Biome platobné možnosti

5 výhod používání kolagenových masek na obličej

Objevte výhody kolagenových pleťových masek a zařaďte je do své péče o pleť.

Pokud jste kolagenovou masku nikdy předtím nezkoušeli, je čas udělat tak. Papírové nebo-li látkové kolagenové masky na obličej jsou napuštěné různými vyživujícími přísadami. Jednou z nich je samozřejmě i kolagen. Hlavní strukturální protein, nacházející se v pojivových tkáních, kolagen, tvoří přibližně 25% až 35% celkového obsahu proteinů v lidském těle. Kolagen dodává vaší pleti její pružnost a ohebnost.

Už jsou dávno pryč doby, kdy se na obličej aplikovaly mazlavé krémy a lepkavé pleťové masky, z nichž bylo kopec nepořádku. Papírové kolagenové masky vaši pleť rozzáří a přitom je jejich použití neuvěřitelně snadné. Vše, co musíte udělat, je masku rozbalit a rozprostřít, přiložit ji na obličej a dodat tak tváři omlazující dávku kolagenu. Zde je pět výhod používání kolagenových masek na obličej.

1 Hydratují a vyživují vaši pleť

Kolagenové pleťové masky jsou baleny ve fóliových obalech, které masku udržují vlhkou a sterilní. Maska je nasáklá výživnými látkami a přísadami, po aplikaci těsně přilne k obličeji a zajistí tak průnik aktivních přísad a zvlhčujících látek do vaší pokožky.

2 Zpomalují úbytek kolagenu

S přibývajícím věkem se tvorba kolagenu snižuje. Odhaduje se, že po dosažení čtyřicítky přichází tělo přibližně o 15% kolagenu. Kolagenové masky na obličej zpomalují rozklad kolagenu a chrání kolagen v pleti tím, že bojují proti škodlivým volným radikálům.

3 Bojují se znaky stárnutí

Používání kolagenových pleťových masek pomáhá udržovat mladistvou pleť a bojovat s příznaky stárnutí. Masku aplikujte nejméně dva až třikrát týdně. Zlepšíte tak strukturu a pevnost pleti, zmenšíte velikost pórů, jemných linií a vrásek.

4 Jsou praktické a snadno použitelné

Na rozdíl od jiných typů masek na obličej, které si třeba předem připravit, nanést a očistit, papírové kolagenové pleťové masky se používají rychle a snadno. Není potřeba žádná námaha, takže si můžete masku užívat při koupeli, sledování televize, můžete si lehnout na gauč a poslouchat hudbu. A maska může zatím působit zázraky. Nenaděláte žádný nepořádek před, během ani po ošetření.

5 Zbavují vás stresu

Stres se ve vaší tváři zrcadlí. Kolagenová maska na obličej je ošetření, které vás hýčká. Nejen, že bude vaše tvář svěží a omlazená, poskytuje také psychologické výhody. Každý týden si vyhraďte čas na aplikaci kolagenové masky, sedněte si a relaxujte. Kolagenová maska je ošetření jako ze salonu krásy, které si však můžete vychutnat v pohodlí vašeho domova.

Související produkty