Biome platobné možnosti

Detoxikace organizmu - spirulina

Chcete se detoxikovat nebo pročistit? Sáhněte po spirulině!

Mnoho lidí mluví o detoxikaci a pročišťování, přitom si mnozí možná ani neuvědomují, že naše těla mají svůj vlastní vynikající vnitřní detoxikační systém.

Tři klíčové subjekty zapojené do detoxikace a pročišťování

Játra. Vaše první obranná linie vůči toxinům jsou vaše játra, která fungují jako filtr, který zabraňuje toxinům obsaženým v potravinách v tom, aby se dostaly do krevního oběhu.

Tlusté střevo. Tento orgán obsahuje bakterie, které produkují zdravé i nezdravé chemikálie. Je nutné udržovat střevo průchodné, protože jeho úkolem je odstraňovat toxické chemikálie ještě předtím, než by mohly nadělat nějaké škody.

Ledviny. Jako hodinky, ledviny neustále filtrují vaši krev a zbavují tělo toxinů ve formě moči.

Aby detox skutečně fungoval, je třeba starat se o tyto tři klíčové orgány a to tak, že tělu dodáváte ty správné živiny. Spirulina je jednou z nich.

Spirulina

Druh modro-zelené řasy, kterou objevili Aztékové již před tisíci lety, a stala se stabilní součástí jejich jídelníčku. V současnosti se spirulina považuje za "superpotravinu". Jasně zelená barva spiruliny naznačuje, že je plná antioxidantů a pomáhá játrům při detoxikaci. Obsahuje také množství prvků potřebných pro správné fungování imunitního a nervového systému.

Deset důvodů, proč považovat spirulinu za součást zdravého životního stylu, ať už chcete podstoupit detox nebo ne

  1. Spirulina alkalizuje tělo, tím se podporuje funkce jater, což je při detoxu nezbytné.
  2. Spirulina obsahuje chlorofyl, který se používá při "detoxikaci", protože pomáhá z krve odstraňovat toxiny, jako jsou těžké kovy a jiné škodliviny.
  3. Spirulina se při detoxikaci těla může prostřídat s chlorelou.
  4. Spirulina obsahuje velké množství B vitamínů - B1 (thiamin), B2 (riboflavin), B3 (nikotinamid), B6 ​​(pyridoxin), B 9 (kyselina listová).
  5. Spirulina obsahuje velké množství dalších vitamínů a minerálů, včetně vitamínu E, manganu, zinku, mědi, železa a selenu.
  6. Sušená spirulina obsahuje 8 mg vápníku na jednu polévkovou lžíci, což je více než má čerstvá spirulina.
  7. Spirulina je bohatá na bílkoviny. Aminokyseliny tvoří až 62% spiruliny, v jedné polévkové lžíci se nacházejí až 4 gramy.
  8. Spirulina obsahuje kyselinu gama-linolenovou, esenciální mastnou kyselinu. Nachází se už jen v mateřském mléce, nikde jinde. Má ohromné ​​protizánětlivé účinky, zvláště pokud ji užíváte s jiným kvalitním omega-3 doplňkem.
  9. Spirulina má silnou antioxidační aktivitu, zejména díky fykocyanínu a betakarotenu, antioxidantům, které pomáhají chránit buňky před poškozením.
  10. Velmi vysoká koncentrace biologicky dostupného železa z ní činí vynikající doplněk během těhotenství a pro lidi s anémií.

Jak spirulinu konzumovat

Pokud si zvolíte spirulinu, ujistěte se, že jste si vybrali organickou, jiné totiž mohou obsahovat aditiva ve formě sloučenin dusičnanů.

Spirulinu považujte za svůj denní příděl zelených multivitaminů. Můžete si ji přidat do ovocného koktejlu, do polévky nebo rozmíchat ve vodě a přímo ji vypít, ačkoli mnoha lidem to dělá problémy.

Kolik

Začněte s malým množstvím, možná půl polévkové lžíce najednou a postupně zvyšujte množství, až se dostanete na jednu polévkovou lžíci denně. Během nemoci, po ozařování nebo během těhotenství můžete užívat i více - dvě nebo více lžic.

Související produkty