Biome platební možnosti

Emu olej na léčbu vypadávání vlasů

Věděli jste, že existuje přírodní olej z australského ptáka Emu, který zastavuje vypadávání vlasů a dokonce Vám pomáhá vypěstovat si nové? Věřte tomu nebo ne, sterilovaný olej z tuku tohoto australského ptáka může být řešením problému vypadávání vlasů.

Emu je velký nelétavý pták, který žije pouze v Austrálii. Maso z emu je nabízeno jako nízkotučná alternativa k hovězímu masu a jeho olej je vedlejším produktem produkce masa. Olej je získán z tuku, který je rafinovaný aby se odstranily všechny zbytky vůní a organických látek.

V roce 1860 Londýnský časopis informoval o tom, jak Australští osadníci používají emu olej na hojení ran, zmírnění bolesti a zmírnění různých svalových poruch. Domorodí Australané používali emu olej pro podobné účely ještě dříve.

Dnes je emu olej opět středem pozornosti díky svým silným léčivým vlastnostem, včetně své skutečné pozoruhodné schopnosti stimulovat růst vlasů a jejich opětovný růst.

Vypadávání vlasů postihuje muže i ženy. 40% mužů trpí viditelným vypadáváním vlasů před dovršením 35 let. 65% žen trpí viditelným vypadáváním vlasů před dovršením 60 let.

Dostat se příčině vypadávání vlasů na kořen

Podle odborníků, 3 hlavní příčiny zpomalení růstu vlasů jsou stárnutí, hormonální změny, a vrozené predispozice. Nicméně, ve většině případů, to, co se jeví jako vypadávání vlasů, je ve skutečnosti degradace vlasů.

Jak stárneme, látka tzv. dihydrotestosteron (DHT), způsobí, že anagenní nebo aktivní fáze vlasových folikulů se zkrátí. Vlasy na pleši se změní z hrubých, živých vlasů na křehké, bezbarvé vlásky.

Navzdory jejich neživému vzhledu, většina z těchto vlasů je stále naživu a připojena k stálému přívodu krve.

Nicméně, jak se anagenní cyklus zkracuje, stále více a více vlasů umírá a vypadává. Postupem času se všechny folikuly stanou příliš tenké na to, aby přežili a může dojít k úplnému zastavení růstu.

Klíčem k zvrácení vypadávání vlasů je "probudit" spící vlasové folikuly… než bude příliš pozdě.

Emu olej "probudí" 80% spících vlasových folikulů

Profesor Michael Hollick z Bostonské univerzity vedl průlomovou studii ohledně schopnosti emu oleje oživit vlasové folikuly.

Hollick zjistil, že ošetřování kůže emu olejem vedlo k 20% dostupných zvýšení růstu vlasů ve srovnání s kůží ošetřovanou kukuřičným olejem.

Po přezkoumání samotných vlasů Hollick poznamenal, že byly "mnohem robustnější" a že "tloušťka kůže se značně zvýšila, což naznačuje, že   emu olej stimuloval růst pokožky i růst vlasů ".

Snad nejpozoruhodnější bylo zjištění, že emu olej zvýšil růstovou aktivitu vlasových folikulů a probudil více než 80% vlasových folikulů, které "spali".

Vědci se domnívají, že používání emu oleje v produktech proti vypadávání vlasů bude mít dobré výsledky díky množství esenciálních mastných kyselin. Jedna z těchto esenciálních mastných kyselin, kyselina olejová, může být tajemstvím schopnosti emu oleje proniknout hluboko do pokožky.

Vysoká přítomnost kyseliny olejové v emu oleji může být jedním z důvodů, proč je emu olej schopen proniknout hluboko do kůže a zároveň je schopen vnést účinné látky do kůže, kde mohou účinkovat. "

Emu olej je obsažen i v:

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
22 hodnocení
680 Kč 629 Kč Balení na 1,5 měsíce léčby
Prohlédnout

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.


Zde zadejte hledané slovo nebo výraz. Poté klikněte na lupu nebo stlačte ENTER.