Biome platební možnosti

Jak předejít vypadávání vlasů - 4 jednoduché tipy

Vypadávají vám vlasy? Vyzkoušejte několik jednoduchých tipů - můžete tak výrazně zvýšit šanci, že se problém s vypadáváním vlasů upraví.

Pijete dostatečné množství vody?

Nedostatečný přísun tekutin vede k dehydrataci, která způsobí vypadávání a lámání vlasů. Voda je důležitá pro zdraví vlasových kořínků z několika důvodů: Vlas obsahuje vodu - už jen tento fakt ukazuje, jak je dostatečný přísun vody důležitý. Díky vodě si udržuje vlas pružnost - vlasy se nelámou. Voda čistí celý organismus od škodlivých látek, které jsou často příčinou vypadávání vlasů. Jednoduše - bez dostatečného přísunu tekutin budou vlasy i pokožka pouze trpět.

Tip: snažte se pít 8 - 10 sklenic tekutin denně.

Konzumujete dostatečné množství bílkovin?

Základním stavebním prvkem vlasů je protein - keratin. Pokud konzumujete příliš málo bílkovin, tělo automaticky zastaví tvorbu méně důležitých bílkovin - včetně keratinu. Důsledkem je zastavení růstu vlasů.

Tip: Zkuste zařadit do jídelníčku více libového masa, ryb nebo sóji. Mnohé potraviny bohaté na bílkoviny obsahují vitamin B12, který je pro vlasy také prospěšný.

Vyhýbejte se stresu

Stres je další častou příčinou, proč nám vypadávají vlasy. Stres narušuje hormonální rovnováhu v těle - správné fungování hormonů je důležité pro růst vlasů i fungování celého organismu. Stres je možné odbourat cvičením nebo meditací, která může pomoci obnovit hormonální rovnováhu jakož i pomoci v jiných aspektech života.

Tip: Zařaďte do životního stylu pohyb - častější chůze, plavání nebo cyklistika několikrát do týdne. Tělesná aktivita snižuje množství stresu.

Obsahuje váš šampon / vlasová kosmetika SLS?

Sodium Lauryl Sulfate / Dodecylsíran sodný (SLS) je látka, která se přidává do šamponů pro lepší odstranění mastnoty a lepší pěnivost. SLS je však možnou příčinou problémů s vypadáváním vlasů.

Přibližně 95% všech šamponů obsahujících tuto látku jako základní složku. Pokud takový šampon používáte, vystavujete své vlasy a pokožku silnému čisticímu prostředku, často spojovaného se suchou pokožkou a její podrážděním a zarudnutím.

SLS sice účinně odstraní mastnotu z vlasů a pokožky avšak i po opláchnutí mohou zůstat zbytky této látky na pokožce a vlasech. Dlouhodobé vystavování se působení této látky vede k vysoušení pokožky a vlasů.

Největší problém však nastává na místě čerstvě vypadlých vlasů (v rámci růstového cyklu vlasů). Odhalený kořínek postupně odumírá, pokud je vystavován větším dávkám nebo dlouhodobému působení SLS. Pokud vlasový kořínek celkem odumře, vlas už zpět nedospěje.

Tip: Používejte šampony bez látky SLS. V naší nabídce máme ty nejkvalitnější šampony proti vypadávání vlasů bez látky SLS

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
14 hodnocení
640 Kč 595 Kč až 8 týdnů léčby
Prohlédnout
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
22 hodnocení
680 Kč 629 Kč Balení na 1,5 měsíce léčby
Prohlédnout
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
7 hodnocení
730 Kč 622 Kč Balení na 2 měsíce léčby
Prohlédnout

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.