Biome platobné možnosti

Androgenní alopecie u žen - zvýšený DHEA hormon

person_outline10.10.2020
Vypadávání vlasů

Mám androgenní alopecii tzv.mužské plešatění a mám zvýšený mužský hormon DHEA tvořen v nadledvinách a nedá se léčit. Kvůli této alopecii jsem byla hospitalizována a bohužel doktoři mi nic nezjistili a ani na genetice jsem neuspěla protože nevědí co mají léčit. Užívala jsem kortikoidy tedy sprej na vlasy proti vypadávání vlasů ale nepomohlo to jen trochu zamezilo vypadávání vlasů a další prípravky. Bohužel na moje vlasy mi nic nezabírá a protože je to hormonální porucha tak vlasy mi dále padají a moje sebevědomí je na bodu mrazu protože mě nebaví poslouchat od mužů neustále žerty na mou pleš.

Chtěla bych Vás poprosit o radu jak mám snížit vypadávání vlasů a jak zastavit vypadávání vlasů které je způsobeno zvýšeným mužským andogénom DHEA. Primár endokrinologického oddělení mi řekl že na tento konkrétní hormon neexistuje žádná léčba a tím že mám nadbytek tohoto hormonu tak mám na hlavě více podkožného mazu a tím vlasové cibulky nejsou živeny a odumírají.

Odpovídá: PharmDr. Adriana Botošová
Odborný poradce biome.cz
DHEA je hormon, který produkuje i mužské i ženské tělo. Tento hormon se částečně mění i na mužský pohlavní hormon (testost.)[1]. U žen, které mají větší citlivost na mužské hormony, se to bohužel negativně projevuje v podobně nežádoucího ochlupení na obličeji a dalších částech těla. Výjimkou není ani typické mužské vypadávání vlasů - čelová linie se posouvá a vlasy řídnou na vrchní části hlavy - tvoří se pleš.

Zkuste léčbu podobnou jako pro muže s dědičným vypadáváním vlasů: Šampon, který snižuje maštění a obsahuje látky jako saw palmetto, které se používají při dědičném vypadávání vlasů. Zkuste například šampon Folivital Pro nebo šampon Revivogen. Předpokládá se, že v maze na pokožce hlavy jsou látky, které negativně ovlivňují vlasové kořínky[2]. Dále bych doporučila výživový doplněk Saw Palmetto 320. Pozor pouze pokud nejste těhotná nekojíte nebo se nechystáte otěhotnět.

Vlasových sér je na výběr v tomto případě více: Vlasové sérum se Saw Palmetto Revivogen, Vlasové sérum Spectral DNCN. Pozitivní výsledky může přinést i léčba laserem - laserový hřeben HairMax. Doporučuji i změnu jídelníčku, případně doplnit vitamíny na vlasy.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
30 recenzí
573 Kč
Saw Palmetto extrakt 320 (vlasy) 60tbl.
Saw Palmetto extrakt 320 | Proti vypadávání vlasů | Proti maštění
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
47 recenzí
Akce -5%Náš tip
595 Kč 565 Kč
Šampon Folivital Pro 200ml.
Šampon Folivital PRO | Proti vypadávání vlasů | Na růst vlasů | Proti maštění
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
13 recenzí
622 Kč
Šampon Revivogen 360ml.
Šampon Revivogen | Bio čistící | Proti vypadávání vlasů | posilující | Podpora růstu vlasů | Proti řídnutí vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
5 recenzí
Akce -10%
2 481 Kč 2 233 Kč
Vlasové sérum Revivogen 3x60ml.
Vlasové sérum Revivogen Therapy | Bio složení | Aktivátor růstu vlasů | Proti vypadávání vlasů
1. https://en.wikipedia.org/wiki/Dehydroepiandrosterone
2. https://en.wikipedia.org/wiki/Dihydrotestosterone