menu close
Úvod > Zdravé nehty >Biotin pro růst nehtů...

Biotin pro růst nehtů

Biotin nebo vitamin H, je jedním z vitamínů B- komplexu, který je velmi důležitý pro váš metabolismus a energii. Navrhovaná dávka biotinu je 30 až 100 mg denně. Biotin se jako přírodní látka nachází také v potravinách, ale je k dispozici i formou doplňku. Je klíčový vitamin na podporu produkování bílkovin pro růst nehtů. Biotin není náhradou za lékařské vyšetření jeho konzumaci je dobré konzultovat s lékařem.

Co je biotin?

Biotin je ve vodě rozpustný vitamin, který se naskládáme v těle. Ačkoli, bakterie ve střevech ho dokáží vyprodukovat. Biotin je jako palivo vašeho těla, převádí jídlo, které zkonzumujete na glukózu. Kromě toho, biotin pomáhá tělu s metabolizováním tuků a bílkovin, které jsou prospěšné pro zdravou pokožku a vlasy. Také, udržuje energii v těle, čímž podporuje nervový systém.

Biotin je přirozenou součástí množství potravin, které konzumujete jako například mrkev, vejce, rajčata, římský salát, mandle, květák, okurka, kozí mléko, kravské mléko, maliny, jahody, platýse, oves a vlašské ořechy.

Význam

Biotin podporuje růst nehtů. Biotin se absorbuje do jádra nehtu, kde se nacházejí generované buňky. Různí odborníci doporučují biotin jako doplněk na podporu silnějšího růstu nehtů. Tento vitamín je úspěšný u dvou třetin pacientů. Biotin je úspěšný i při léčbě popraskaných koňských kopyt, čímž se dospělo k závěru, že pomáhá posílit i křehké nehty u lidí.

Vedlejší příznaky

Pokud berete biotin jako doplněk nevykazuje žádné vedlejší účinky, pokud jej užíváte v předepsaných dávkách. Nicméně, vyskytuje se zde potenciální riziko alergické reakce. Příznaky se projevují jako problémy s dýcháním, tlak na hrudi, otok krku, bolest hrudníku, kopřivka, vyrážky.

Kontraindikace

Před zahájením užívání biotinu jako doplňku se poraďte se svým lékařem, protože biotin se dokáže integrovat s vašimi léky. Některé léky a antibiotika by mohly zapříčinit nižší účinnost biotinu.

Nedostatek biotinu

Pokud máte nedostatek biotinu vaše nehty mohou být abnormální. Kromě problémů s nehty nedostatek biotinu může způsobit vypadávání vlasů, záchvaty, svalové křeče a bolesti a další jiné.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
10 hodnocení
510 Kč 405 Kč až na 8 týdnů léčby
Prohlédnout
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
45 hodnocení
520 Kč 402 Kč Balení na 8 týdnů léčby
Prohlédnout

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.

Zde zadejte hledané slovo nebo výraz. Poté klikněte na lupu nebo stlačte ENTER.