Biome platobné možnosti

4 věci, které jste o látkových maskách na obličej nevěděli

Už je to tak, látkové masky letí. Jejich používání celosvětově rychle stoupá a vůbec se nezpomaluje. Pokud jste ještě žádnou nevyzkoušeli, přicházíte o toto pohodlné dvacetiminutové rozmazlování vaší tváře, a to přímo v teple domova.

Látkové masky na obličej jsou úžasným doplňkem k vaší každodenní péči o pleť. Ne každému je ale jasné, jak z nich vytěžit maximum. Seznamte se proto s tím nejdůležitějším, co se týče látkových masek na obličej.

1 Déle neznamená lépe

Lidé si běžně představují, že pokud dvacet minut znamená X plusů, tak pak hodina musí znamenat trojnásobný výsledek. Taková matematika ale při látkových maskách neplatí. Látkové masky na obličej vytvářejí bariéru, díky které se do plete dostává množství hydratačních a anti-aging přísad. Pokud se ale samotná maska vysuší, začne vlhkost z vaší pleti odsávat. Jaké pravidlo tedy platí při maskách? Maximální čas použití by měl být dvacet minut, je to dostatek času na to, aby se do pokožky dostali klíčové přísady ještě předtím, než začne maska schnout. A s maskou na obličeji nikdy nespěte. Vzbudili byste se s papírově suchou pletí.

2 Klíčový je seznam obsažených přísad

Vraťme se o krok zpět. Proč jsou látkové pleťové masky takové efektivní? V podstatě "dobijí" vaši pleť obrovským množstvím ingrediencí potřebných při péči o pokožku, které byste několika kapkami séra nebo hydratačního přípravku do pokožky nedostali. Obličejové masky také tvoří doslova bariéru, takže se tyto přísady mohou do pokožky dostávat neustále a bez odpařování. Právě to je důvod, proč je vhodné otočit balení masky a přečíst si seznam obsažených přísad, abyste věděli, co do pokožky "pumpovat". Ujistěte se, že neobsahuje žádné látky, které by potenciálně mohly vaši pokožku dráždit, případně přísady, nad kterými by visel otazník. Jde například o parabeny a syntetická barviva (většinou jsou uvedeny na konci seznamu, bývají označeny číselně).

3 To, co uděláte před a po aplikaci masky je stejně důležité, jako látková maska samotná

Ženy se mnohokrát ptají, ve které fázi ošetřování pleti použít látkovou masku. Látkové masky se používají doma. A stejně, jako by to udělala kosmetička, i vy začněte s čistou tváří (očištěná a tonizovaná), tedy s pletí, která je připravena na přijetí všeho dobrého z obsažených výživných látek. Jiný způsob, jak pomoci přísadám, dostat se do pleti, je exfoliace. Naše pokožka se přirozeně obnovuje každé čtyři týdny, tento proces se s postupně přibývajícím věkem a kvůli agresorům ze životního prostředí zpomaluje. Mrtvé buňky se ukládají a hromadí a brání tak přísadám z přípravků péče o pleť v tom, aby se dostali tam, kam mají.

Nuže, a co dělat po použití látkové masky na obličej? Látkové masky jsou napuštěné séry, které jsou vytvořeny tak, aby efektivně pronikaly do pokožky. Pokud tedy máte sušší pleť, doporučuje se ukončit ošetření ještě hydratačním přípravkem. Takové zapečetění masky však není nutné pro každého. Záleží čistě od pokožky a problémů, které máte. Nezáleží na dalším postupu, ale když si odstraníte masku, nezapomeňte si jemně vklepat zbývající sérum do pokožky, pomůžete tak vstřebání všech živin z látkové masky.

A ještě jeden rychlý tip - pokud vám zbylo nějaké sérum v obalu z masky, aplikujte si ho na obličej, krk a hřbety rukou, než si "založíte" samotnou masku. Proč plýtvat dobrými věcmi, no ne?

4 Ne všechny látkové pleťové masky jsou vyrobeny stejně

Existuje ohromující množství technologií na výrobu látkových masek na obličej. Počínaje maskami z papíru, z tkaniny, z vlny, z hydrogelu, z biocelulózy až po pleťové masky ze 100% přírodních materiálů, jako například mořské řasy. Při cenově přístupných látkových plátech je důležité zkontrolovat, že jde o vysoce kvalitní bavlnu (upřednostňuje se 100% kvůli prodyšnosti) a zda není bělená. Je to kvůli tomu, že je důležité nejen sérum, do kterého je látková maska namočená, ale i materiál, který vaši pleť obepíná. Ačkoli tedy může být "šťáva" z masky úplně nedráždivá, nemusí to platit i o látce, ve které je nasáklá.

Záleží také na struktuře, protože různé masky mají různé úrovně přilnutí k pokožce. Mohou se totiž klouzat, odlupovat a padat z tváře.

Pokud to shrneme, jsou látkové masky na obličej úžasným způsobem, jak ještě vylepšit každodenní péči o pleť. Masky přitom lze volit podle problému, který vaši pokožku trápí. Je vhodné najít si takovou, která vám bude vyhovovat a takovou masku používat jeden až dvakrát týdně.

Související produkty