Biome platobné možnosti

Vypadávání vlasů po překonání COVID

person_outline29.09.2022
Vypadávání vlasů

Dobrý den, v letošním roce 2022 v březnu a dubnu jsem byla dlouho covid pozitivní, lehčí nebo až střední průběh, navzdory očkování. Těsně po nemoci mi vlasy padaly nehorázně - hodně, hodně. Pak asi po měsíci i cosi mi vlasy začaly padat opět, není to moc hodně jako během covidu, když jsem měla 39 teploty, ale pořád mi padají a dost řídnou, trvá to už půl roku. Pokaždé, když se češu, když si přejdu rukou po vlasech, dokonce, když jen potřesu hlavou. Takové něco jsem zažila před mnoha lety asi 10-15 dozadu, asi měsíc před tonzilektomií, pak to ustoupilo. Co byste mi poradili? Trichologické vyšetření? Děkuji za odpověď.

Odpovídá: PharmDr. Adriana Botošová
Odborný poradce biome.cz

Spouštěčem padání vlasů u Vás byla ve všech zmíněných případech nemoc a horečka v kombinaci se stresem (v psychickém i fyzickém smyslu). Jsou to vše regulérní spouštěče telogenního efluvia – což je dočasný typ padání vlasů vyvolaný různými původními příčinami. Při padání vlasů kvůli COVIDu a nemoci spojené s vysokými horečkami, můžete počítat i tři čtvrtě roku, než se stav vlasů vrátí do normálu. Samozřejmě za předpokladu, že se podařilo odstranit spouštěč = nemoc. Kovid dokáže spustit různé změny v těle. Zároveň se Vám při výrazných výkyvech ve zdraví (podle toho, co píšete) odráží zdravotní stav na vlasech. Je proto dost pravděpodobné, že se může tento stav při každém novém spuštění zhoršovat. Trichologické vyšetření může být jistě vhodné jako druhý krok. Nestačí totiž pouze mikroskopická diagnostika, ale měli byste absolvovat i krevní testy – minimálně základní krevní a biochemické testy, které Vám provede například obvodní lékař a podle výsledků, resp. Vaší anamnézy může navrhnout další odborná vyšetření a rozšířené testy.

Při padání vlasů jsou vhodné vlasové aktivátory (vlasový aktivátor Folivital Pro), které se aplikují lokálně a současně k vnitřnímu užívání vitamíny na vlasy (vitamíny Folivital Pro nebo Foligain). Tělo vitamíny a živiny rozděluje a distribuuje po těle podle svých priorit a vlasy a nehty jsou v tomto případě až na posledním místě.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
58 recenzí
Náš tip
712 Kč
Folivital Pro vlasové sérum 60ml.
Vlasové sérum Folivital Pro | Aktivátor růstu vlasů | Proti padání vlasů | Zahuštění vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
69 recenzí
Akce -5%Náš tip
463 Kč 440 Kč
Vitamíny Folivital Pro 60tbl.
Vitamíny na vlasy FOLIVITAL PRO | Vypadávání vlasů | Růst vlasů | Posílení vlasů
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
16 recenzí
Akce -5%
999 Kč 949 Kč
Vitamíny Foligain 120tbl.
Vitamíny na vlasy Foligain | Proti vypadávání vlasů | posilující | Podpora růstu vlasů | Proti řídnutí vlasů