Biome platobné možnosti

Zelená káva a péče o pleť

Káva je obvykle spojována s ranním "buzením" lidi. Může však také rozproudit krev ve vaší pokožce. Kofein obsažený v kávě poskytuje řadu výhod týkajících se vaší pleti. Od léčby zarudnutí a zánětu, přes redukci výskytu tmavých kruhů pod očima, až po odstranění celulitidy. Pokud do denní péče o pleť přiřadíte kofein, můžete získat rovnoměrně tónovanou, jemnou pokožku. A to na celém těle.

Odstraňuje celulitidu

Kofein dokáže také zredukovat výskyt celulitidy. V roce 2008 probíhal výzkum, ve kterém vědci zjistili, že aplikace pleťového krému s obsahem kofeinu na oblast postiženou celulitidou, zredukovala velikost celulitídových tukových buněk o 17 procent. Navíc, výzkum z roku 2007 prokázal, že kofeinový krém aplikován na celulitidu zmenšil obvod boků u téměř 70% zúčastněných. Bylo vyvinuto množství proticelulitídových krémů. Případně využijte sílu kofeinu a přidejte si do domácího peelingu mletou nebo instantní kávu.

Redukce zarudnutí

Kofein má potenciální protizánětlivé vlastnosti, což z něj činí ideální doplněk při redukci začervenání a zánětu pokožky. Ve studii z roku 1981 vědci prokázali, že kofein dokáže snížit zánět alespoň tak dobře, jako acylpyrin (šlo o test na krysách). V roce 1978 zase vědci zjistili, že díky přidání kofeinu do protizánětlivých krémů se jejich účinek výrazně zlepšil. Celkově, používání produktů péče o pokožku s obsahem kofeinu sníží záněty a zarudnutí a zároveň funguje jako prevence před nimi. Zůstane vám krásná pleť s jednotným tónem.

Pomáhá při odstranění tmavých kruhů pod očima

Tmavé kruhy pod očima mohou být způsobeny mnoha faktory, včetně dehydratace, alergie, nedostatku spánku nebo díky genům. Přestože kofein nedokáže zcela vymazat dědičné tmavé kruhy, aplikace kofeinu v oblasti pod očima sníží otok a zánět doprovázející výskyt tmavých kruhů. Navíc, kofein redukuje nahromadění krve pod očima, což také vede ke vzniku tmavých stínů. Mnohé oční krémy obsahují kofein. Případně si můžete na oči aplikovat vyvařené čajové sáčky, stačí na pět minut. Tím snížíte otok a budete působit mnohem svěžejší a čilejší.

Související produkty