:?>
Biome platobné možnosti

Kořen macy peruánské a erekce

Kořen macy a jeho přínosy pro zdraví znali již Inkové. Podle legend užívali bojovníci macu vždy před bitvou, aby se posílily. Při tom zjistili, že maca peruánská zvyšuje libido. V konečném důsledku tedy působila proti účelu, pro který ji brali. Náčelníci proto bojovníkům zakázaly užívat macu během válečného tažení.

Pokud upřednostňujete lásku před válkou, je kořen macy vhodný právě pro vás. Pokud již máte více než 50 let, je pravděpodobné, že máte zájem o přírodní prostředky, které vám mohou pomoci s erektilní dysfunkcí a libidem.

Maca peruánská a výzkum

Vědci teprve nedávno zkoumali kořen macy, zjišťovali chemické složení zodpovědné za zlepšení sexuálních funkcí a sexuální výdrže, které byly zmíněné v legendách a dávných příbězích. Několik různých studií potvrdilo, že maca dokáže zvýšit sexuální touhu. Zvyšuje plodnost díky zvýšenému počtu spermií, pohyblivosti spermií a objemu spermatické tekutiny. Kořen může zlepšit sexuální funkce i u jedinců s problémy s erekcí.

Dvojitě slepá studie, které se zúčastnilo 50 mužů s erektilní dysfunkcí, sledovala po dobu 12 týdnů účinek macy a placeba. Polovina mužů dostávala denně 2400 mg z kořene macy, druhá polovina mužů užívala placebo. Po 12 týdnech zaznamenali u mužů užívajících macu, mnohem výraznější zlepšení erekce než u mužů užívajících placebo. Autoři studie uzavřeli, že výživové doplňky s obsahem macy mají malý ale významný vliv na sexuální zdraví u mužů s mírnou erektilní dysfunkcí.

Jak maca peruánská působí?

K dispozici je pouze omezený výzkum týkající se macy peruánské. Za zvýšení libida a výdrže jsou zodpovědné dvě složky kořene maca. Tyto dvě látky jsou nazvány macamidy a macaeny. Když vědci zvýšili zvířatům ve stravě příjem macamidů a macaenů, zvýšila se u nich sexuální aktivita a výdrž. Schopnost macy zlepšit erekci, libido a sexuální zdraví může být způsobena polynenasycenými tuky, které se v kořeni nacházejí. Maca neovlivňuje hladiny hormonů jako například testost. nebo estradiol. Působí spíše na receptory pro tyto hormony a nikoli na samotné hormony. Pro muže, kteří hledají pomoc na erektilní dysfunkci a libido, kteří ale nechtějí zvýšit hladiny testost, může být právě maca výživovým doplňkem, který se vyplatí vyzkoušet.

Další účinky na zdraví prostaty

K dispozici jsou důkazy, že kořen macy má pozitivní vliv na zdraví prostaty. Maca patří do čeledi Brassicaceae, která je známá svými protirakovinnými účinky. Proto může být maca nápomocná při ochraně mužů před rakovinou prostaty. Maca patří mezi zelnou zeleninu, tak jako brokolice, kapusta či květák, která může působit jako prevence proti více druhům rakoviny. Maca obsahuje dokonce vyšší hladiny glukosinolátů než jsou v jiné zelné zelenině. Některé látky, které byly hydrolyzované z těchto glukosinolátů, zpomalily a utlumily rakovinu u laboratorních zvířat.

V roce 2009 se uskutečnila studie, která si dala za cíl popsat různé účinky macy na velikost prostaty, a to podle zbarvení macy. Odborníci zjistili, že červená maca zmenšuje velikost prostaty (mírný účinek má i žlutá maca). Právě proto je červená maca přínosem pro muže se zvětšenou prostatou v důsledku benigní hyperplazie prostaty (BHP).

Jak se maca správně užívá

Maca je dostupná ve více formách. Užívat ji můžete jako prášek, tobolky, pilulky i ve formě různých výtažků. Účinná a bezpečná dávka je 3000 mg za den. Než začnete užívat macu nebo jakoukoli přírodní směs bylin na erektilní dysfunkci, měli byste svůj záměr probrat s lékařem. V případě macy nejsou hlášeny žádné výrazné vedlejší nežádoucí účinky.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
1 recenze
770 Kč
Viafil XR pro muže 60tbl.
Tabletky Viafil XR 3000mg | Komplexní podpora zdravé erekce | Přírodní složení | Bez vedlejších účinků