menu close
Úvod > Vypadávání vlasů > Vitamíny na vlasy >Biotin tabletky 10 000mcg...
 
biotin
 
Biotin - často používaný lék pro pro zdravou kůži, vlasy a nehty.keyboard_arrow_down víc

Běžná cena:520 Kč
Vaše cena: 402 Kč
(Balení na 8 týdnů léčby)

Skladem Doprava a doručení
phone Nákup telefonicky: +421 948 582 245 (Po-Pá 7.00-15-00)
60tbl. (Balení na 8 týdnů léčby)
Výrobca: Nutrigen Laboratories

Biotin. Pro zdravou kůži, vlasy a nehty

Indikace

 • důležitý pro zdravé vlasy, pokožku a nehty
 • základní živina pro metabolismus uhlohydrátů
 • potřebný na syntézu mastných kyselin
 • pomáhá udržovat zdravý nervový systém
 • pomáhá při změně potravy na energii
 • zapojen do transformace aminokyselin na proteiny
 • přispívá ke zdraví pohlavních a potních žláz
 • podporuje normální buněčný růst

Co je biotin?

Biotin patří do rodiny B komplexu, ve skutečnosti to ale není vitamin. Je to koenzym, který spolupracuje s vitamíny. Tvoří se přirozeně v malém množství v střevě. Biotin byl znám pod názvem vitamín H. Nachází se v mnoha potravinách, včetně ovesné mouky, zeleniny, arašídů, ořechů, vaječných žloutků, rýže, ořechů, špenátu, brambor a drůbeže a hověziny. Označení biotin pochází z řeckého slova "bios", což znamená "život". Poprvé se ho podařilo izolovat v roce 1936. Biotin je rozpustný ve vodě, takže jeho případný nadbytek se odstraní prostřednictvím moči.

Co dokáže a jaké vědecké studie tato tvrzení podporují?

Energie a hubnutí

Biotin pomáhá tělu lépe využít potravu při tvorbě energie. Znamená to, že biotin dokáže zvýšit hladiny energie a také zefektivnit trávicí proces. Biotin tedy může pomoci lidem při hubnutí. To dělá z biotinu ideální výživový doplněk v případě, že potřebujete získat více energie a snížit hmotnost.

Vlasy a nehty

Biotinové doplňky dokáží podpořit jemné, roztřepené nebo lámavé nehty na nohou a rukou. Stejně působí i při vlasech. Biotin se používal i při boji s alopecií (částečné nebo celkové padání vlasů) u dětí i u dospělých.

Pokožka

Mnoho nepřímých důkazů potvrzuje, že biotin může výrazně zlepšit i zdravotní stav pokožky.

Cukrovka

Lidé s diabetem typu 2 mají často nízké hladiny biotinu. Biotin může být zapojen do syntézy a uvolňování inzulinu. Zlepšená inzulínová odpověď může snížit vaši závislost na inzulínu a zlepšit celkové zdraví. Úvodní studie a výzkumy na zvířatech i lidech tvrdí, že biotin může pomoci při zlepšení kontroly krevního cukru u lidí s cukrovkou, hlavně cukrovkou druhého typu. Bylo by dobré, aby se v této oblasti uskutečnilo více výzkumů.

Periferní neuropatie

Bylo hlášeno, že biotinové doplňky zlepšují symptomy periferní neuropatie u některých lidí, u kterých se tento stav rozvinul buď z dlouhotrvající cukrovky nebo přetrvávající hemodialýzy kvůli poruše ledvin. Periferní neuropatie se odvíjí od poškození nervů končetin a může být doprovázena bolestí, svalovou slabostí a problémy s chůzí. Lidé, kteří brali biotin z těchto důvodů, hlásili zlepšení po jednom až třech měsících po zahájení užívání doplňku.

Kandidové infekce

Kandidové infekce ovlivňují pokožku, ústa a vagínu a jsou způsobeny kvasinkovými houbami. Možné symptomy zahrnují bílý povlak v ústech nebo v krku, bolestivé prasklinky v koutcích úst, kožní vyrážky tvořící se obvykle v tříslech, mezi prsty a pod prsy a také svědění a podráždění vagíny. Někteří odborníci věří, že lidé s nedostatkem biotinu mohou být náchylnější na kandidové infekce.

Vysoký cholesterol

Studie na zvířatech a pár studií provedených na lidech tvrdí, že nízké hladiny biotinu jsou spojovány s vysokým celkovým a LDL ("špatným") cholesterolem.

Poruchy pozornosti

Kontroverzní, ale zajímavý průzkum prokázal, že osoby s ADD / ADHD mohou z užívání B vitaminových doplňků těžit, a to kvůli jejich roli ve vylepšení rozsahu pozornosti. Důkazy indikují, že vliv B vitamínů na pozornost je významný.

Proč byste měli užívat biotin?

Biotin je potřebný pro metabolismus tuků, sacharidů a proteinů. Jako koenzym je zapojen do množství procesů a je využíván každou buňkou v těle. Biotin je zapojen do metabolismu energie a hraje roli při schopnosti těla využívat glukózu. Proto je biotin potřebný při udržování vyrovnaných hladin krevního cukru. Je podstatný při buněčném růstu a replikaci.

Pomáhá tvořit a udržovat chemické struktury v keratinu (hlavním proteinu nacházejícím se ve vlasech a nehtech). Biotin je často doporučen pro posílení vlasů a nehtů. Právě proto se nachází v mnoha kosmetických a zdravotních produktech pro vlasy a pokožku.

Jaké jsou příznaky deficitu?

Mezi příznaky deficitu biotinu může patřit padání vlasů, suchá pokožku, únava, neschopnost delšího soustředění, deprese, vrozené vady a žaludeční nevolnost.

Má biotin nežádoucí účinky?

Neexistují žádné známé údaje o toxicitě, spojované s biotinem. Pokud jste těhotná nebo kojíte, konzultuje užívání biotinu s lékařem.

Dávkování

Užijte 1 tabletu denně s jídlem . Nepřekračujte doporučené dávkování .

Technické údaje

60 tablet . 1 Tableta obsahuje 10mg čistého biotinu .

O Nutrigen Laboratories

Nutrigen Laboratories je americký výrobce výživových doplňků a kosmetických přípravků nové generace - tzv.nutraceutik a kosmeceutik. Snahou o dosažení absolutní kvality, si vysloužila uznání a spokojenost zákazníků. Produkty Nutrigen Laboratories pokrývají množství oblastí včetně: problematických vlasů, hubnutí a managementu váhy, péče o pokožku a mnoho dalších. V Nutrigen Laboratories věříme v sílu přírody. Čistě přírodní látky v kombinaci s nejmodernější technologií, dokáží často pomoci překonat mnohé zdravotní nebo estetické problémy - bez chirurgických nebo jiných invazivních zákroků. Více na nutrigenlabs.com

biotin

Kdy bude moje objednávka odeslána?

Pokud je objednávka vytvořena do 12.00 hodiny, odesíláme zboží ještě v rovnaký den. Všechny objednávky vytvořené po 12:00 hodině odesíláme následující pracovní den.

Jak a kdy mi bude zboží doručeno?

Česká pošta - 3 dny od odeslání zboží (v případě bankovního převodu). 1 týden od odeslání (v případě platby na dobírku). Cena:90 KČ

Kuriér PPL - Balík bude doručen na následující den od odeslání. Cena:90 KČ

Jednoduchý nákup a diskrétní balení

Můžete se spolehnout, že nikdo nebude vědět jaký je obsah vaší zásilky. Všechny zásilky balíme diskrétně, podle potřeby do kartonových krabic nebo bezpečných bublinkových obalů - vše bez reklam a zbytečných nápisů. Na zásilce je uveden název našeho obchodu.

Možnosti platby

 • Dobírka - za vaši objednávku můžete zaplatit přímo při přebírání zboží na poště nebo u kurýra. Kurýr akceptuje i platby platebními kartami.
 • Platební brána - Po odeslání objednávky se dostanete do platební brány, vyberete si platební metodu, objednávku uhradíte - platba proběhne okamžitě. Výhodou je okamžité připsání platby na náš účet a rychlejší odeslání objednávky.
 • Bankovní převod - Zboží odešleme okamžitě po připsání platby na náš účet. Běžně 1-3 pracovní dny.
5
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Hodnotilo 45 zákazníků
Výrazný účinek
Částečný účinek
Slabší účinek
Nevím posoudit
Neúčinkuje
43x
0x
1x
1x
0x

Biotin tabletky 10 000mcg recenze zákazníků

Spokojenost:97.8% Hodnocení:45
Emy, 35let : ucinek
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Od konce června užívám Biotin a jsem mírně spokojená. Moje vlasy jsou pevnější u kořínků. Funguje to, i když po chvíli užívání se růst trochu pozastaví.

pevnější uchycení u kořínka

pozastavení procesu

Dalibor, 40let : tabletky na rust vlasu
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Byl jsem v stresu a vypadávaly mi vlasy. Všiml jsem si značnou změnu v ztrátě vlasů v závislosti od csu kdy jsem začal brat tablety. Velmi dobrá investice

Fero, 45let : Biotin
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Z dlouhých vlasů jsem za 10 měsíců neměl na hlavě skoro nic. Přítel mi doporučil užívat vitamin B a jsem mu za všechno vděčnej, protože mi opět žačaly růst vlasy. Beru 10mg kazdy den.

vlasy rostou

nic

Alica K., 36let : nic moc
Hodnocení účinku: Slabší účinek

Vybrala jsem půlku balení a ztim nic, nevsimla jsem si změnu.

Petra, 56let : zázrak
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Výbornýýý, úúúúžasnýý, funguje na galóny perc. Jsem nadšená účinkem.

účinek

jozef, 38let : lepší nehty a pokožka
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Po užívání biotinu jsem zpozoroval lepší, rychlejší růst nehtů a zlepšení suché pokožky na rukou, na kterou nepomáhá žádná mast.

výrazné zlepšení suché, popraskané pokožky na rukou

žádne

Josef, 61let : biotin
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Využíval jsem už dvě balení vitamínu. S výsledkem jsem velmi spokojený.Ekzém, který má trápí na rukou již několik let krásné ustoupil, popraskaná pokožka zjemněné a zahojila se.

Lenka, 39let : na křehké nehty
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Na lámající nehty jsem si objednala nejprve speciální vitamíny.Po objevení tohoto produktu jsem se dočetla, že je velmi dobrý i na nechty.Mužum to skutečně potvrdit a doporučuji.

Petra, 39let : super
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Biotin mam odzkouseny. Pusobi velmi dobre na pokozku, nehty i vlasy.Skutocne 3-v jednom.Jak zjistete jeho dobre ucinky, budete ho nadale objednavat jako ja.

Elena, 41let : pomohlo
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Užívám už druhé balení biotinu.Moje vlasy jsou zdravější, přestali se také štípat a méně vypadávají.Jsem šťastná, že mi už něco pomohlo.

Lýdie, 43let : výborný
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Výborný na suchou pokožku a lámavé nehty. I když jsem si pokožku ošetřovala hydratačním krémem po krátké době byla opět suchá.Pomohl mi až biotin. Po něm mám také pěknější a zdravější nehty.

Jarmila, 48let : biotin
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Super vyrobek.Stav mych suchych a polamanych vlasu se skutecne zlepsil.Tez sucha pokozka vypada lepe, zdravejsi a hydratovana.Je to super. Urcite si objednam dalsi baleni.

Jana, 29let : super
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Měla jsem problémy se suchou pokožkou, už to vypadalo místy na ekzém.Po využívání 2 balení se mi stav velmi zlepšil, také lámavé nehty mám úplně v pohodě. Určitě objednám další balení.

Magdaléna, 53let : výborný účinek
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Biotin je super. Objednávám ho už delší dobu, vždy na jaře a na podzim.Vtedy se mi stav pokožky zhoršuje. Po využívání biotinu jakoby se stal zázrak.Stav se mi vždycky zlepší. Doporučuji.

Adela, 56let : skutecne zabira
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Mam problem s lamavosti vlasu a take se suchou pokozkou.Na vlasy pouzivam ruzne olejove zabaly. Dlouho jsem hledala take neco na pokozku a soucasne mi biotin pomohl i na vlasy.Ovplyvnilo me i hodnoceni produktu, proto jsem se rozhodla pro jeho kupu.Jsem velmi spokojena.Biotin mi pomohl jako nic predtim.

Ivana, 32let : zdravá pokožka a nehty
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Biotin užívám pravidelně 2x do roka.Jsem s ním velmi spokojená. Udržuji ním zdravou pokožku i nehty.

Kateřina, 37let : viditelny ucinek
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Pilulky jsem uzivala na suchou pokozku. Jeji stav se mi po 2 mesicich podstatne zlepsil.Taky jsem zbadala, ze mi vlasy mene vypadavaji. Je to super, proto jsem objednala dalsi baleni.

Matěj, 42let : doporucuji
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Vyborny na suchou pokozku a lamave nehty.

Dagmar, 44let : biotin
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Velmi se mi osvědčil na vlasy i pokožku. Užívám ho už déle s přestávkami. Pořad se vracím jen k němu.

Lucie, 24let : vyborny
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Doporucuji pri lamavosti nehtu a take na jejich rust.

Jarmila, 38let : ocekavam dobry ucinek
Hodnocení účinku: Nevím posoudit

Docetla jsem se, ze biotin se doporucuje na posileni nehtu, vlasu a zdravou pokozku. To je prave to co potrebuji, proto jsem si tento produkt objednala.Ohlasy na jeho ucinky jsou pozitivni, tak verim ze, mi pomuze.

Bibiana, 40let : produkt ok
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Biotin užívám s přestávkami už dost dlouho.Hodne se mi osvedčil.Zlepšil se mi stav pokožky i nehtu.Vlasy po využívání přípravku mám zdravější a vitálnější. Vždycky jsem spokojená.

Jindřiška, 25let : doporučuji
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Lámavost a štípání nehtů mi zcela prestalo.Taky začaly rychleji rust.Pri problémech s nehty velmi doporučuji.

Vláďa, 46let : na vlasy
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Mým problémem jsou jemné a lámavé vlasy.Využíval jsem už mnoho přípravků, ale nakonec mi pomohl až biotín.Teraz už vím, co mi zabírá a co budu užívat.

Jarda, 59let : vynikající
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Na popraskanou pokožku na rukou, a to velmi popraskanou někdy až do krve, mi pomáhá jen biotin.Žiadne krémy, ani mastičky.

Jitka, 27let : na nehty ok
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Po využívání jsem zaznamenala výrazný růst nehtů.

Vašek, 53let : ucinkuje
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Jednoznacne dobry na suchou ,popraskanou pokozku.

Dávid, 49let : zlepšení stavu
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Výborné tablety na vlasy, nehty i kůži. Doporučuji.

Bohumila, 32let : na nehty výborný
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Velmi se mi zlepšil stav nehtů. Přestali se štípat i vyrostli.

Milada, 54let : pomaha
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Casto pouzivam biotin.Mam suchou pokozku a take mi pomaha proti lamavosti vlasu.Vzdy jsem spokojena.

Radka, 35let : výrazně zlepšení stavu
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Tabletky mám odzkoušené. Objednávám jich už déle, protože mi pomáhají při suché pokožce.I když jsem používala různé krémy a tělová mléka, výsledek nebyl takový dobrý jako po biotinu.

Karin, 26let : jsem spokojena
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Uzivala jsem biotin pro rozstepane nehty a zaroven jsem zjistila mensi lamovst vlasu.
Vyborne.Som spokojena, uz jsem objednala dalsi baleni.

Milena, 42let : vždy pomůže
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

V zimním období mám vždy problém se suchou pokožkou a silnějším vypadáváním vlasů. Lék na tento problém jsem našla. Je to Biotín.Vždy mi pomůže. Doporučuji.

Nela, 38let : prevence
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Je to vitamín z řady B komplexu.Duležitý pro zdravou pokožku vlasy i nehty.Doporučovaný lékáři.Užívam ho jako prevenci a nemám žádné problémy

Bohuš, 34let : dobry ucinek
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Na podzim mi zacaly dost vypadavat vlasy. Mel jsem stesti, ze jsem objednal prave Biotin. Uz po vyuzivani jednoho baleni vypadavani znacne ustoupilo. Objednal jsem proto dalsi, aby ucinek byl co nejlepsi.

Pavel, 39let : velmi spokojen
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Mívám skoro pořád suchou a popraskanou pokožku na rukou.Odkedy jsem však začal brát Biotin, tento stav se mi velmi zlepšil a od té doby ho užívám často. Konečně mi něco pomohlo a jsem velmi spokojen.

Jarmila, 36let : výborný doplněk
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Kdysi jsem kupovala v lékárně B komplex.Pozdeji jsem objevila Biotín.Ten mi více zápasoval-zaúčinkoval a od té doby ho používam.Jsem s ním velmi spokojená.

Beáta, 42let : doporučuji
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Přípravek užívám preventívne.Proto nemám problémy s vlasy ani s pokožkou.Doporučuji.

Jindřich, 39let : vyborne
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Mel jsem problemy s lamavosti nehtu.Byli fakt osklive a take se stipali.Hned na prvni pokus mi zaucinkoval Biotin. Uzival jsem ho 2 mesice. Problemy krasne ustoupily. Objednam dalsi baleni, az mam jistotu.

Laura, 38let : zdravá pokožka
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Biotin mi pomáhá udržovat vlasy i pokožku ve zdraví. Užívám 2-3x v roce.Doporučuji.

Petr, 47let : pomáhají
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Tabletky mi už několikrát pomohly při suché pokožce. Teď jsem objednal preventivně, abych předešel problému.

Helena, 33let : proti unave
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Proti unave bojuji s vitaminem C a tabletami Biotin, ktere take pomahaji zlepsit stav pokozky a vlasu.

Radek, 29let : hodnotím jako výborný
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

S biotinem mám velmi dobré skušenosti.Ihned jak zjistím suchou pokožku, hned ho objednám a užívam.Po něm se mi výrazně zlepší i stav nehtů.

Ivana, 34let : účinkují
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Vitamíny Biotin jsou super.Jsou doporučované na posílení nehtů a vlasů, co skutečně mohu i potvrdit a také doporučuji.

Radim, 37let : zdravi
Hodnocení účinku: Výrazný účinek

Je to vlastne B-komplex, ktery je velmi dulezity pro nase zdravi. Uzivam ho tak 2x v roku a proto jsem zatim fit.

Diskuse k produktu

Zatím bez otázek a diskuse. Ptejte se, rádi Vám odpovíme.

Upozornění: Vaše individuální zkušenosti s produktem se mohou lišit od vyobrazení nebo zkušeností zákazníků v recenzích. Zkušenosti jsou subjektivní a nejsou zárukou účinnosti produktu. Zobrazujeme hodnocení, protože věříme, že zkušenosti zákazníků zjednoduší výběr produktu. Recenze a názory nejsou upravovány. Procházejí však kontrolou abychom předešli zneužití.

Zde zadejte hledané slovo nebo výraz. Poté klikněte na lupu nebo stlačte ENTER.