Úvod > > Vitamíny na podporu růstu řas

Vitamíny na podporu růstu řas

Naše řasy aktivně rostou pouze 30 až 45 dní. To je důvod, proč nemohou dorůst do takové délky jako naše vlasy. Jak rychle řasy narostou a jaké budou dlouhé závisí na délce růstové fáze. Člověk nemůže biologicky přednastavenou délku růstu jednoduše změnit, existují však několik vitamíny, které dokáží růst řas prodloužit.

Biotin

Biotin známe i pod názvem vitamín H. Patří do komplexu B vitaminů. Je známý pro svou schopnost napomáhat lepšímu růstu vlasů a také řas. Je důležitý pro tělo i při přeměně jídla na energii. Biotin se přidává do mnoha kosmetických přípravků pro zdravý růst vlasů. Nachází se v množství potravin, které konzumujeme jako žloutek, banány nebo květák.

Kalcium

Je nepřímo velmi důležité pro růst řas. Vědci zjistili, že hormon kalcitonin, který je produkován ve štítné žláze, výrazně zlepšuje růst vlasů. Na produkci dostatečného množství tohoto hormonu, musí být štítná žláza v dobrém stavu, k čemuž je velmi prospěšné kalcium.

B - komplex

Vitamíny B komplexu jsou všechny důležité pro růst řas a udržování zdravých vlasů. Tyto "vitaminy krásy" bojují i proti suchým a lámavým vlasům - což je i znakem nedostatku vitaminů skupiny B. Nacházejí se v mléce, vejcích nebo v čerstvém ovoci.

Omega 3 kyseliny

Nejsou to sice vitaminy, ale často je můžeme najít   v přípravcích na podporu růstu vlasů a řas. Výzkumy ukazují, že zdravý vlas je udržován i díky omega 3 mastným kyselinám. Je to vlastně "tuk", který je prospěšný pro naše tělo a napomáhá vstřebávání vitamínů A, D, E a K. Konzumací potravy bohaté na omega 3 mastné kyseliny - například ryby, určitě napomůžete řasám v jejich růstu.

Bez hodnocení
Doporučené čtení
Související čtení z knihovny