:?>
Biome platobné možnosti

Hubnutí a spirulina

Máte nadváhu? Pokoušeli jste se držet dietu? Slyšeli jste o této "superpotravině" a chcete se dozvědět, jak z ní udělat součást vašeho zdravého jídelníčku? Výživové doplňky mohou hrát při hubnutí významnou roli. Tento článek shrnuje, jak vám může spirulina při hubnutí pomoci.

Přehled přírodních doplňků

Pokud jde o hubnutí, je přírodní doplněk stravy ta bezpečnější volba při odbourávání nadbytečných kil. Nejlepší volbou pro každého, kdo se chce vyhnout nebezpečným výživovým doplňkům na chemické bázi, které mohou poškodit srdeční chlopně, je právě přírodní doplněk stravy.

Většina doplnků dokáže pomoci při hubnutí přirozeně, aniž by poškodily celkové zdraví. Obsahují přírodní prostředky na posílení metabolismu, které podporují spalování kalorií. Když zkonzumujeme nějaké jídlo, tělo z něj absorbuje důležité živiny a uloží si je ve formě tuku, aby mělo energetickou rezervu na později. Pokud tyto rezervy nevyužijeme a ony se neustále budují, skončíme s množstvím tuku, který vůbec nepotřebujeme.

Tělo tento tuk pomalu přeměňuje na energii. Takže čím méně jsme aktivní, tím je tento proces pomalejší. A právě výživové doplňky jsou určeny na podporu a posílení vaší energie. Výživové doplňky určené na hubnutí uvolňují zásoby energie a tak začínáte mnohem rychleji spalovat tuk. Jeden z takových přírodních doplňků, který byl testován a který se díky zdraví prospěšným výsledkům osvědčil, je právě spirulina.

Proč je spirulina tak populární?

Spirulina je tmavá, modro-zelená řasa, která se v přírodě nachází v čistých slunečních alkalických jezerech v Japonsku, ve Spojených státech amerických, v Řecku a v Indii. Spirulina patří k nejstarším rostlinám na Zemi. Výživové doplňky ji nabízejí také ve formě tablet nebo prášku.

Spirulina je vlastně řasa, která získává popularitu i na poli snižování hmotnosti. Považuje se za "komplexní potravinu", protože má vysoký obsah proteinů a mnoha jiných živin. Obsahuje také vysoké procento betakarotenu, který chrání tělo před degenerativními onemocněními. Pravidelné užívání spiruliny hodinu před jídlem způsobí, že se budete cítit dostatečně sytý.

Proteiny ze spiruliny

Spirulina je bohatým zdrojem proteinů, obsahuje mnohem více proteinů než maso a sója. S vysokoproteinovou dietou se budete cítit po delší dobu plný. Potraviny s nízkým glykemickým indexem jsou ty, které potřebují delší čas na strávení, takže se díky nim vyhneme pojídání zbytečných drobností a sladkostí mezi jídly. To je přesně to, co dělá i spirulina. Spirulina obsahuje velké množství důležitých vitaminů a minerálů potřebných pro zdraví. Je také hlavním zdrojem esenciálních omega-3-mastných kyselin, které podporují činnost mozku.

Spirulina je pro tělo přírodní vzpruhou. Pokud dodržujete zdravé stravovací návyky a cvičební program, poskytne vašemu tělo přesně to, co potřebuje. Neexistuje jiný přírodní zdroj živin se všemi zdravotními přínosy podobný spirulině. Ať už chcete shodit nadbytečné kilogramy nebo jen chcete poskytnout tělu všechny potřebné vitamíny a živiny, spirulina vás rychle nasměruje na správnou cestu směrem k lepšímu zdraví.

Kalorie v spirulině

Spirulina obsahuje malé množství kalorií. Na gram bílkoviny obsahuje pouze 3,9 kalorie, oproti hovězímu masu, které obsahuje na gram bílkoviny až 65 kalorií. Standardní 500 gramová tableta spiruliny obsahuje pouze 2 kalorie. Konzumace takového výživového doplňku vám poskytuje pěknou porci vašich denních nutričních požadavků bez toho, abyste navýšili množství kalorií.

Fakt, že má spirulina vysokou koncentraci živin, z ní dělá dobrý nástroj proti hladu a udržuje tělo v chodu. Když tělo pociťuje hlad, vysílá vás na „vyjedací misi“ ve snaze naplnit své nutriční potřeby. Pokud jíte potraviny nízké kvality, mozek aktivuje váš apetit, aby tělo dostalo, co potřebuje. Spirulina zvýší koncentraci živin v těle a tím se sníží návaly hladu a potřeba hledat něco na zub.

Využití spiruliny na hubnutí

Většina lidí, kteří se při hubnutí spoléhají na spirulinu, užívají tabletu nebo prášek hodinu před jídlem. Vysoká hladina proteinů v spirulině zpomalí proces trávení, zmírní váš apetit a dosáhne to, že budete pociťovat menší hlad.

Užívání správného přírodního doplňku je přínosné a spirulina může podpořit rychlé zhubnutí bez toho, abyste dodržovali nějakou konkrétní dietu. Reguluje také inzulín v krvi a hladiny glukózy, podporuje tělesný metabolismus, aniž by jste hladověli a pomáhá při zlepšení cirkulace krve, normalizuje krevní tlak. Může také pomoci při prevenci onemocnění srdce.

Pokud hubnete nezdravým způsobem, je vám to většinou vidět na tváři. Pokud hubnete se spirulinou, zůstane vaše tvář hladká a přirozeně zbarvená. Znamená to, že nebudete vyzáblý, protože vysoký obsah různých živin v doplňku podporuje růst svalů. Nebudete tak pouze vypadat dobře, budete se i dobře cítit.

Spirulina absorbuje tuk z jídla, které zkonzumujete, a to ještě před tím, než se k němu dostane vaše tělo. Mít kontrolu nad svým apetitem znamená, že nebudete jíst více, než ve skutečnosti potřebujete. Potraviny, které sníte, budou zároveň přefiltrované přes výživový doplněk a váš tělesný systém absorbuje pouze to, co je nezbytné.

Závěr

Zdá se, že téměř každý se dnes spoléhá na přínosy proteinových výživových doplňků. A vy byste měli také. Spirulina je skvělou volbou pro ty, kteří hledají zdravější způsob jak zhubnout.

Není nutné vynechávat jídla nebo se přespříliš namáhat v tělocvičně. Zkombinováním spiruliny s pravidelným pohybem a zdravým stravováním se propracujete k vašemu cíli rychleji. Jen se ujistěte, že berete správné množství spiruliny a dočkáte se úžasných výsledků.

Související produkty