Biome platební možnosti

Jaké jsou přínosy kokosového oleje v tobolkách?

Kokosový olej, tedy nasycený tuk, má podle odborných zjištění významné zdravotní přínosy a dokonce i farmakologické využití. Přestože se nenasycené tuky obvykle považují za zdravější, studie zjistily, že kokosový olej dokáže snížit hladiny nezdravého tuku v těle a podpořit hubnutí. Jeho protizánětlivé a antioxidační vlastnosti jsou prospěšné pro celé tělo. Kokosový olej lze využít při vaření nebo jej lze užívat ve formě tobolek. Podle výzkumu je vhodnější panenský kokosový olej, má lepší vliv na zdraví než rafinovaný kokosový olej.

Antioxidační vlastnosti

V jednom výzkumu porovnávali antioxidační vliv panenského kokosového oleje, rafinovaného kokosového oleje, slunečnicového oleje a olivového oleje. Vědci měřili antioxidační aktivitu v játrech, srdci a ledvinách, tvorbu peroxidace lipidů a oxidace proteinů u potkanů. Celkově se ukázalo, že panenský olej je nejsilnější antioxidant. Znamená to, že eliminuje většinu volných radikálů, které vyvolávají dlouhodobé poškození orgánů, stárnutí a může způsobit rakovinu.

Prevence vysokého krevního tlaku

Podle výzkumu pomáhají tobolky z kokosového oleje regulovat tlak krve a hladiny cholesterolu, zabraňují vzniku vysokého krevního tlaku. Opakované zahřívání nenasyceného palmového oleje podle výsledků testů zvýšil tlak krve u potkanů. Kombinace zahřátého palmového oleje a panenského kokosového oleje neměla takový efekt. V jiné studii, kde byly také testovány krysy, panenský kokosový olej snížil celkový cholesterol, triglyceridy, fosfolipidy, lipoproteiny s nízkou hustotou nebo "špatný" cholesterol a také VLDL nebo "velmi špatný" cholesterol, zatímco se zvýšily hladiny lipoproteinů s vysokou hustotou, nebo jinak hladiny "dobrého" cholesterolu.

Úleva od bolesti a horečky

V jedné studii si dali odborníci za cíl určit, zda má panenský kokosový olej protizánětlivý, bolest tlumící nebo horečku snižující vliv. Ukázalo se, že u potkanů se potvrdily všechny tři účinky. Když u potkanů vyvolaly otok ucha a tlapek, panenský kokosový olej měl tlumící vliv na zánět. Ve stejné studii panenský kokosový olej účinkoval při tlumení bolesti a horečky u potkanů, u kterých kvasinkami vyvolaly hypertermii (přehřátí organismu). Podle této studie odborníci doporučují namísto aspirinu či jiných tlumičů bolesti na chemické bázi, užívat tobolky s kokosovým olejem. Ten údajně dokáže utlumit zánět, který je často příčinou bolesti.

Hubnutí

Kokosový olej je nasycený tuk. Tedy typ, který je obecně považován za nezdravý a vůbec nepomáhá lidem, kteří chtějí zhubnout. Ale kokosový olej je triglycerid se střední délkou řetězce, což je zdravý typ nasycených tuků, který dokáže podpořit hubnutí. V jedné studii podávali 49 mužům a ženám buď olivový olej nebo triglyceridy se středně dlouhým řetězcem. Tedy takové, jaké se nacházejí v kokosovém oleji. Po 16 týdnech se u lidí, kteří konzumovali triglyceridový olej se středně dlouhým řetězcem, prokazatelně snížila hmotnost. Tedy zhubly více, přišly o více celkové tukové hmoty a tuku na žaludku než lidé, kteří užívali olivový olej. A přestože neexistuje žádná "zázračná tableta" na hubnutí, užívání tobolek s kokosovým olejem a vzdání se ostatních tuků může pomoci při dosažení cílů ohledně hubnutí.

  Související produkty

  star_border star_border star_border star_border star_border
  star star star star star
  550 Kč 405 Kč Balení na 1-2 měsíce léčby
  Prohlédnout

  Doporučené čtení

  Související čtení z knihovny

  Diskuse

  Zatím bez otázek a diskuse.

  Zde zadejte hledané slovo nebo výraz. Poté klikněte na lupu nebo stlačte ENTER.