Biome platební možnosti

Hubnutí s chlorellou

Pokud jste přibrali několik nadbytečných kil, ale nemáte chuť na hladovění při dietě, zda musíte držet dietu ze zdravotních důvodů, jeden z nejmenších organismů na Zemi může být schopen vám pomoci z toho ven. Je známý jako chlorella, a vědci ukázali, že je to mocný nástroj pro hubnutí a mnoho dalších aspektů dobrého zdraví a života.

Chlorella je mikroskopický, jednobuněčný, modro-zelený organismus, které žije ve sladké vodě a slouží jako supervýživový doplněk v rámci přírodní medicíny. Chlorella se skládá především z jádra a obsahuje obrovské množství biologicky dostupného chlorofylu, látky, která působí proti toxinům v potravinách a životním prostředí. Chlorella obsahuje každý z vitaminů skupiny B, zdravé množství C a E vitamínů, aminokyseliny, peptidy, polysacharidy, proteiny a nukleové kyseliny, RNA a DNA.

Dalším překvapením je, že chlorella obsahuje růstové faktory, které jsou rostliny ekvivalentem lidského růstového hormonu. Zdravotní přínosy z růstového faktoru chlorelly zahrnují:

  • Zvýšení imunity
  • Vyplavování volných radikálů
  • Podpora života přátelských střevních bakterií
  • Lepší trávení
  • Zvýšené vstřebávání živin
  • Regeneraci nervů
  • Obranu proti rakovině a mnoha jiným degenerativním onemocněním

Z těchto důvodů je velký zájem o výzkum chlorelly, i když mnoho výzkumů už její pozitivní účinky prokázalo. Nejvíce chlorelly se vyrábí v Japonsku, kde je zpracována do tablet, sypkého prášku, zda výtažkových přípravků.

A co chlorela a hubnutí?

Výzkumný tým v Japonském Kjóto zjistil, že chlorella podporuje hubnutí tím, že řídí genové exprese, čímž se začne produkovat snížené procento tělesného tuku, sníží se hladina glukózy, a celkově cirkulující cholesterol v krevním oběhu. Výzkumníci sledovali dvě skupiny účastníků, jednu s vysokým rizikem onemocnění, souvisejících s životním stylem, a druhou tvořenou zdravými jedinci. Jejich nálezy byly konzistentní napříč oběma skupinami. Geny pozitivně ovlivněny Chlorellou zahrnují ty, které souvisejí se signalizací, transportem a metabolismem tuků, vychytáváním glukózy a inzulinových drah.

Výzkumný tým v Koreji zjistil, že chlorella může skutečně zmenšit tukové buňky, zatímco ponechá ostatní buňky nedotčené. Chlorella může dokonce nastartovat působení enzymů k výrobě energie v tukových buňkách a tím přispět ke zlepšení metabolismu.

Chlorella napomáhá při komplikacích spojených s obezitou

Jedna zvířecí studie ukázala, že chlorella má možné použití jako přírodní lék proti komplikacím spojeným s obezitou, které zahrnují nepravidelnosti v tělesné hmotnosti, lipidový profil, regulaci a signalizaci krevní glukózy, či inzulínu. Tato studie prokázala, že stravování se Chlorellou vyvolává prevenci inzulínové rezistence, což je vzhledem k její schopnosti zlepšit inzulínové signální cesty. Vědci také zjistili, že chlorella snižuje hladiny triglyceridů, cholesterolu a volných mastných kyselin.

Jsou to právě beta buňky slinivky břišní, které ukládají a uvolňují inzulín, což je hormon, který hraje mnoho důležitých rolí v těle. Jednou z těchto rolí je kontrolovat, zda hladina cukru v krvi, jinak známého jako glukóza, se spálí na energii okamžitě nebo se uloží jako tuk, či polysacharidů.

V nedávné studii, vědci z Taiwanu zkoumali, zda chlorella má schopnost chránit beta buňky a udržet jejich optimální funkční. Po prostudování ochranných účinků chlorely v buněčných liniích, vědci přišli k závěru, že chlorella je skutečně poskytuje ochranu těmto buňkám, což má za následek zvýšení sekrece inzulínu.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
7 hodnocení
620 Kč 510 Kč až 3 měsíce léčby
Prohlédnout

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.