Biome platební možnosti

Vitamíny, které urychlují růst vlasů

Pokud jste se pokusili podpořit růst vlasů jen s malých úspěchem nebo zcela bez úspěchu, můžete trpět na nedostatek nějakých vitamínů. Vitamíny jsou pro zdravé vlasy a udržitelný růst podstatné. Mohou zmírnit jejich suchost, mohou zhoustnout, eliminovat štěpení, zastavit poškození a zabránit předčasnému plešatění a šedivění. Výživové doplňky nebo potraviny obohacené o vitamin A a C, biotin a niacin, mohou pomoci změnit matné, nezáživné a oslabené vlasy na lesklou, zářivou a rychle rostoucí korunu krásy.

Vitamin A

Vitamín A je důležitý vitamin na růst vlasů. Jde o vitamín rozpustný v tucích, což znamená, že jej lze v těle uchovat a nachází se v potravinách jako vaječné žloutky, játra, špenát, sladké brambory a ústřice. Vitamin A prospívá zdravé pokožce, nehtům a vlasům. Přispívá k růstu kostí a pomáhá tělu při zpracování myelinu, jakéhosi ochranného pláště obklopujícího nervová vlákna. Pokud berete výživové doplňky, můžete se snadno předávkovat, což může ironicky způsobit vypadávání vlasů a vysoušet vlasovou pokožku a kůži celkově. Rizika předávkování jsou minimální, pokud jíte potraviny bohaté na vitamin A. Tělo mění betakaroten na vitamin A, takže konzumace potravin jako mrkev, meruňky, dýně, mango a červená paprika může přispět k udržení správných hladin vitamínu A.

Vitamin C

Vitamín C pomáhá při tvorbě kolagenu, pojivové tkáně odpovědné za udržování vašich tělesných tkání a orgánů pohromadě. Pokud trpíte na nedostatek vitamínu C, mohou být i vaše vlasy slabé. Může dojít k jejich lámání a třepení konečků. Kuřáci mohou trpět na nedostatek vitaminu C a je možné, že bude třeba jeho dávku oproti nekuřákům zdvojnásobit. Doporučený je denní příjem 90 miligramů vitaminu C u mužů nad 18 let, 75 mg u žen, 85 mg v případě těhotenství a 120 mg při kojení. Neměli byste však překročit dávku 2000 miligramů za den. Červené a zelené papriky, brokolice, citrusové ovoce, rajčata a bobulovité plody jsou dobrým zdrojem vitaminu C.

Biotin

Biotin nebo vitamin B7 patří mezi vitaminy B-komplexu, které jsou užitečné při prevenci vypadávání vlasů a předčasném šedivění. Biotin podporuje elasticitu v rámci vlasové kůry tím, že zpevní kutikuly a tím eliminuje lámavost vlasů. Nedostatek biotinu může vést k seboroické dermatitidě. To způsobuje svědění vlasové pokožky, která je suchá a šupinatá. Mezi potraviny bohaté na biotin patří sójové boby, banány, ořechy, meloun, mořské ryby, maso a drůbež.

Niacin

Niacin nebo-li vitamin B3 je ve vodě rozpustný vitamin, který rozšiřuje cévy. Pokud užíváte výživové doplňky, může se u vás objevit niacínové "zarudnutí". Je to důsledek rozšíření kapilár, což umožňuje lepší proudění krve, takže vyživuje vlasovou pokožku a vlasové folikuly. Zarudnutí je ve většině případů neškodné. Může to však indikovat toxicitu, která se objeví, pokud jsou hladiny niacinu příliš vysoké, což je rizikový faktor užívání výživových doplňků.

Niacin nejenže stimuluje růst vlasů, dokonce minimalizuje hromadění cholesterolu. Když se cholesterol hromadí na vlasové pokožce, mění se na enzym 5-alfa-reduktázu. Nárůst tohoto enzymu se spojuje s plešatěním u mužů i u žen. Bohatými zdroji niacinu jsou krevety, ryby, libové červené maso, mléčné výrobky, fazole, mandle, mrkev a celer.

Související produkty

Doporučené čtení

Související čtení z knihovny

Diskuse

Zatím bez otázek a diskuse.

Zde zadejte hledané slovo nebo výraz. Poté klikněte na lupu nebo stlačte ENTER.