:?>
Biome platobné možnosti

Jak pomáhá olivový olej proti vypadávání vlasů?

Příčiny vypadávání vlasů

K vypadávání vlasů dochází z různých důvodů. Tou hlavní příčinou je stárnutí. Jak člověk stárne, mění se i struktura vlasů. Stávají se křehčími, jemnějšími, šediví, případně odumírají.

Kromě stárnutí jsou zde i další příčiny vypadávání vlasů - časté barvení, používání chemických komerčních produktů, nedostatek minerálů a vitamínů, a tak dále.

Přínosy olivového oleje pro vlasy

Vedle ostatních přínosů olivového oleje, dokáže současně pomoci i při růstu vlasů, funguje jako prevence vypadávání vlasů, udržuje zdravou vlasovou pokožku, eliminuje výskyt lupů a pomáhá při znovunabytí vlasů v rámci opětovného růstu vlasů.

Olivový olej obsahuje vitaminy A a E, které jsou pro vlasy velmi důležité, protože posilují jednotlivé vlasy. Pokud použijete olivový olej na vlasové pokožce, vyživujete vlasy zmíněnými vitamíny a stimulujete vlasové folikuly.

Dostatečný přísun krve k vlasové pokožce zajistí zdravý růst vlasů. Pokud jsou folikuly ucpané, nemusí dostávat dostatečné zásoby vitamínů a jiných živin, což může vyústit do ztráty vlasů, vzniku lupů a suché pokožky. Jemná masáž vlasové pokožky olivovým olejem může stimulovat a osvěžit vlasovou pokožku. Zvýší se také přísun krve k vlasové pokožce, a tedy esenciálních výživných látek k vlasům.

Olivový olej a DHT

Hormon nazývaný DHT (dihydrotestosteron) oslabuje vlasové folikuly, což může způsobit vypadávání vlasů. DHT způsobuje i to, že jsou vlasy tenké a křehké, s postupem času se vlasy stále více a více ztenčují, až dojde k jejich odumření. Zvýšená produkce DHT znamená, že stávající vlasy jsou tenčí, řidší a odumírají. Navíc nerostou žádné další vlasy.

Pokud se na vlasovou pokožku aplikuje olivový olej, snižuje šance na tvorbu DHT, čímž vlastně může bránit vypadávání vlasů. Olivový olej je zároveň bohatý na antioxidanty a dokáže podpořit zdravé prostředí na pokožce hlavy. Má i schopnost chránit hlavu před bakteriemi a plísněmi, čímž eliminuje výskyt šupin, lupů a dokonce i vší.

Studie: Extrakt z olivových listů má příznivý vliv na růst vlasů

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4462586/

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
47 recenzí
Akce -5%Náš tip
595 Kč 565 Kč
Šampon Folivital Pro 200ml.
Šampon Folivital PRO | Proti vypadávání vlasů | Na růst vlasů | Proti maštění