Biome platobné možnosti

Kyselina hyaluronová a kolagen - vyživte svou pokožku a odstraňte vrásky

Kosmeceutika - spojení kosmetiky a farmaceutických výrobků, je nejrychleji rostoucí segment odvětví přírodní kosmetiky. A není to překvapující - pokud jste jako většina lidí a chcete se vyhnout nebo se zbavit vrásek kolem očí a linek nad pery. Jedno z nejnovějších kosmeceutika na trhu je kyselina hyaluronová.

Co je kyselina hyaluronová?

Kyselina hyaluronová je nesulfátovaný fyziologických glykosaminoglykanů distribuován po celém těle v pojivových, epiteliálních a nervových tkáních. Je to jedna z hlavních složek extracelulární matrix, a významně přispívá k buněčné proliferaci a migraci. Průměrný člověk má v těle zhruba 15 gramů kyseliny hyaluronové, z čehož jedna třetina se ztratí a nahradí každý den.

Jak funguje kyselina hyaluronová?

Povrchové vrstvy kůže jsou podporovány zespodu řadami vláken tvořených převážně z kolagenu a elastinu. Tato síť vláken tvoří molekulární houbu známou jako pojivovou tkáň.

Udržování kůže hydratované - kyselina hyaluronová a   elastin

Prostory v této "houbě" jsou naplněny směsí vody, proteinových komplexů, a kyseliny hyaluronové. Tato směs podobná želé, dopravuje potřebné živiny z krevního řečiště prostřednictvím kapilár v kůži. Kyselina hyaluronová přitahuje a zadržuje vodu, což zaobluje kůži a vrásky a linky jsou tím pádem méně viditelné.

Díky těmto vlastnostem je jasné, že kyselina hyaluronová je nezbytná pro:

  • omezení předčasné tvorby vrásek
  • zvýšení hydratace pokožky
  • udržování kůže vlhké a   hladké
  • zvýšení pružnosti pokožky
  • zvýšení syntézy kolagenu
  • podporu růstu zdravých kožních buněk
  • podporu ustáleného tón pleti
  • podporu zdravějších kloubů

Hledání krásy na nesprávných místech

Ročně se utratí mnoho miliard na kosmetické procedury slibující pomoci obnovit mladý nádech pleti. Díky tomu, že stále více lidí, včetně mužů hledá inovativní způsoby, jak zpomalit proces stárnutí odhaduje se, že odvětví kosmetické medicíny včetně prodeje zařízení a poplatků u lékaře bude mít hodnotu 20 miliard dolarů.

Problém je v tom, že Botox a chemické peelingy a výplně jsou jen dočasné řešení, které je drahé a ne bez rizika. Botox je dodáván v malých dávkách jako botulotoxin, který ovlivňuje nervové funkce po dobu několika měsíců. Nakonec by mohl způsobit trvalé poškození nervů. Injekčně podávané plniva, které mají vyplnit vrásky a linky mohou vést k infekci, tvorbě modřin, otokům a bolesti.

A upřímně řečeno, pokud se snažíte jíst zdravou stravu a doplnit ji doplňky výživy, proč byste i jen zvažovali nechat si do obličeje vstříknout chemikálie?

Kyselina hyaluronová je zdravá alternativa pro boj s důsledky stárnutí. Dobrou zprávou je, že je přírodní a bez vedlejších účinků.

Také je důležité doplnit klesající zásoby kyseliny hyaluronové, protože je jedna z nejdůležitějších složek pokožky pro hydrataci a zadržování vlhkosti.

Vyživujte pokožku zevnitř ven

Natřít si pokožku krémy a mastmi pomáhá chránit ji před povětrnostními vlivy, ale nejlepší způsob, jak udržovat pleť krásnou a hydratovanou je vyživovat ji směrem zevnitř ven. Je důležité každý den pít 8-10 sklenic čisté vody, ale je také důležité doplnit klesající zásoby kyseliny hyaluronové, protože kyselina hyaluronová je jedna z nejdůležitějších složek pokožky pro hydrataci a zadržování vlhkosti. A bez správné hladiny této kyseliny v horních vrstvách epidermis vypadá Vaše pleť fádní a vrásčitá.

Může doplněk s obsahem kyseliny hyaluronové skutečně pomoci?

Všichni jsme vystaveni volným radikálům prostřednictvím denního vystavování se UV záření a látkám znečišťujícím životní prostředí, což nevyhnutelně degraduje a ničí kyselinu hyaluronovou. Její hladina začíná klesat po 20-ce a to tento pokles se urychluje po 40-ce (Ve skutečnosti se odhaduje, že padesátníci mají v porovnání s dvacátníky méně než poloviční hladinu kyseliny hyaluronové) Snižuje se množství hyaluronové tekutiny a její syntézy, což vede k snížení intracelulární tekutiny. To má za následek kůži, která je sušší a náchylnější k poškození.

Ovlivňuje to tvorbu a udržování kolagenu, což je také důležité pro udržení pružnosti pleti a její tónu. K tvorbě vrásek a linek dochází, protože Vaše pokožka ztrácí svou pružnost.

Naštěstí, množství a vstřebávání kyseliny hyaluronové můžete zvýšit užíváním, přírodního doplňku výživy. A bonus je, že kyselina hyaluronová pomáhá podporovat zdravé klouby!

Fakta o kyselině hyaluronové

Kyselina hyaluronová patří do skupiny molekul zvaných glykosaminoglykany, jehož součástí je i chondroitin sulfát. Je to vynikající mazivo v těle. 
Kyselina hyaluronová je produkována v lidském těle a nachází se v tkáních všech zvířat. 
Kyselina hyaluronová je také hlavní složkou synoviální tekutiny, která maže a klouby a poskytuje jim odpružení. Bez dostatečného množství kyseliny hyaluronové, synoviální tekutina ztrácí schopnost účinkovat, což ponechává klouby nechráněné a chrupavku podvyživené. 
Kyselina hyaluronová byla izolována před asi šedesáti lety ze sklivce, který vyplňuje vnitřní komoru oka. 
Její název je odvozen z řeckého slova pro sklo (hyalos), která přesně popisuje jeho transparentní, skelný vzhled. 
Kyselina hyaluronová v kůži, spolu s vodou a proteinovými komplexy, vyplňuje mezery v pojivové tkáni. 
Díky své molekulární struktuře je kyselina hyaluronová ideální pro přitahování a udržování vody.

Závěr

Každý rok můžete utratit stovky, dokonce tisíce eur na hydratační přípravky pro lokální použití, které pomáhají zjemnit Vaši pokožku. Pokud však chcete své pokožce opravdu dodat vlhkost, kterou potřebuje k udržení pružnosti, posílit kolagen a minimalizovat vrásky a stařecké skvrny, je dobré zvýšit hladinu kyseliny hyaluronové. V tomto případě doplňky výživy s obsahem kyseliny hyaluronové mohou pomoci. A pokud je pro Vás důležité udržet si zdravou krásnou pleť, pak je to rozhodně stojí za vyzkoušení.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
33 recenzí
Akce -5%
499 Kč 474 Kč
HyaluroniQ 60tbl.
Beauty tabletky HyaluroniQ | Čistá kyselina hyaluronová | Hydratace a elasticita pokožky | Zpomalení tvorby vrásek
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
3 recenze
459 Kč
Pleťové sérum MedSkin (Vitamín C)
Pleťové sérum MedSkin (Vitamin C) | Proti předčasnému stárnutí pleti | Zesvětlení pleti | Omlazující účinek
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
64 recenzí
Akce -5%Náš tip
538 Kč 511 Kč
Kyselina hyaluronová - krém 50ml.
Krém na pleť s kyselinou hyaluronovou | Regenerace pleti | Hydratace pleti | Proti vráskám | Omlazující účinek
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
36 recenzí
Náš tip
620 Kč
Intenzivní regenerační sérum 12x3ml.
Intenzivní regenerační sérum | Obličej a krk | Regenerace | Hydratace | Pružnější pokožka | Omlazující účinek
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
35 recenzí
Akce -5%
412 Kč 391 Kč
Kolagen Collageniq 60tbl.
Beauty CollageniQ 100% kolagen | Čistý přírodní kolagen | Elasticita pokožky | Proti vráskám

Související čtení z knihovny