:?>
Biome platobné možnosti

Zázračná lékořice a její zdravotní přínosy

Lékořici používali jako lék již starověcí Řekové, Egypťané, Číňané a Indi. Byla klíčovou složkou v mnoha bylinných směsích a lektvarech a je jednou z nejcennějších léčivých bylin všech dob.

Lékořice je sladká, výživná bylinka vynikající pro zdraví plic a čisté dýchání. Rostlinka obsahuje mnohé antidepresivní složky. Jako léčivka disponuje působivým seznamem dobře zdokumentovaných možností využití a je pravděpodobně jedním z nejvíce přehlížených bylinných zázraků. Lékořice je antioxidant a je užitečné při různých zdravotních problémech a potížích, včetně astmatu, únavy nadledvinek, chronické únavy, deprese, nachlazení a chřipky, kašle, lupů, enfyzému (rozedmy) plic, zánětu dásní a zubního kazu, dny, pálení žáhy, HIV, virových infekcí, plísňových infekcí, jaterních problémů, Lymeské nemoci, hormonální rovnováhy, kožních problémů, pásového oparu, bolesti krku, zánětu šlach, vředů, kvasinkové infekce, zvětšení prostaty a artritidy. V ajurvédské medicíně je lékořice léčivem pro mužský reprodukční systém, které podporuje virilitu a zdravou produkci spermií.

Tvrdí se o ní, že je velmi dobrá na trávení a mimořádně účinná při hojení střev.

Lékořice je velmi nápomocná při boji s bronchitidou, s nachlazením horních cest dýchacích a s kašlem.

Lékořice se používá k regulaci a stimulaci hormonů v období perimenopauzy a menopauzy. Je hlavní složkou v mnoha prodávaných směsích.

Lékořice pomáhá snížit množství žaludeční kyseliny a zvyšuje sekreci hlenu v žaludečním traktu, zklidňuje podráždění a zánět. Může se použít v tlumení pálení žáhy, trávicích obtíží a při léčbě žaludečních a dvanáctníkových vředů. Dokáže také zkrátit dobu léčení vřídků v ústech.

V Číně se lékořice používala k léčbě rakoviny. Může také zpomalit proces stárnutí mozku.

UPOZORNĚNÍ: bylo hlášeno několik nežádoucích účinků, pokud došlo k užívání nadměrného množství výtažku z lékořice, tedy více než 100 ml denně nebo po mnoho měsíců za sebou. Nežádoucími účinky byla hypertenze, hypokalémie, metabolická alkalóza a retence sodíku a vody. Nic takového se však nestane, pokud se užívají nízké dávky léku. Samozřejmě, pokud trpíte na nějaké závažné zdravotní problémy, užívání jakéhokoliv volně prodejného léku či doplňku stravy konzultujte s lékařem. Pokud máte příliš vysoký krevní tlak, není užívání lékořice vůbec vhodné.

Související produkty

Související čtení z knihovny