Biome platobné možnosti
 1. Úvod
 2. >
 3. Šedivění vlasů
 4. >
 5. Šampony
 6. >
 7. Šampon Folivital Pro Antigray 200ml
Šampon Folivital Antigray | Proti šedivění | Předčasné šedivění | Pokročilé šedivění | Vlasy, obočí, brada | 200ml.
 
Akce -10%
 
 • Obsahuje re-pigmentační komplex pro obnovu původní barvy vlasů
 • Stimulace tvorby melaninu - přirozeného vlasového barviva
 • Antioxidační a remineralizační účinek - pomáhá rozkládat peroxid způsobující šedivění
 • Posílení, lesk a výživa vlasů
 • Pro všechny typy vlasů i barvené vlasy
 • Pro muže i ženy

515 Kč
Ušetříte 10%
Vaše cena:
464 Kč
Pouze 8 Kč/den
200ml. schedule Na 60 dní užívání

Skladem - Odesíláme okamžitě

Doprava a doručení
Výhodný balíček
Související produkty
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
32 recenzí
650 Kč
Sérum proti šedivění vlasů Folivital Pro Antigray 60ml
Folivital Antigray sérum | Proti šedivění | Předčasné šedivění | Pokročilé šedivění | Vlasy, obočí, brada
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
61 recenzí
Náš tip
680 Kč
Vitamíny proti šedivění vlasů Folivital Pro Antigray
Vitamíny Folivital Pro Antigray | Šedivění vlasů | Kvalita vlasů
O produktu

Šampon Folivital Pro Antigray je speciálně vyvinut proti šedivějícím a šedivým vlasům a pomoc při obnově přirozené barvy vlasů. Šampon obsahuje re-pigmentační komplex, který podporuje produkci melaninu, pigmentu, který dodává vlasům přirozenou barvu. Účinné složky mají navíc antioxidační a remineralizační účinek – působí na odstranění nahromaděného peroxidu ve vlasech, který je jednou z hlavních příčin šedivění vlasů. Šampon také obsahuje výživné složky, které pomáhají posilovat vlasy a podporují zdravý růst. Spolupracují na zlepšení celkového zdraví a vzhledu vlasů.

Proč vlasy šediví?

Vědci předpokládají , že nedostatek tohoto enzymu vede k řetězové reakci , která vyústí do šedivění vlasů. Podporuje schopnost těla produkovat melanin pigment. Znovu aktivuje nečinné nebo málo aktivní pigmentové buňky, čímž napomáhá zpětně obnovit původní barvu vlasů .

Po mnoho let se vědci domnívali, že vlasy šediví, protože nějaký druh přirozeného toxinu zabraňuje melaninu v schopnosti zásobovat vlasy barvou. (Melanin je látka vytvářená tělem a která způsobuje zabarvení vlasů, očí a pokožky.) Týmu vědců z anglické univerzity v Bradfordu se však podařilo zjistit přesnou příčinu šedivění vlasů. Ukázalo se, že vlasy začnou šedivět následkem přebytku peroxidu vodíku, který je přirozeně produkován vlasovými buňkami .

Vlasové buňky produkují peroxid vodíku u každého člověka bez rozdílu věku. U mladších lidí je však tato látka díky enzymu kataláza, velmi rychle rozložena na základní prvky vodík a kyslík. Avšak jak lidé stárnou, vlasové buňky produkují stále méně enzymu kataláza a stále více peroxidu vodíku zůstává ve vlasech.

Časem, jak se peroxid vodíku ve vlasech koncentruje, melanin přestává správně fungovat a zastaví zásobování vlasů pigmentem. Zpočátku vlasy naberou šedivou barvu, avšak s přibývajícím množstvím peroxidu ve vlasech a slábnoucí schopností enzymu kataláza, vlasy změní barvu na bílou.

Na mikroskopických snímcích můžeme pozorovat postupnou ztrátu pigmentu v jednotlivých pramenech vlasů

Návod na použití

Navlhčete si vlasy a jemně vmasírujte konečky prstů do vlasů a na pokožku hlavy. Šampon nechte účinkovat 2 minuty a poté jej omyjte vodou. Používejte denně.

Voda [voda], kokamidopropylbetain, glycerin, laurylglukosid, lauroylsarkosinát sodný, květová voda Rosa damascena, chlorid sodný, hydrolyzovaný pšeničný protein cocoyl sodný, parfém [vůně], kokoyl glutamát disodný, , extrakt z listů Equisetum arvense (W Juglans regents ) extrakt ze skořápek, biotin, askorbát sodný, niacinamid, extrakt z listů Centella asiatica, panthenol, polysorbát 20, pantothenát vápenatý, pyridoxin HCl, thiamin HCl, tokoferylacetát, disodná sůl EDTA, chlorid vápenatý, chlorid měďnatý, chlorid železitý, chlorid manganatý, kyselina citrónová, Dusičnan hořečnatý, benzoát sodný, sorbát draselný, propylenglykol, methylchloroisothiazolinone, chlorid hořečnatý, methylisothiazolinone, dehydroacetát sodný, methylparaben sodný, kyselina sorbová, tetrasodná sůl EDTA, chlorid zinečnatý, palmitoyl dipeptid-52.

Může se používat také na barevné vlasy?

Ano, šampon je vhodný i pro barvené vlasy

local_libraryOdborný poradce biome.cz
4,4
star_border star_border star_border star_border star_border
star star star star star
Celkem: 35 recenzí
5 Výrazný účinek
16x
4 Částečný účinek
17x
3 Slabší účinek
2x
2 Neumím posoudit
0x
1 Žádný účinek
0x
Upozornění: Vaše individuální zkušenosti s produktem se mohou lišit od vyobrazení nebo zkušeností zákazníků v recenzích. Zkušenosti jsou subjektivní a nejsou zárukou účinnosti produktu. Zobrazujeme hodnocení, neboť věříme, že zkušenosti zákazníků zjednoduší výběr produktu. Recenze, názory a hodnocení nejsou upravovány. Procházejí však kontrolou abychom předešli zneužití.