:?>
Biome platobné možnosti

Sérum na růst řas - používejte pouze bezpečné produkty

Nedávné průzkumy několika sér na růst řas odhalily, že některé z   nich obsahují analogy prostaglandinu a jsou to tedy ve skutečnosti léky. Tento fakt je důležitý hlavně proto, že analogy prostaglandinu stejně jako látka bimatoprost mají potenciálně nebezpečné vedlejší účinky a proto by měly zařazovat do kategorie léků.

Bimatoprost je předepisován pro léčbu glaukomu, ale u pacientů užívajících tyto oční kapky byl zaznamenán růst delších řas. Podobnou látku obsahují například známé kapky na růst řas Latisse. Tento lék se aplikuje na spodní část řas horního víčka a zvyšuje tloušťku, délku a tmavost řas. S   používáním přípravků na prodlužování řas obsahujícím podobné látky jsou však spojeny   mírné až závažné nežádoucí účinky.

Vedlejší účinky

Podráždění očí

Nejčastějším nežádoucím účinkem je zarudnutí a svědění očí. U pacientů se mohou objevit i příznaky suchého oka. U pacientů užívajících oční kapky s bimatoprostem k léčbě glaukomu existuje riziko zánětu uvnitř oka.

Pigmentace očních víček

Při používání takových sér na prodlužování řas může dojít ke zvýšené pigmentaci očních víček. Zabarvení víček trvá po celou dobu používání, ale pigmentace se obvykle po ukončení léčby ztratí.

Pigmentace duhovky

Závažným nežádoucím účinkem je riziko zvýšené pigmentace duhovky, která změní barvu očí na tmavě hnědou a není reverzibilní - není možné ji vrátit zpět. K tomuto došlo u pacientů, kteří používali oční kapky s biopramostom k léčbě glaukomu. Pacienti by měli mít tento nežádoucí účinek vzít v úvahu před tím, než se rozhodnou tento přípravek používat.

Vliv na oční tlak

Při použití k léčbě glaukomu, bimatoprost snižuje nitrooční tlak. Pacienti užívající Latisse zaznamenají nižší nitrooční tlak stejně, ale v menší míře.

Další nežádoucí účinky

Sérum na růst řas s nevhodnými účinnými látkami může způsobit   nežádoucí růst vlasů na obličeji nebo v jiných částech víčka, které pravidelně přicházejí do kontaktu s roztokem. Přebytečný lék je třeba pečlivě odstranit. Může dojít i ke změně   růstu a tloušťky chloupků mezi očima. Jiné méně časté nežádoucí účinky pozorované u pacientů užívajících bimatoprost ve formě očních kapek, jako jsou změny v barevném vidění, rozmazané vidění, horečka a zimnice.

Alternativa

Existují však i alternativy k prostaglandinu a analogům prostaglandinu. Peptidy jsou nové účinné látky, s podobným účinkem jako prostaglandiny, ale bez vedlejších účinků. Peptidy se začaly používat i ve volně prodejných sérech na podporu růstu řas. 
Proto, pokud se obáváte vedlejších účinků, zvažte použití sér na růst řas, které obsahují peptidy. Takovým produktem bez vedlejších účinků je i sérum na růst řas a obočí.

Související produkty

star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
46 recenzí
Akce -30%
949 Kč 664 Kč
Sérum na růst řas a obočí Folivital Pro 4ml.
Sérum na řasy a obočí Folivital Pro | Hrubší, delší, hustší | Rychlejší růst

Související čtení z knihovny