působí také jako vlasový aktivátor. Účinné látky se dostávají přímo ke kořínkům, zároveň ošetřují pokožku a částečně eliminují škodlivé činitele zodpovědné například i za dědičné padání vlasů.

Při dědičném padání vlasů však nelze počítat, že se podaří vlasy dostat do naprosto „původního stavu“. Pokud bychom seřadili závažnost padání vlasů do pěti stupňů, je možné zlepšit stav vlasů o dva stupně – tedy ze 3 se umíte dostat na 1, ale z 5 v drtivé většině případů maximálně na 3. Zároveň je třeba si uvědomit, že změny k lepšímu mohou být patrné po 3-6 měsících, ačkoli výrazné padání vlasů by se mělo zpomalit, případně zastavit, již dříve.

Doporučená kombinace proti vypadávání vlasů, která funguje i u žen, je následující:

  • Šampon Folivital Pro (obsahuje mimo jiné saw palmetto proti dědičnému padání vlasů)
  • Extrakt ze saw palmetta 320 (koncentrace vhodná pro ženy, účinně zabraňuje vypadávání vlasů)
  • Vlasový aktivátor Spectral RS s aminexilem (obsahuje protizánětlivé účinné látky a současně hydratuje vlasovou pokožku, pomáhá zastavit padání vlasů, podporuje růst vlasů a dodává jim energii)

Další možností je: *řada Folivital Pro (šampon + vlasové sérum + vitamíny na vlasy) v kombinaci s Extraktem ze Saw palmetta (koncentrace 320)

A nakonec ještě možnost zaměřená na zvrácení projevů stárnutí vlasů a vlasové pokožky přímo u žen: vlasový aktivátor Spectral CSF pro ženy (obsahuje výhradně látky, které jsou důležité pro ženy a jejich problémy s vypadáváním vlasů a neobsahuje chemické látky, které vlasy a pokožku zbytečně zatěžují, hlavní účinná látka je aminexil) *lze zkombinovat se šamponem z řady Folivital Pro, případně řady Foligain pro ženy

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
47 recenzí
Akce -5%Náš tip
595 Kč 565 Kč
Šampon Folivital Pro 200ml.
Šampon Folivital PRO | Proti vypadávání vlasů | Na růst vlasů | Proti maštění
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
58 recenzí
Náš tip
712 Kč
Folivital Pro vlasové sérum 60ml.
Vlasové sérum Folivital Pro | Aktivátor růstu vlasů | Proti padání vlasů | Zahuštění vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
69 recenzí
Akce -5%Náš tip
463 Kč 440 Kč
Vitamíny Folivital Pro 60tbl.
Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO | Vypadávání vlasů | Růst vlasů | Posílení vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
30 recenzí
573 Kč
Saw Palmetto extrakt 320 (vlasy) 60tbl.
Saw Palmetto extrakt 320 | Proti vypadávání vlasů | Proti maštění