Biome platební možnosti
 1. Úvod
 2. >
 3. Vypadávání vlasů
 4. >
 5. Pilulky
 6. >
 7. Biotin na vlasy 10 000mcg (60tab.)

Biotin tablety 10 000mcg | Extra účinek | Vlasy, pokožka, nehty | 60tbl.
 
biotin
 
 • Biotin pro krásnější vlasy, nehty a kůži
 • Pomáhá při změně potravy na energii
 • Přispívá k lepšímu fungování celého organismu
...víc

AKCE!: 402 Kč 382 Kč
(Balení na 8 týdnů léčby)

Skladem Doprava a doručení
60tbl. (Balení na 8 týdnů léčby)

Biotin. Pro krásnější vlasy,nehty a kůži

Indikace

 • důležitý pro lepší vlasy, pokožku a nehty
 • základní živina pro metabolismus uhlohydrátů
 • potřebný na syntézu mastných kyselin
 • pomáhá udržovat správně fungujíci nervový systém
 • pomáhá při změně potravy na energii
 • zapojen do transformace aminokyselin na proteiny
 • přispívá ke funkci pohlavních a potních žláz
 • podporuje normální buněčný růst

Co je biotin?

Biotin patří do rodiny B komplexu, ve skutečnosti to ale není vitamin. Je to koenzym, který spolupracuje s vitamíny. Tvoří se přirozeně v malém množství v střevě. Biotin byl znám pod názvem vitamín H. Nachází se v mnoha potravinách, včetně ovesné mouky, zeleniny, arašídů, ořechů, vaječných žloutků, rýže, ořechů, špenátu, brambor a drůbeže a hověziny. Označení biotin pochází z řeckého slova "bios", což znamená "život". Poprvé se ho podařilo izolovat v roce 1936. Biotin je rozpustný ve vodě, takže jeho případný nadbytek se odstraní prostřednictvím moči.

Co dokáže a jaké vědecké studie tato tvrzení podporují?

Energie a hubnutí

Biotin pomáhá tělu lépe využít potravu při tvorbě energie. Znamená to, že biotin dokáže zvýšit hladiny energie a také zefektivnit trávicí proces. Biotin tedy může pomoci lidem při hubnutí. To dělá z biotinu ideální výživový doplněk v případě, že potřebujete získat více energie a snížit hmotnost.

Vlasy a nehty

Biotinové doplňky dokáží podpořit jemné, roztřepené nebo lámavé nehty na nohou a rukou. Stejně působí i při vlasech. Biotin se používal i při boji s alopecií (částečné nebo celkové padání vlasů) u dětí i u dospělých.

Pokožka

Mnoho nepřímých důkazů potvrzuje, že biotin může výrazně zlepšit i stav pokožky.

Kandidové infekce

Kandidové infekce ovlivňují pokožku, ústa a vagínu a jsou způsobeny kvasinkovými houbami. Možné symptomy zahrnují bílý povlak v ústech nebo v krku, bolestivé prasklinky v koutcích úst, kožní vyrážky tvořící se obvykle v tříslech, mezi prsty a pod prsy a také svědění a podráždění vagíny. Někteří odborníci věří, že lidé s nedostatkem biotinu mohou být náchylnější na kandidové infekce.

Vysoký cholesterol

Studie na zvířatech a pár studií provedených na lidech tvrdí, že nízké hladiny biotinu jsou spojovány s vysokým celkovým a LDL ("špatným") cholesterolem.


Proč byste měli užívat biotin?

Biotin je potřebný pro metabolismus tuků, sacharidů a proteinů. Jako koenzym je zapojen do množství procesů a je využíván každou buňkou v těle. Biotin je zapojen do metabolismu energie a hraje roli při schopnosti těla využívat glukózu. Proto je biotin potřebný při udržování vyrovnaných hladin krevního cukru. Je podstatný při buněčném růstu a replikaci.

Pomáhá tvořit a udržovat chemické struktury v keratinu (hlavním proteinu nacházejícím se ve vlasech a nehtech). Biotin je často doporučen pro posílení vlasů a nehtů. Právě proto se nachází v mnoha produktech pro vlasy a pokožku.

Jaké jsou příznaky deficitu?

Mezi příznaky deficitu biotinu může patřit padání vlasů, suchá pokožku, únava, neschopnost delšího soustředění, deprese, vrozené vady a žaludeční nevolnost.

Má biotin nežádoucí účinky?

Neexistují žádné známé údaje o toxicitě, spojované s biotinem. Pokud jste těhotná nebo kojíte, konzultuje užívání biotinu s lékařem.

Dávkování

Užijte 1 tabletu denně s jídlem . Nepřekračujte doporučené dávkování .

Technické údaje

60 tablet . 1 Tableta obsahuje 10mg čistého biotinu .

biotin
5
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Hodnotilo 43 zákazníků
Výrazný účinek
Částečný účinek
Slabší účinek
Nevím posoudit
Neúčinkuje
41x
0x
1x
1x
0x

Recenze zákazníků

Diskuse k produktu

Zatím bez otázek a diskuse. Ptejte se, rádi Vám odpovíme.

Upozornění: Vaše individuální zkušenosti s produktem se mohou lišit od vyobrazení nebo zkušeností zákazníků v recenzích. Zkušenosti jsou subjektivní a nejsou zárukou účinnosti produktu. Zobrazujeme hodnocení, protože věříme, že zkušenosti zákazníků zjednoduší výběr produktu. Recenze a názory nejsou upravovány. Procházejí však kontrolou abychom předešli zneužití.