Biome platobné možnosti

Zdravotní výhody - jalovcový esenciální olej

Zdravotní výhody jalovcového esenciálního oleje lze přičíst jeho vlastnostem jako antiseptické, potní, antirevmatické, depuratívne, antikřečovité, stimulující, žaludeční, stahující, antinadouvající, diuretické, rubefacientálne, hojivé a tonické.

Esenciální olej z jalovce se získává parní destilací z jehličí, dřeva a práškových plodů jalovce, nesoucí vědecké jméno Juniperus communis. Jeho hlavními složkami jsou alpha pinen, kamfen, beta pinen, sabinen, myrcen, alpha fellandren, alpha terpinen, gamma terpinen, cineol, beta fellandren, pára cymen, terpineol, bornyl acetát a karyofylen a malé množství limonen, kafru, linaloolu, linalyl acetátu , borneolu a neroli.

Používá se v mnoha průmyslových odvětvích, jakož i příchuť alkoholických nápojů, jako je gin. Jalovec je stálezelený keř, který je velmi běžný v Evropě. Voní velmi pěkně, ale je toho mnohem víc, co se týče jalovce a její silice, pokud jde o působivé přínosy pro zdraví, a to je to o co se zajímáme. Pojďme prozkoumat některé z působivých vlastností a výhod, které jalovcový esenciální olej může přidat vašemu tělu.

Zdravotní výhody

Antiseptické: Jalovcový esenciální olej býval v minulosti velmi známý jako antiseptikum a lidí zraněných ve válkách nebo při atletice se léčili ním. Dokonce se používal při zraněních matky a dítěte během těžkých porodů. Účinně chrání rány před hnisáním nebo rozvojem tetanu.

Antirevmatické: Jalovcový olej podporuje a zlepšuje krevní oběh. Také pomáhá při odstraňování toxinů, jako je kyselina močová z těla. Obě tyto vlastnosti pomáhají v boji proti nemocem jako je revmatismus, artritida, dna, a ledvinové kameny, které se vztahují k neoprávněnému šíření a hromadění toxinů v těle. Tento éterický olej také zmírňuje otoky.

Antikŕčovité: Jalovcový éterický olej je také účinný na téměř všechny druhy křečí, zda jsou to svalové, střevní, respirační nebo jakékoliv jiné. Uvolňuje svalové křeče a také pomáhá léčit křečovitý choleru. Tím, že má antikŕčovité účinky, pomáhá léčit spoustu jiných problémů souvisejících s křečemi.

Stahující: Tím, že má stahující účinek, tento olej pomáhá při bolestech zubů, zastavuje vypadávání vlasů, posiluje přilnavost dásní k vašim zubům a chrání je před uvolněním či vypadnutím. Také posiluje uvolněné svaly a dává pocit pevnosti, tělesné kondice a mládí. Tato vlastnost může být také využita při léčbě průjmu. Nejvýznamnějším přínosem této vlastnosti je v tom, že stáhne cévy a sníží pravděpodobnost krvácení.

Antinadúvajúce: Přípravky proti nadýmání pomáhají při odstraňování plynů ze střev. Když se plyn zachytí ve střevech a je vynucený nahoru, může to být velmi nebezpečné, a někdy dokonce smrtelné. Když se plyn tlačí nahoru, může udusit člověka, vytvářet bolest na hrudi, poruchy trávení a neklid, zvýšit krevní tlak, ohrožovat vaše zdraví srdce a vyvolat akutní žaludeční bolesti. V tomto ohledu vám jalovcový olej může velmi pomoci. Účinně odstraňuje plyny průchody dolů a zabraňuje tvoření dalších plynů. Jalovcový olej je také velmi vhodný pro ty, kteří trpí chronickými plynovými obtížemi.

Depuratívne: Esenciální olej z jalovce čistí krev od toxinů, a tím působí, jako Detoxifikuje nebo čistič krve. Tato vlastnost je také známá jako Depurativní, což znamená "ten, který čistí". Pomáhá odstranit běžné toxiny, jako jsou kyselina močová, těžké kovy, znečišťující látky a některých sloučenin a hormony které si tělo produkuje se moč. Vyčistí krev od těchto běžných toxinů, jakož i jiných cizích toxinů, které se dostanou do krve náhodně.

Diuretické: Jalovcový olej je v přírodě diuretický, což znamená, že podporuje močení. Zvyšuje frekvenci i objem močení. Proto je velmi prospěšný pro lidi, kteří trpí nahromaděním vody v těle, nebo otokem v důsledku menšího nebo chronického selhání ledvin. Pomáhá těmto pacientům odstraněním další vody z těla močí. Také pomáhá lidem zhubnout, protože při každém močení, některé tuky vyplavují z těla. Toto snižuje krevní tlak, odstraní nadbytečné soli a nebezpečné toxiny, jako jsou kyselina močová z těla.

Rubefacientálne: Pod názvem rubefacientálny, se rozumí látka, která činí vaši tvář červenou. Nicméně, nezpůsobuje to jen na obličeji, ale i na zbytku těla. Takový činitel, při aplikaci na kůži, zlepšuje krevní oběh těsně pod kůží, do takové míry, že pokožka začíná červenat. Toto může také způsobit podráždění na kůži, pokud se použije ve velkém množství. Opět platí, že zvýšený krevní oběh pod kůží určitě prospívá kůži a udržuje ji zdravou a dobře okysličenou.

Potní: Potní substance je látka, která může přinést silné pocení nebo perspiraci. Toto není něco, na co bychom měli být naštvaný. Občasné pocení způsobuje, že se cítíte lépe, zdravější, a napomáhá k odstranění toxinů, přebytečné soli a vody. Tím čistí kožní póry a otvory potních žláz a mazu, což zabraňuje akné a jiným kožním onemocněním. Tento olej má silné potní vlastnosti.

Povzbuzující: Některé z vlastností jalovcového oleje, jako jsou jeho schopnosti jako Emenagogue, Galactogogue a diuretikum vyplývají z jedné vlastnosti tohoto oleje jako povzbuzující prostředek. Stimuluje všechny aktivity v těle. Tento stimulační účinek také pomáhá překonat únavu, závratě a depresi. Zvyšuje aktivitu mozku a neuronů, nervového systému, sekreci z endokrinních a exokrinních žláz, které zahrnují sekreci mléka, mazu, potu, slz, moči a výtok během menstruace, trávicího a vylučovacího systému.

Žaludeční: Tím, že je jalovcový olej žaludeční, udržuje žaludek v pořádku a udržuje ho dobře fungující. Pomáhá také při žaludečních potížích a vředech a zajišťuje řádný tok žluče, žaludečních šťáv a kyselin do žaludku pro trávení. Někdy, vnitřní výstelka žaludku je zraněna v důsledku prodloužené kyselosti a nakonec vede ke vzniku vředů. Tento olej vám také pomůže se vyhnout této situaci, protože udržuje správnou sekreci žluči v žaludku. Žluč je základní charakter a neutralizuje kyseliny.

Tonické: Už jste někdy slyšeli o zdravotním toniku? Už jste měli nějaké? Jalovcový olej je také považován za tonikum, protože tonizuje vše, včetně svalů, tkání, kůže, a různých jiných systémů fungujících uvnitř těla. Toto zahrnuje dýchací, oběhový, nervový, trávicí a vylučovací systém. Tento tonický efekt vás udrží mladými a zdravými po dlouhou dobu.

Hojivé: Pokud se aplikuje zředěný roztok tohoto oleje na rány, nebo v krémové směsi, pomáhá hojit rány rychleji a chrání je před infekcí. Tento olej je stejně prospěšný při léčení vnitřních zranění, ran a vředů.

Jiné výhody: Dezinfikuje vzduch a napomáhá vyléčení ledvinové kameny, zánětu, infekce močových cest, akné, ekzémů, kožních onemocnění, lupů a zvětšené prostaty.

Varování: Je třeba se mu vyvarovat během těhotenství, a ti, kteří mají problémy s ledvinami, by ho měli vždy užívat v nízkých dávkách.

Míchání: Jalovcový olej se dobře mísí s esenciálními oleji z bergamotu, cedru, cypřiše, grapefruitu, gerániumu, lavandínu, levandule, limetky, citrónu, lemongrass a vetiveru.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
690 Kč
Gel na zpevnění hýždí a stehen