Úvod > > > Erektilní dysfunkce a kopřivy

Erektilní dysfunkce a kopřivy

Kopřivový kořen kromě jiných přínosů údajně dokáže zvýšit hladiny mužských hormonů. V některých oblastech Jižní Ameriky používají tuto rostlinu při léčbě revmatismu a paralýzy svalů, a také jako afrodiziakum. Pacienti, kteří užívali tento bylinný výtažek, udávaly zvýšení libida a úpravu erektilní dysfunkce. Hlášeny bylo jen minimum vedlejších účinků. Tyto produkty na vylepšení testosteronu je lze získat relativně jednoduše, užívané by však měly být pouze pod dohledem lékaře.

Výtažek z kopřivy zvyšuje hladiny volného testosteronu. Pokud je množství testosteronu omezené, sérum globulin není pro buněčné receptory dostupný, takže ty nemohou podpořit žádané sexuální vzrušení.

Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) je bylina, která se v medicíně využívá již velmi dlouho, obzvlášť při problémech močových cest. Kromě svých protizánětlivých vlastností se vyznačuje tím, že je diuretikem. A obě tyto schopnosti z ní dělají dobrého kandidáta na problémy s prostatou, včetně BPH, prostatitidy a symptomů močových cest (LUTS) spojených s těmito poruchami.

Výtažek z kořene kopřivy se v Evropě využívá k léčbě benigní hyperplazie prostaty, nebo zvětšenou prostatu. Dokáže zmírnit problémy močových cest spojovány se zvětšenou prostatou.

Přes 15 tisíc mužů zahrnutých do klinické studie těžilo z účinků výtažku z kořene kopřivy. Hlásili výrazné zlepšení, pokud jde o velikost prostaty, frekvenci močení, noční močení a zbytky po nočním močení.

Výtažek z kořenů kopřivy se často využívá v kombinaci se Saw Palmetto, se kterým je v synergii. Jejich účinnost byla srovnávána s finasteridem, což je umělé léčivo. Výtažek z kořene kopřivy v kombinaci se Saw Palmetto dosahuje podobné výsledky jako finasterid. Akorát bez pozdějších nežádoucích vedlejších účinků (snížení libida, sexuální poruchy, v některých případech erektilní dysfunkce).

Bez hodnocení
Doporučené čtení
Související čtení z knihovny