Biome platební možnosti

Lokálně aplikovaný minoxidil

Pro jakou cílovou skupinu je tento přípravek určen?

Minoxidil se používá ke stimulaci růstu vlasů a na zpomalení plešatění. Nejefektivnější je u lidí, kteří ještě nedosáhli 40 let a vlasy jim teprve začaly vypadávat. Minoxidil nemá vliv na tvorbu koutů a ztrátu vlasů nad čelem. Neléčí plešatost. Většina nových vlasů vypadne do několika měsíců od přerušení léčby.

Jak by se měl tento přípravek používat?

Minoxidil se používá ve formě roztoku a aplikuje se na vlasovou pokožku. Obvykle se užívá dva krát denně.

Řiďte se pokyny na krabičce nebo příbalovém letáku a zeptejte se lékaře nebo lékárníka, pokud byste některé části popisu nerozuměli. Používejte minoxidil přesně podle pokynů. Nepoužívejte větší nebo menší dávku, ani ji neaplikujte častěji, než je určené.

Překročení doporučené dávky nevyvolá mohutnější nebo rychlejší růst vlasů. Může vyvolat silnější vedlejší účinky. Je třeba používat minoxidil minimálně čtyři měsíce, v některých případech až jeden rok, dokud spatříte nějaký účinek.

Minoxidil se dodává s třemi speciálními aplikátory: sprejový aplikátor s odměrkou pro velké oblasti vlasové pokožky, nástavec na sprejový aplikátor (používá se najednou se sprejovým aplikátorem s odměrkou) pro menší oblasti nebo oblasti pod vlasy, a aplikátor na potírání.

Pokud na aplikování používáte konečky prstů, důkladně si je po použití přípravku umyjte.

Minoxidil aplikujte pouze na suché vlasy a vlasovou pokožku. Neaplikujte ho na jiné části těla, vyhýbejte se kontaktu s očima a s citlivou pokožkou. Pokud se nešťastnou náhodou minoxidil dostane do kontaktu s těmito částmi těla, omyjte je dostatečným množstvím studené vody. Pokud dojde k podráždění, kontaktujte svého lékaře.

Minoxidil nepoužívejte na spálenou nebo podrážděnou kůži.

Jaká preventivní opatření je třeba dodržovat?

Předtím, než použijete minoxidil:

 • informujte lékaře nebo lékárníka, pokud trpíte alergií na minoxidil nebo jiné léky,
 • informujte lékaře nebo lékárníka o všech lécích a vitamínech, které užíváte na předpis nebo bez předpisu, zejména pokud jde o guanetidin, případně jiné léky na vysoký krevní tlak,
 • informujte svého lékaře, pokud jste někdy prodělal onemocnění srdce, ledvin, jater nebo vlasové pokožky,
 • informujte svého lékaře, pokud jste těhotná, plánujete otěhotnět, případně kojíte. Pokud otěhotníte během užívání minoxidilu, obeznamte o tom svého lékaře,
 • vyhýbejte se zbytečnému nebo příliš dlouhému pobytu na slunci, noste ochranné oblečení, sluneční brýle a používejte opalovací krém. Minoxidil může způsobit, že vaše pokožka bude citlivá na sluneční záření.

Co udělat, když dávku zapomenete aplikovat?

Danou dávku vynechejte a následně pokračujte podle pravidelného rozvrhu. Neaplikujte dvojnásobnou dávku, abyste nahradil vynechanou.

Jaké vedlejší účinky může přípravek mít?

Minoxidil může mít vedlejší účinky. Oznamte lékaři, pokud jsou některé z uvedených příznaků vážné nebo nechtějí pominout:

 • svědění vlasové pokožky, suchá pokožka, olupování, podráždění nebo pálení.

Pokud se u vás projeví některé z následujících příznaků, ihned kontaktujte lékaře:

 • přibírání na váze,
 • zapuchnutie obličeje, kotníků, rukou nebo žaludku,
 • ztížené dýchání (hlavně v poloze vleže)
 • bušení srdce,
 • bolest na hrudi,
 • malátnost a závratě.

Upozornění na závěr

Minoxidil je pouze na vnější použití. Zabraňte tomu, aby se minoxidil dostal do očí, nosu nebo do úst, nepolykejte jej. Na ošetřené místo nedávejte obvazy, kosmetické přípravky, pleťové vody, či jiné kožní léky.

Související produkty

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.


Zde zadejte hledané slovo nebo výraz. Poté klikněte na lupu nebo stlačte ENTER.